Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért jár néhány gyerek akkor...

Miért jár néhány gyerek akkor is iskolába, ha fertőző beteg?

Figyelt kérdés

Osztálytársam rosszul volt pénteken. Segítettem neki, amiben tudtam, meg sétáltam vele az udvaron, meg sajnátam, hogy beteg szegény. Aztán hétfőn még betegebb volt, de bejött! Ma szerda van, és a fél osztálynak ugyanaz a baja. Itt szenved, ő sem tud tanulni, mi sem, végigköhögi a 3/4-ed órát, és megfertőz mindenkit!

Pofátlanságnak tartom, hogy egyes tanulók otthon maradnak, megveszik a gyógyszert (illetve megvetetik a szüleikkel) és pótolnak, míg más tanulók teljes lelki nyugalommal fertőznek a gimnáziumokban, csak azért mert ha kiesnek, sokat kell pótolni.

Szerintetek?


2011. febr. 23. 17:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Itt nem a gyerek a hibás. Bár az osztálytársak rá haragszanak de én csak a szülőket tudom ezért hibáztatni. Egy normális anya nem engedi el betegen a gyerekét iskolába.
2011. febr. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
Ezt én sem értem,de sokan azért járnak be betegen,mert nem akarnak lemaradni a tanulnivalóval.de egyébként fertőző betegen nem is járhatna közösségbe,de mind1...
2011. febr. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

Még nem jöttem rá a miértre, de ugyanezt tapasztalom a bölcsődében a fiamnál. Mindig teljesen egészségesen viszem be a gyereket, de egyesek hagyják, hogy a 1,5-2 éves gyerekük a bölcsiben, lábon hordja ki a bárányhimlőt, a kötőhártya gyulladást, egyebeket.

Egészen biztosan állíthatom, hogy ha 16 lesz a gyerekem, akkor sem engedem betegen iskolába.

2011. febr. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Igen, a szülő is benne van. De ez egy gimnázium (lehet hogy nem írtam bele, akkor bocsánat), tehát nem lenne semmi baj, ha a szülő menne dolgozni, a gyerek pedig tudna otthon pihenni/gyógyulni.

És akit befertőznek az is kiesik a tanulnivalóval :S

2011. febr. 23. 17:55
 5/17 A kérdező kommentje:

Egyébként köszönöm az eddigi válaszokat, és az ezutániakat is :)


És 15 éves lány vagyok, szerintem ezt is kihagytam


A bölcsiben 2 éves gyerekeknél még durvább...

2011. febr. 23. 17:58
 6/17 anonim ***** válasza:
79%
Sok (egyedülálló) szülö nem tudja hová tenni a gyyereket (föként a kicsikre gondolok), mert munkába kell járnia. Ha meg gyakrabban táppénzre megy, akkor elküldik, és utána nincs mit enniük, stb.
2011. febr. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
85%
Elmondom a saját példám beteg vagyok/voltam :Itthon maradtam 1 hétig de csak nem gyógyultam meg és anyáék azt mondták eszembe se jusson hogy itthon maradjak még 1 hetet mert hogy pótolom be meg így tuti megbukok szóval muszáj volt mennem suliba és mivel kolis is vagyok ezért ügye koliba is hallgathattam hogy miért nem megyek haza meg zavarja őket hogy köhögök .Most itthon vagyok megint mert már aludni se tudtak tőlem a koliba így hazajöttem anyáék meg megbánták hogy nem engedték hogy itthon maradjak mert már azóta rég meggyógyultam volna .
2011. febr. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
56%

A tegnap 17:54 vagyok.

Nem vagyok talán még olyan öreg, ezért is bátorkodom megkérdezni: nálatok nem működik olyasmi, hogy ha valaki beteg, akkor elviszik neki a leckét a többiek? Nálunk annakidején ez volt a bevált módszer. Soha, senki nem bukott meg.

2011. febr. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
86%

Azért hülyeség azért járni betegen, hogy ne kelljen sokat pótolni. Van telefon, net, ahol elmondják az osztálytársak, hogy mit vettek, a beteg meg el tudja olvasni a könyvben és szépen megtanulja onnan. Nem lehetetlen. Jó, matek, kémia, esetleg nyelvek esetén nem működik minden esetben, mert azt érteni is kell, de ilyenek, hogy biológia, földrajz...Azt csak alaposan el kell olvasni.

Ráadásul a netre fel lehet tölteni, be lehet szkennelni, egy jólelkűbb egyén be is gépelheti az anyagot. Nálunk egyetemen van közös mailcím, ahova felpakolunk jegyzeteket, olvasmányokat. Gimisek is bevezethetnék ezt a rendszert.

2011. febr. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%
Nem ott vagyok suliba ahol lakom 70 km -re van a suli mint azt írtam kolis vagyok és nem vagyunk egymással olyan jóba hogy felhívjuk egymást.
2011. febr. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!