Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tanítsam meg lányomat köpni?

Hogy tanítsam meg lányomat köpni?

Figyelt kérdés

28 hós, hetek óta hiába próbálkozok megtanítani, hogy köpje ki a fogrémet...

Mindig előtte mosok fogat, megmutatom neki, de nem köpi ki. Megbeszéljük, hogy nem nyeli le, hogy a végén kiköpi, de lenyeli. Mondom neki, hogy addig nem kaphat nagylányos fogrkémet, amíg ki nem köpi, de nem tudja kiköpni.

Próbáltunk vízzel is gyakrolni, de azt is lenyeli, ne köpi ki.

(az ételt sem tudja kiköpni, ha valami nem ízlik, nem kell neki, ki kell vennem a szájából, vagy csak tartogatja...)

VAn ötletetek?


2010. nov. 1. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Köpted már ki előtte? Nálunk az tetszett neki, hogy én is a számba vettem és kiköptem. Mondtam neki, hogy olyan mint a szökőkút. Ettől függetlenül van, hogy lenyeli, pedig már nagyon jól tudja mit kell csinálni (26 hónapos).
2010. nov. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, mint írtam is, mindig előtte mosok fogat, és direkt szólok neki, hogy nézza, hogy köpöm ki..
2010. nov. 1. 11:47
 3/8 anonim ***** válasza:

Sehogy.

A gyerekek 3 éves koruk után tudnak csak köpni.

Egy fogorvos

2010. nov. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vademecum epres fogkrémmel mossuk a fogakat a fiamnak, nagyon kicsit kap a kefére,mert kifejezetten azzal kezdi, hogy leeszi.
2010. nov. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves fogorvos! Kislányom kb 18hónapos kora óta tud köpni, tehát nem helytálló amit írtál.

Hogyan tanítottam meg neki? Egyszerűen megmutattam vízzel, és közben mondtam neki, idd a a szádba, de ne nyeld le, hanem köpd ki. És kész. Ez nem azt jelenti, hogy mindig kiköpi, de tudja.

2010. nov. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

hali.

ez nálunk is volt gond. együtt mostunk fogat, és mindig lenyelte, nem köpte ki. elég sokáig nem köpte ki. most,h. elkezdte az ovit és látja a többi gyerektől ki, hogy csinálja azóta kiköpi a fogkrémet, vizet.

szerintem hívjatok barátokat játszani stb.. és ebéd után,

mindenkit egységesen elküldeni fogat mosni(de legyen egy gyerek aki tud normálisan fogat mosni). a gyerekek egymástól tanulnak.egy próbát megér.

2010. nov. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

utolsó vagyok.

még annyit h. sok közös fogmosás kell mire ő is produkálni fogja. :)

addig meg adj neki finom gyerek fogkrémet nagyon keveset és az nem bántja a pocakot.

2010. nov. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Csak a nenedent nem fluoridos, és a doki szerint addig ne adjak mást, amíg lenyeli, így még mindig azzal mosunk fogat. Mindig együtt.

Akkor türelmes leszek.)

Ovi még egy év...

2010. nov. 2. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!