Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 17 éves lányom egész héten...

17 éves lányom egész héten nem vol iskolában mert beteg volt es ma nemengedtem ki bulizni. Erre fogta magát és kiment. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
mondta hogy már jól van és nem beteg de én nemengedtem ki. Fogta magát és kiment. Most gondolom reggel jön csak haza. Egyedül nevelem őt
2011. dec. 17. 22:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
És te miért nem mentél utána akkor mikor kiment?
2011. dec. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha bulizni ki tudott menni, akkor suliba is mehetett volna... Az biztos, hogy én a továbbiakban nem igazolnék neki 1 napot se (ugyebár szülő igazolhat 3 napot), illetve beszélnék az orvossal, hogy a lehető legrövidebb ideig maradjon otthon.


Amit most tehetsz, hogy nem foglalkozol vele. De tényleg. Ne figyelj rá amikor reggel kimászik reggelizni, ne köszönj neki, játszd a megsértődöttet. Ne szólj hozzá 12 szót se! Max annyit mondj, hogy nagyon csalódtál benne, nem ezt érdemelnéd.


Hidd el, ez többet fog érni mindennél ;)

2011. dec. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
mégse futhatok 17éves lány után és ráncigálhatom őt vissza
2011. dec. 17. 22:45
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem?

Bár nekem eszembe sem jutna ilyen,de ha bármi lenne anya biztos utánam jött volna.


Amúgy engem meg az zavarna jobban ha másnap anya teljesen kedves lenne hozzám,feltünően kedves én ettől frászt kapnék.

2011. dec. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

legyen mosolyszünet,

nincs tv, net, zsebpénz, szeretett kaják, ő készitse az uzsonáját, nézd levegönek ne dumálj vele ha megkérdi mi van nyugotan közöld milyen bántó és pofátlan dolog volt logni egy hetet majd meglépni bulizni,

határozotan közöld hogy bocsánat kérést vársz.

2011. dec. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
31%

szerintem ha kilógott bulizni még félig betegen akkor magasról le fogja sz@rni azt ha megsértődsz, nem fogja érdekelni, sőt pont hogy örülni fog a szabadságnak

másrészről meg miremész azzal hogy eltiltod mindentől amikor nemérdekli mitmondasz neki? ugyanúgy tv-zni fog ugyanúgy gépezni fog ugyanúgy le fog járkálni, semmit nem tehetsz csak örülhetsz hogy a lányod okos és sokmindent el fog érni az életben, mert talpraesett, gratulálok a képességeihez^^

15/f

2011. dec. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
mondjuk én jobban örülnék ha az ügyességét és talpraesettségét nem pont így akarná bizonyítani kedves utolsó
2011. dec. 18. 11:30
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

Hát én is támogatnám azt a verziót hogy sértődj meg, ne beszélj vele stb...

az meg röhejes hogy egy 15 éves akar nevelési tanácsokat osztogatni egy anyának.

2011. dec. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 bubus2 válasza:
Ha utána mentél volna csak cikis helyzetbe hoztad volna és nagyon megharagudott volna, arról nem is beszélve hogy ha 1x kiszökött mégegyszer megteszi, tudom, én is ilyen voltam, talán valami egyezséget kellett volna kötni....
2011. dec. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Te vagy az anya, ő a gyerek. 17 éves, de akkor is. Van kulcs is a világon. Mi az, hogy majd akkor jön haza, ha neki tetszik? Én megleckéztetném. Nem vagy elég kemény. Eljutni idáig? Ejj... csukd be az ajtót, majd csenget, ha akar valamit. Meg lehet tőle kérdezni, hogy mégis mit képzel magáról? Akkor megy el, amikor ő akar? AKkor menjen oda haza, ahol ezt megteheti. Amíg nálad lakik, a te szabályaid érvényesüljenek. Nem hiszem,hogy egy kis tininek kellene irányítania, te vagy a felnőtt, szedd össze magad egy kicsit. Nem kell utána menni. Elvárások is vannak a világon. És igen. Egyetlen napot sem igazolnék többet. Akár beteg, akár nem. Megtanulja, hogy nem csak szórakozás van. Durva dolgok következnének egy ilyen esetben nálam, baromi mázlista, hogy nem az én lányom. L27
2011. dec. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!