Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi lenne a legjobb megoldás?...

Mi lenne a legjobb megoldás? Intézet?

Figyelt kérdés

Két lányom van, a nagyobbik 16, a másik 14 éves,és a "kicsi" állandóan ellopja a nagyobbik lányom ruháit,személyiét,sminket,cipőt,fehérneműt,pénzt,mindent.

Már nem egyszer beszéltünk vele a feleségemmel, nem használ neki semmi, most se tudjuk hol van,tegnap mire haza értünk nem volt sehol,se egy telefon,se egy cetli hogy hol van és mikor jön. Iszik,cigizik, discoba jár,lóg a suliból.

Arra gondoltam már hogy beteszem intézetbe egy kis időre,ott talán észbe kap.

42F


2011. nov. 3. 11:39
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Gratulálok! Elrontjátok a nevelését és utána meg akartok szabadulni tőle! -.-" Titeket kéne inkább bezárni valahova!
2011. nov. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Probaljatok meg, de ne a gyereket hibaztassatok mert ha 14 evesen igy viselkedik akkor ott valamit a szulok rontottak el a neveles soran!! Kicsit nezzetek magatokba is...
2011. nov. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én javasolnám a nevelési tanácsadót és a (gyermek)pszichológust. Mindenesetre valahogy kézben kellene tartanotok, amíg valami nagyobb baja nem esik. Esetleg megfelelő iskolába kellene íratni, ahol egy kis tiszteletet és fegyelmet tud tanulni. Emellett lehet, hogy csak a figyelmet szeretné magára felhívni.

Mindenesetre a viselkedése okát kellene megtalálni, és azt "orvosolni".

2011. nov. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Több mint 2 hete nem volt iskolában,és nem akarunk megszabadulni tőle,csak szeretnénk ha észbe kapna.

Nevelési T.adónál már voltunk, és szerintem elég figyelmet kap. De hogy meglopja a saját családját,és mindent zárni kell,ez így nem élet!

2011. nov. 3. 16:40
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én javasolnék pár pofont és nyaklevest.
2011. nov. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem csináld azt amit ő: vedd el az ő dolgait pénzét ruháit és majd megtudja. Ne vegyél neki semmit sem. Gyűjtse össze rá ő a pénzt. És ha ellopja vegyétek el a cuccot amit vett és adjátok el annyiért amennyit kilopott.
2011. nov. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

próbáljatok úgy bánni vele mint a nagyobbal.


engedtek neki sminkelni magát,

ugyan olyan ruhákat vesztek neki mint a nagynak--csak másik méretben,

adtok neki ugyan anji pénzt!

és hagyjátok a tesójával, a lányok együtt meg beszélhetik a dolgokat!

ne alkalmazkodjatok intézethez.

2011. nov. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kamasz..

ez véletlenül nem a 14 éves kislányod írta ki?

2011. nov. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ugyan az a személy írta ki a két kérdést.. Ha jól sejtem a 16 éves lány, mert idegesíti a helyzet.
2011. nov. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Következetesség: ha ő elvesz v.mit, akkor ő is "veszítsen el" v.mit. Minden lépését ellenőrizni, ameddig fel nem fogja, hogy nem normális, ahogyan viselkedik. Egyébként is; egy 14 éves GYEREK mit keres az éjszakában?


Az meg jó lenne, ha járna suliba, mert még titeket is elővehetnek azért, hogy miért nem jár be a gyerek az iskolába.

2011. nov. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!