Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A műköröm a megoldás?

A műköröm a megoldás?

Figyelt kérdés
Gyermekem 13 éves lány,rágja és tépi,de legfőképpen tépi a körmét. Az ujjai teljesen el vannak roncsolódva.Hallottam valakitől,hogy a műköröm csináltatása elég jó megoldás lehet. a Barátnőjénél ugyanez a helyzet,nekik bejött. Ti mit gondoltok róla?
2011. nov. 9. 19:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%
13 évesnek műkörmöt??? az a nőknek való, nem a kislányoknak. próbáljatok ki egy szép festést, hátha megbecsüli, de vannak ezek a leszoktatós körömlakkok is, aminek elvileg borzalmas íze van. De tán csak megjön az esze, hogy fáj az ujja így és nem kéne rágnia a körmét.
2011. nov. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
vidd el bőrgyógyászhoz,valszeg ekcémás lehet minden ujja.ő felír egy nagyon zsíros krémet,amit este kell az ujjra kenni,és talán még reggel is még krémes : ) ettől nemhogy leszokik a körmének tépkedésről,de azok és a mellette lévő bőr is megszépül.
2011. nov. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Itt talán nem is a rágással van a legnagyobb baj, hanem a tépkedéssel. Én is csináltam régebben. Mivel lehet lelki eredetű is, javaslom a pszichológust, illetve a műköröm annyira nem rossz ötlet (neki elég, ha egy réteg zselét felvisznek rá, azt biztosan nem tudja letépni, de nem is hosszú, feltűnő), persze nem túl egészséges.
2011. nov. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Tényleg lelki eredetű.


Nálam ez odáig fajult, hogy minden körmömnél 2 oldalon gennyes, feldagadt volt az ujjam..

Amúgy az önuralom segített.

2011. nov. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

a műköröm egyáltalán nem jó hiszen nem hagyja levegőzni a körmöt, így a rendes köröm teljesen elgyengül.

lehet kapni drogériákban, gyógysertárakban olyan körömlakkot, aminek keserű íze van ha megnyalja (száradt állapotban) és ezért "nem lesz finom" a körömrágás

2011. nov. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindnekinek :)
2011. nov. 10. 15:39
 7/14 anonim ***** válasza:
Én hányingert kapok a körömrágástól,reszeléstől,de unokahugom olyan szinten rágta,tépte,hogy nagyon csúnya volt neki és ő is kapott ilyen lakott (nem került sokba) és segített neki.Érdemes megpróbálni. Ha az sem segít akkor tovább kell menni,bőrgyógyászhoz.
2011. nov. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
15%

13 évesen műköröm????

uramatyám...


én is rágom a körmöm,de ha már nagyon lerágtam,és már látszik egy kicsit az a hús vagy mi,ami a körmöm alatt van,akkor kifestem szépre a körmömet és olyan szép lett,hogy nincs szívem tönkretenni egyrészt,másrészt ki tudja,milyen betegségeket kaphatok el,ha lerágom a körömlakkot? o.O


13l

2011. nov. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
13 évesen műköröm lehet de ne túlzotan... inkább vágd le az újját és nem lesz ijen gond....
2011. nov. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

szerintem lehet műkörme. Szolid és rövid

33éves anyuka

2011. dec. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!