Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egy közeli barátom (lány)...

Egy közeli barátom (lány) kiderült, hogy homoszexuális. Hogyan segíthetnék neki? 14L

Figyelt kérdés
A családja meglehetősen konzervatív és van titokban barátnője is. Ő 16 éves, de már nem nagyon bírja a titkolózást. Hogyan segíthetem? Csak komoly válaszokat várok.

2012. jan. 13. 20:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
26%
16 évesen még nem dől el a szexuális identitása,teljesen normális ha a lányokat a tini korban érdekli a saját nemük
2012. jan. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De mivel bátorítsam, vigasztaljam?
2012. jan. 13. 20:58
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Azzal tudsz neki segíteni, ha elfogadod! A szexuális beállítottsága még változhat!
2012. jan. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ha ő ilyen akkor egyszer úgyis el kell mondania a szüleinek,mert nem fogja sokáig bírni. Szerintem tereld a figyelmét erről az egészről.
2012. jan. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Állj mellette, és éreztesd, hogy te nem tekintesz rá másképp!
2012. jan. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
7%
Miért kéne segítened neki ??? A magány ügye a szexualitása . Neked semmi közöd hozzá . Ha meg nem bírja úgy is elfogja mondani neked meg semmi közöd nincs hozzá és még ha akarnád akkor sem tudnál segíteni .
2012. jan. 14. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%

Elmondom röviden velem hogy volt.

Már betöltöttem a huszat, mire megtörtént a grandiózus felismerés. Kb egy hónap múlva elmondtam a legközelebbi barátnőimnek. Mondta mindeki, hogy rendben van, és rettenetesen örültem. De a java csak később jött. Megtapasztalni azt, hogy a kapcsolatunk egyátalán nem változott, sőt talán mégjobban elmélyült, hogy ugyanúgy meghallgatják minden egyes viszonzatlan szerelmem történetét, és hogy végül olyan megszokott dologgá válik, amiről nyíltan és felszabdultan még viccelődni is tudsz a barátnőiddel, na ahhoz fogható boldogság kevés van.

A leszbikusok nem fogyatékosok, nem kell őket pátyolgatni. Mindenkinek megvannak a problémái, nekik talán másfélék, és talán nagyobbak is, de nem megoldhatatlanok, semmi szükség extra segítségre. Csak állj mellette és légy a barátja, ahogy eddig is.

2012. jan. 14. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Te csak annyival tudsz segíteni, hogy pont olyan leszel vele, mint eddig. Fogadd el, és mondd el neki, hogy ez semmit nem változtat a kapcsolatotokon!!!
2012. jan. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Konkrétan nem tudsz segíteni, hiszen nincs is szüksége rá. Légy a barátnője (klasszikus értelemben), mint eddig. A homoszexualitástól nem változik meg a barátság, ha mindkét fél toleráns egyéniség és valódi barátok.

Férfiként másképp éli meg az ember, ha valamelyik haverjáról kiderül a dolog. De kellő toleranciával, nyitottsággal közöttük is lehet továbbra is haveri kapcsolat. Nekem vannak meleg haverjaim, akikkel ugyanolyan remekül kijövünk, mint bármely heteró baráttal. Van köztük, aki nyíltan vállalja és persze, akiről csak néhányan tudjuk. Tiszteletben kell tartani ezen elvárásukat! Titoktartás, diszkréció nagyon fontos. Leszbikus ismerőseim is vannak. /van egy lány pár, akikkel állandó humor forrása, hogy kigyógyítanám őket hármasban :-))/ Lazán kell felfogni, hozzáállni.

Segíteni akkor tudsz neki, ha problémái vannak az életben, mint bárki másnak. A lelki tanácsadás kissé nehezebb, ha épp a leszbikus életvitel a téma. Nem lehet minden embert meggyőzni, arról ez nem fertőző betegség. "Az élet nem szikla, amit újra és újra szét kell törni. Folyó, mellyel együtt kell úszni. Ha sziklába ütközünk, ki kell kerülni és tovább úszni."

2012. jan. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Kiscsillag0000 válasza:
4%

Kicsitündér!!

Csak férfiak lehetnek homoszexuálisok, Nőknél ezt LESZBIKUSNAK hívják.

Egyébként, ha jólesik, mindegy minek hívják, vállald fel és élvezd!

Puszi

2012. márc. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!