Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek ilyet lehet egy...

Szerintetek ilyet lehet egy tanárnak?

Figyelt kérdés
A földrajz tanárunk mindig úgy enged ki óráról hogy végülis ki se enged mert a következő óra becsöngőjéig tartja az óráját. Már akartunk valakinek szólni hogy ezt csinálja. Mert például ma nagyon éhes voltam és nem engedett ki szünetre ezért nem tudtam enni. Pedig meg se szólalunk az órán csak akkor ha felszólít. És ilyen két oldalak írunk meg minden szóval nem megy el másra az óra. Csak egyszerűen ezt csinálja ez meg minket idegesít mert nem akarunk gyomorsavat kapni. Szerintetek szóljunk az igazgatónak mert neki akartunk és hogy? Van ehhez joga?
2011. nov. 8. 21:41
1 2
 1/13 Maric Őrangyal ***** válasza:
97%
Nincs joga. A szünet, szünet, de néhány igen okos tanár azt is a magáénak hiszi. Ha többen mentek fel az igazgatóhoz köteles lesz tenni ez ellen.
2011. nov. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 bánomisén ***** válasza:
97%

Egyszer-egyszer belefér, hogy tovább tartsa egy tanár az órát, de állandóan nem. A szünet alapvetően arra van, hogy a diákok - és a tanárok is - pihenjenek kicsit két óra között. Nem véletlenül találták ezt ki, ennek oka, funkciója van.

Szerintem is vonuljon el az osztály az igazgatói irodába.

2011. nov. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Először próbáljátok a tanárral megbeszélni,normálisan.Esetleg egy szülő is beszélhet vele aztán ott az osztályfőnök is.
2011. nov. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Az osztályfőnök jó ötlet, de a ránk nem hallgat meg szülőkre, mert mindig azt mondja a szülőknek, hogy ne szóljanak bele a munkájába, mert ő se szól az övékébe. Nekünk meg mindig ilyeneket mond, hogy: Úgyis csak fociznátok, meg lent röhögnétek a büfénél. Nem tudom, hogy rögtön igazgatóhoz menjek-e. Inkább szerintem bedobom osztályfőnökin és majd alakul valahogy.


Amúgy tényleg eddig ugye már úgy 2 hónapja járunk, de én arra emlékszek, hogy legjobb esetben 45 helyett 52-kor engedett, ki de már 55-kor csengettek a következő órára. Szóval max. Így 6 percre engedett ki. Itt meg felsőn gondolom, tudjátok, hogy az arra elég kb., hogy bepakolj, a táskába átmenj a másik terembe és kikészülj.

2011. nov. 8. 23:10
 5/13 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm a rendes válaszokat sokat segítetek. Mindenkit felpontoztam:).
2011. nov. 8. 23:11
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Nem teheti meg. Nem húzhatna rá az órára. A csengő mindenkinek szól - tanárnak és diáknak egyaránt. Arra van a 45 perc, hogy azalatt tanítsa meg az anyagot. Néha 1-2 perc belefér, mert épp nem marad idő esetleg a fegyelmezés miatt, de szünetre ki kell engednie. Ilyenkor nyugodtan menjetek ki, és hivatkozzatok arra, hogy kicsengettek. Vagy állj neki szünetben enni.

Átestünk a ló túloldalára, mindenki szegény tanárokat sajnálja, holott néhány annyira alulképzett, tanítani nem képes tanár van, hogy hihetetlen. Milyen érdekes, hogy sok tanárnak megvan a tekintélye, mert tud érdekesen magyarázni és tanítani, míg sok csak üvölteni, meg egyeseket osztogatni tud, azoknak meg nincs.

2011. nov. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, a mi föcitanárunk is ilyen:D, igazából mi már annyira megutáltuk, meg annyira megtanultuk, hogy teljesen mindegy, hogy jók vagyunk-e vagy sem, hogy azért mi nem csak akkor szólalunk meg, ha felszólít. A kedvencem az amikor kb. hetente késtünk el, mert ő tovább tartotta az órát, utána meg tesi, a tanár amúgy is utál minket, és beírt minket későnek:(
2011. nov. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
ha van DÖK az iskolátokban (kétlem,hogy ne lenne) akkor ott kellene mondani majd. Egyébként nekünk az osztályfőnök mondta ha max. 40 kor nem engednek ki akkor szépen elkezdhet mindenki pakolni és kimenni az óráról( de nálunk az órák 75 százaléka tömbösítve van)
2011. nov. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
dök van nálunk is. majd ott is mondjuk.
2011. nov. 9. 21:23
 10/13 anonim ***** válasza:
Hát hogy ráhúz az órára brutál, de most minden órán 2 oldal nem a világvége, nekünk 4-5 oldal minden órán a minimum föciből, pedig még nagyon jófej, meg engedékeny tanárunk is van... (Nagy alakú füzetben.)
2011. nov. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!