Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan tudnék megváltozni?

Hogyan tudnék megváltozni?

Figyelt kérdés

Most értem arra a pontra,hogy megakarok változni.Külsőleg és belsőleg is.Sok dolog történt,hogy rájöjjek,hogy ez nem az én énem ami valójában vagyok....Már nagyon sok barátom lehetne,de nincs,mert soha nem tudok hozzájuk mit szólni..A múltkor is: Az unokatesómmal voltam kint a városban,akinek sok fiúbarátja van.2srác oda is jött(régóta ismerik egymást).Unokatesóm beszélgetett velük,énmeg csak álltam ott mint a h...egyerek. Másik példa: Az egyik barátnőmmel elmentünk az ő barátjához.A barátjának is jottek egykét haverjai.S amíg a b.nőm a pasijával volt,addig én csöndbe ültem velük...S ez mindig így van,hogy nem tudok hozzászólni olyan emberekhez,akiket nemnagyon ismerek.Otthon meg bánom,hogy miért nem beszéltem velük,s eszembe jut millió dolog,hogy mit mondhattam volna nekik.

Csendes,szótlan lánynak ismernek,de megakarom mutatni,hogy valójában ez nem én vagyok.Nyárig adok magamnak időt a teljes változásra.Ez az utolsó évem ebben az iskolában,s azt szeretném,hogy jövőre az új osztálytársaim tényleg olyannak lássanak amilyen vagyok...

Előre is köszönök minden segítséget! 14L


2011. nov. 3. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia!!! :) Mintha csak én írtam volna ezt a pár sort! Én is most értem ebbe a szakaszba, hogy meg akarok változni, kívül-belül, mert ez nem én vagyok!! Jövõ héten elköltözik a bátyám, emiatt most nagyon magam alatt vafyok, de utána teljes erõbedobással küzdök azért, aki vagyok valójában. Szerintem készíts listákat! Írd össze, milyen vagy most (milyennek látnak az emberek), és milyen akarsz lenni. Tanulmányozd a listákat, hogy miben különböznek. Utána írd össze, mik kellenek ahhoz, hogy elérhesd az áloménedet! Pl. külsõleg tanulmányozhatod magad, felírod, hogy haj: szõkítés, frufru vágása <-csak egy példa. Én is így szoktam, elemzem az arcomat, testemet, és felírom, min akarok változtatni. Azt is felírhatod, ezekhez milyen eszközök kellenek, pl. hajfesték. Ha listát írsz, sokkal átláthatóbb lesz minden, könnyen tanulmányozni tudod a változás folyamatát. Amit elvégeztél, pipáld ki! sok sikert! :) 15/L
2011. nov. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :) Neked is sok sikert! :*
2011. nov. 3. 18:54
 3/5 anonim ***** válasza:
pasizás ráér min 2-3 évet,hajad ne fesd be a természetes a nyerő, a sminket ne vidd túlzásba sőt kislányként az se kéne,a változás nem azt jelenti hogy kis szótlan egérből ribi leszel akit mindenki megdug,csak magad vátoztathatod meg magad,tűz ki célt,de értelmeset,ne olyat hogy befestem a hajam vörösre,emos leszek,vagy úgy öltözök mint egy ribi vagy lefekszek mindenkivel,vagy minden héten leiszom magam ezek nem jó célok értelmetlenek,sőt nagyon rossz sülhet ki belőlük,szeresd meg magad pl ha úgy érzed úgy öltözöl mint egy fiú öltözz lányosabban ne úgy mint egy utcalány,visszafogottabban,ha pl nem tudsz beszélgetni,gondolkozz témákon amik mindig bejönnek,pl tanulj többet sportolj keress hobbit, ezek értelmes célok,csináld azt amihez értesz pl ha jól rajszolsz akkor járj rajzolni stb amitől nő az önbizalmad
2011. nov. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ne próbálj valamilyen lenni, ne mutass mást, mint amilyen vagy. bánod, hogy nem látták az "igazi éned", hát igen velem is így szokott lenni.

próbálgasd mi áll jól, alakítsd a stílusod. ismerd meg magad.

olvasd el az Erő című könyvet nekem valamennyire megváltoztatta az életem...

2011. nov. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem is keresgéld meg a stílusod:)

Én is mostanában változtam meg nagyon hirtelen, pont olyan okokból, mint te. Eddig kis virágos blúz, hosszú, hullámos haj, babacipők, szendeség, klasszikus gitár, olyan voltam, mint egy kirakati bábu a múlt nyári divattal.

Most rövidebb, felnyírt haj, zenekaros és egyéb "sötét" pólók, szakadt farmer, szemüveget letettem, kicsit sminkelek, átváltottam elektromos gitárra és sokkal szabadabbnak érzem magam, merek beszélgetni.

Hülyeség, hogy a külső nem számít, azt látják először, ez alapján ítélnek. Sejtheted, rám is hogy néztek, mikor a C&A kirakatbaba közölte, hogy nagy Alvin rajongó:D

Csak bátorság kérdése. Próbálgasd ki magad, sok időd van még megtalálni önmagad. Mindig lehet változtatni. Beszélgetést úgy javaslom, hogy próbálj meg az általános napi rutinban többet beszélni idegenekkel. Pl. ha mekibe mész és jó étvágyat kívánnak, mondj még hozzá valamit a "köszi"-n kívül. Itt kezdődik. Aztán a nénike, ha megkérdezi szabad-e a hely melletted, és válaszolod, hogy persze, mondj valamit az időről, stb...A "gyenge" rétegnél kezded és onnan már megy minden mint a karikacsapás:)


Sok sikert kívánok az önmegvalósító projektedhez!

14L

2011. nov. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!