Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A barátom miért nem érti meg,...

A barátom miért nem érti meg, hogy nekem a felvételi most nagyon fontos? Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Szeretem és tudom,hogy Ő is,de teljesen kikészít azzal,hogy szerinte én elhanyagolom Őt és nem foglalkozok vele,mert csak a suli érdekel.

Ez igazából nem így van,ha van egy kis szabadidőm,akkor mindig vele vagyok,de szombaton felvételit kell írnom és ebben a hónapban 4 tantárgyból kellett 5-öre javítanom,rengeteget tanultam.

Mikor tavaly Ő felvételizett,akkor alig csinált valamit,a suliból is lógott,mert a szülei elintézték,hogy felvegyék abba a gimibe,ahová menni akart.

De az én szüleim ezt nem tudják megtenni,mert nem olyanok,mint az Ő családja.


Ma délután is mondtam neki,hogy nem tudok menni hozzájuk,mert holnap 2 tantárgyból írunk dolgozatot és tanulnom kell,de megsértődött,hogy már megint nincs rá időm és elhanyagolom.Azóta nem veszi fel a telefont és nem tudom,hogy most mi van,mert facebookra 1 órája postolta,hogy "Legjobb délután xy-nal,remélem az este is ilyen jó lesz." és "xy" az egyik legnagyobb ri**anc a városban és tudom,hogy bejön neki a barátom...:/



Már csak pár nap és vége lenne az egész felvételis dolognak...


De én soha nem mondom neki,amikor a haverjaival van,hogy nem foglalkozik velem,de Ő rögtön megsértődik.



Mit csináljak,hogy ne haragudjon és ne csinálja ezt?



L14


2012. jan. 17. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

Azt tudom, miért csinálja: mert jobban szereti magát, mint téged. Magyarul: önző, és a saját érdekeit nézi, nem a tiedet, hogy bekerülj egy jó suliba (ami meghatározza a jövődet).


Azt nem tudom, mit kéne tenned. Én alapból nem engedném a 14 éves lányomnak sem azt, hogy barátja legyen, sem azt, hogy hétközben randizzon.

2012. jan. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Abban igaza van, hogy a felvételire fölösleges tanulni, mert úgysem tudod, hogy mit fognak kérdezni. Nekünk anno pl kifejezetten logikai feladatok voltak matekból, és a dícséretes ötös oszt társam sokkal rosszabb felvételit írt, mint én, mert bemagolt mindenféle szabályt, de önnálló logikája nem volt.

De abban nincs igaza, hogy sulira tanulsz, ha Neked fontos a jó jegy. Egyébként, meg az alapján, amit írtál(tanulsz és már rögtön szalad a város r.bancához, és még fb-ra is kiteszi)már rég ki kellett volna tenned. Nem érdemli meg, hogy együtt legyél vele.

2012. jan. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%

figyelj a lényeg,hogy mindketten nagyon gyerekek vagytok,teljesen felesleges a párkapcsolat,nem beszélve arról,hogy elég önző tőle,neked meg nem a pasikkal kéne foglalkoznod hanem a tanulással,nehogy lelkiismeretfurdalásod legyen hogy tanultál a felvételidre,neked ez a dolgod,én sem engedném a 14 éves lányomnak, a pasizást,sem azt hogy hét közben barátokhoz,barátnőkhöz rohangáljon de még 15 évesen sem


te tanulj,mert most az a dolgod,ha neki ez nem tetszik ad ki az útját

2012. jan. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
24%

Az a helyzet, hogy amibe most vagy párkapcsolat, az nem egy jó kapcsolat. Még fiatal vagy én meg nem vagyok az anyukád ezért talán könnyebben elfogadod amit mondani fogok (22vagyok)

Ha a lányom lennél én sem engedném hogy pasizz. Koncentrálj nagyon a tanulásra, mert magadon kívül nem számíthatsz semmire és senkire, ha egyszer majd sikeres akarsz lenni az életben azért keményen kell tanulni.

Nekem a nagymamám mindig azt mondta, hogy a szerelem nem fut el, hanem megvár. És igaza volt. Nekem 17,5 évesen volt az első párkapcsolatom, és azóta is együtt vagyunk.

Mellesleg mi sem találkozhatunk minden nap heti 3-4 alkalom, mert dolgozunk, illetve én a nagymamámat ápolom.

Úgyhogy ha a pasid nem bírja ki akkor nagyon önző és te jobbat érdemelsz.

Csak tanulj és szerintem várd meg az igazit, mert azzal gyönyörű az élet. Bunkő önző disznókból meg később is lesz sok ;-)

2012. jan. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen dolgokban látszik meg igazán, ki szeret valójában. A barátok megértik, sőt veled éreznek, ebben biztos vagyok. Ha pedig azt meri állítani, hogy szeret, akkor nem hogy akadályoznia, és lelkiismeretfurdalást kellene keltenie benned, hanem felajánlani, hogy hoz neked szőlőcukrot és kikérdezi, amit megtanultál! Az lenne a szeretet. Ez önzés, sajnos, semmi más. Nem tudja, min mész keresztül és őszintén szólva, nem is érdekli. Egy bunkó, monjduk ki nyíltan. Egy ilyen értelmes, erős, céltudatos lány ennél sokkal jobb lelkű fiút érdemelne. Legyenek neked is elvárásaid. Nem veszi fel? Tojd le! Ne TE akarj megfelelni neki. Ő nem felel meg neked! Nem kötelességet őt szórakoztatni! L27
2012. jan. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Sértődj meg.

Komolyan mondom, az én barátom is ezt csinálta..

Saját történet: Szombaton találkoztunk és akkor mondtam neki hogy nem érek rá a héten mert tanulok (csomó dogát írtam, akár napi 2-3-at is) Hívtam este hogy mizu van, nem vette fel, írtam neki sms-t hogy csörgessen meg vissza hívom. Erre vissza írt hogy: Tanuljál csak :@. Hát hagytam szarul esett de nem gáz.. nem hívtam. Szerdán csörgött a telefonom..nem vettem fel. Mikor letette írtam egy sms-t : Te mondtad hogy tanuljak..ezt teszem. ;)

Szombaton elmentem arra amerre szoktunk sétálni (már baromira hiányzott=( ) Ő is ott volt.. Megbeszéltük és utána minden tök jó volt az összes dogám ötös *.*


Csinálj te is valami ilyesmit. ;)

2012. jan. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!