Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy tanítsam meg a lányomat...

Hogy tanítsam meg a lányomat nemet mondani?

Figyelt kérdés
Az iskolában nem eszik és nem is iszik semmit, mert elkéregetik tőle és inkább nem vesz magának semmit, mert nem tudja azt mondani, hogy nem ad. Amikor hazajön 2-3 óra felé akkor eszik először. A másik meg az, hogy elkéregetik a telefonját és egész nap nem adják vissza neki, ledobálják, megkarcolják, ő meg azért vigyázni szokott rá és mégsem tudja azt mondani, hogy nem, nem adom oda. Ezt furcsállom is mert amúgy meg itthon nagy a szája.
2011. dec. 4. 15:42
 1/10 anonim ***** válasza:
33%

Felesleges megengedned neki hogy elvigye a telefonját.

Ha muszáj vinnie (mert téged fel kell hívnia) akkor se vegye elő a táskájából.

Én nem engedem hogy telefont vigyen a suliba.


Volt nálunk is hasonló szitu hogy egy kislány folyton elvett/elkért tőle mindenféle kaját amit raktam neki. A tanárnak szólni kell hogy elszedik tőle, és nem árt ha beszélsz az illető gyerek szülőjével is.

Nálunk ez hatott.

Egyszerűbb ha te csomagolsz neki inni-enni. Az talán nem olyan vonzó ezeknek az éhenkórász gyerekeknek akik kéregetnek tőle, mint a suli büfés.

2011. dec. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Mondd meg neki, hogy ha legközelebb kéregetnek, mondja azt nekik, hogy csináljanak/vegyenek maguknak. Te pedig etesd meg otthon reggel, és adj neki pénzt ennivalóra.
2011. dec. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mondtam már neki, hogy küldje el őket melegebb éghajlatra de nem meri...
2011. dec. 4. 15:53
 4/10 anonim válasza:
sztem a lányod fél ezektól a "kéregetőktől". nem lehet az h befenyitették h megverik vagy vmi?
2011. dec. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Azt gondolom ha a lányod ennyire fél kiállni magáért (és biztos meg is van rá az oka), akkor neked kell megtenned és megvédened őt. Menj be a suliba és beszélj a tanárával, ő majd elintézi legjobb esetben.
2011. dec. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a kiközösítéstől fél, legalább így valaki a szemükben. Értesd meg vele, hogy csak kihasználják, ettől nem lesz több a szemükben. Ha nem más, mondja azt, hogy te nagyon mérges vagy és bemész, ha ez így folytatódik.
2011. dec. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Hát én 11 éves vagyok és hatodikos és már simán képes lenék kálni magamért a 7.-esek ellen is magamért és némelyik 8.-os ellen is egyébként ha vki meglepődik azon hogy 11 évesen 6.-os vagyok elmondom!:június 6.-án születtem de tovább engedtek
2011. dec. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Electronicperson ***** válasza:
Én 12 évesen már simán beszóltam egy nyolcadikosnak, nem kell félni tőlük. Nem üthetnek meg , ha mégis igazgató :D
2011. dec. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
szerintem a lányod fél tőlük. Ne enged neki hordani telefont iskolába. Esetleg tegye el a táskájába és mondja azt hogy nincs nála. Reggel reggeleizzen be rendessen otthon és iskolába ne hordjon enni akkor. M=as megoldást nem nagyon látok
2011. dec. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves anyuka / apuka :)


Anyukáknak:


Elveszik az ennivalóját? Mondd meg neki (mint azt előttem is mondták) hogy ha ez így folytatódik, akkor bemész, és elbeszélgetsz az osztályfőnökkel. Ha így sem állnak le, akkor tényleg menj be és beszélgessetek erről a problémáról.


VAGY


Ha nem szeretnél összetűzésbe kerülni velük (mert ha így is meg lehet oldani akkor miért kéne?)

Mondd meg a lányodnak, hogy szóljon valamelyik fiú barátjának (ha nincs, akkor szólj te valamelyik fiúnak az osztályból) aki megvédené ebben a helyzetben..


Apukáknak:


Engedd el a lányodat az iskolába azzal a mondattal, hogy; "Ha még egyszer elkérik az ennivalódat, mondd azt nekik, hogy velem gyűlik meg a bajuk!"

Ha ezek után is elveszik a kajáját akkor ideje elbeszélgetni az illetőkkel :)...



A telefont meg szerintem se vigye magával, hacsak nem bejárós (buszos) és téged kell felhívnia. De ilyenkor is csak a buszon / buszra várva vegye elő, hogy felhívjon, hogy "10 perc és otthon vagyok"

Vagy max akkor ha időzíteni kell valamihez (pl.: Edzésről hány perccel kell elkéreckedni, hogy elérje a buszt.)


Vagy még egy megoldás, hogy ne kelljen vinnie a telefont;


Kérd meg az egyik tanárt / nagyobb 7-8. os oszt. társát / barátját / barátnőjét hogy kísérje ki a buszhoz akkor, amikor mennie kell.


Ezt ne hagyjátok, mert a gyereketek a jelek szerint fél, hogy kiközösítik, és azért adja oda a telefont / kaját.


Vagy másik ötletem ha a "kéregetők" romák. Mert az mégis csak félelmetes kép egy kislány számára, hogy 5-6 gyerek odamegy hozzá, hogy "add már ide a kajádat / telefonodat" Hát persze hogy odaadja, mivel fél, hogy ha nem, akkor bántják, és mivel az ő nyelvükön "befenyítik" a lányt, látják, hogy "jé ez mindenre rávehető" és beleviszik nagyobb dolgokba mint pl; "Hozzál pénz anyukádtól, és elmegyünk vigit venni" Mindenféleképpen beszélgessetek el vagy a gyerekekkel vagy az osztályfőnökkel, hogy megoldódjon ez a gond!

Egy fejlődésben lévő gyereknek ennie kell! Főleg ha még 12-13 éves...


Én most 16 éves vagyok, de amikor én 4 órára hazabuszozok

Én is leülök enni, pedig még a menzán meleg ételt is kapunk!


Hajrá! ;)


16/F

2011. dec. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!