Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan lehetnék szebb, magabiz...

Hogyan lehetnék szebb, magabiztosabb? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Tudom, hogy rengetegszer feltették már ezt a kérdést, de komolyan nem tudom, mit tegyek. Először is az önbizalmam valahol nulla és mínusz között van. Az iskolában csendes és visszahúzódó vagyok, nem tudom miért, de nem merek odamenni a többiekhez beszélgetni. Szó szerint rettegek, ha én vagyok az osztály témája, vagy ha több tucat ember előtt kell beszélnem. Inkább a barátnőmmel vagyok, de ha ő nincs mellettem, teljesen elvagyok veszve és csak sétálgatok egyedül a folyósón. Sokszor azt gondolom, hogy az emberek rólam beszélnek a hátam mögött és nem szeretnek. Az is a baj, hogy mindent magamra veszek. Ha valaki olyat mond rám, ami nem túl szép a szememben, napokig ezen stresszelek van, hogy sírok is. A másik dolog a külsőm. Nem vagyok megelégedve magammal, se a ruháimmal. Ezen hogyan változtathatnék? A smink még nem jöhet szóba, maximum a szájfény. Nagyon szeretnék megváltozni külsőleg, főleg belsőleg csak nem tudom, hogyan csinálhatnám. Szeretném jól érezni magam a bőrömben és új embereket megismerni. Előre is köszönöm! 14/L
2012. jan. 20. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kezd a külsővel, hisz ha elégedett leszel magaddal, büszkén kihúzod magad a folyosón,elégedettség és boldogság sugárzik rólad, akkor azzal a belsőd, a határozatlanságod is változni fog.

Mivel nem vagy elégedett magaddal külsőleg? Nem a sminktől lehetsz csak szép:fésűld másképp a hajad minden nap,variáld össze a ruhatárad,készíts ,magadnak kiegészítőket.

2012. jan. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
fúmintha csak magamat olvasnám,teljesen ugyanez vagyok. már most félek a gimitől.:(
2012. jan. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
utolsó ne félj. Én is ilyen vagyok és bekerültem egy jó közösségbe. Nagyon jó most így nekem...
2012. jan. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A külsőddel kezd, mert az a legkönnyebb. Fontos a tartás, tehát kihúzzuk magunkat, mert hölgyek vagyunk és nem ázott verebek. Menj egy kozmetikushoz, aki kitisztítja az arcod és kiszedi a szemöldököt. (A szemöldök lényeges, hiszen tulajdonképpen ez a szem "kerete".) Egy klassz frizura is rengeteget dob a megjelenéseden. Ha szemüveges vagy válassz egy hozzád illő keretet, a boltban biztos segítenek majd.

Ruhák... Fontos, hogy ne úgy állj hozzá, hogy most lecseréled az egész ruhatáradat és egek mennyibe fog az kerülni! Nézd át alaposan a cuccaidat. Mi az amit biztos nem fogsz soha se felvenni? Azokat add oda valamilyen szeretetszolgálatnak. A megtartott darabokból állíts össze szetteket (rengeteg divat blog van, ahonnan ihletet meríthetsz), amiket aztán kedvedre variálhatsz. A stylistok kedvenc mondása, hogy a kiegészítők csodákra képesek. Ez igaz! Néhány nyaklánccal, kendővel, karkötővel könnyedén feldobhatsz egy egyszerű farmer-pólós összeállítást. Ezeket akár magad is elkészítheted, csak kreativitás kell hozzá és a hobbyboltok nyitva állnak előtted. Ha új ruhákat akarsz vásárolni, a legjobb figyelni az akciókat így kevesebb pénzből is ki tudsz jönni, sőt NYUGODTAN látogass el különböző second-hand üzletekbe. Egyáltalán nem ciki (csak a hülyék számára) és olyan cuccokat találsz ott, hogy hét nyelven beszél. (A legtöbbjén még a címke is rajta van, plusz rengeteg a márkás darab.)

Ha a külsőddel már többé-kevésbé meg vagy elégedve, jöhet a belső. Keress valami hobbit, akármit! Olvass, kézműveskedj, sportolj, tanulj valamilyen hangszeren, de akár különórákra és szakkörökre is eljárhatsz, ha van olyan tantárgy, ami nagyon érdekel. És mosolyogj, mosolyogj, mosolyogj! Bárki bármit is mond, te egy csinos, okos és szeretni való lány vagy! Mások véleményét úgy sem tudjuk megváltoztatni, maximum mi változhatunk és hathatunk a másikra, de rengeteg a makacs ember, akinek ez se számít. Az a fontos, hogy legyen pár téma, ami érdekel, amiről tudsz akár órákig is beszélni, ne félj kérdezni, akár a barátnőddel közösen is odamehettek az egyik csapathoz, hogy csatlakozhattok-e. Hidd el csak a kezdet nehéz, de fel fogsz oldódni, amit találsz egy hozzád hasonló érdeklődésű embert. Csak pozitívan!

2012. jan. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, én tudnék segíteni! :) Ezen sok kamasz lány átesik, nem vagy egyedül. A változás hosszú folyamat, vannak akiknek nem sikerül. Először nekem sem ment. De nem lehetetlen és ha kitartasz, megéri! Az első és legfontosabb lépés, hogy fogadd el magad! Minden ember egyéniség, és hidd el, te is az vagy! Csak meg kell találni. Biztos vannak olyan dolgok, amik érdekelnek. Sport, zene, művészetek. Csinálj olyat, amit szeretsz! Ha valami nem sikerül elsőre, ne keseredj el, próbálj meg javítani rajta. Gyakorlás teszi a mestert, ahogy mondani szokták! :) Mindig tűzz ki magad elé valami apró célt! Te talán nem is veszed észre, de a sikerekből szerzünk önbizalmat! Ami a belsődet illeti. Nem kell, hogy te legyél a nagyvagány lány! A lényeg, hogy mosolyogj sokat, ha valamelyik osztálytársad szomorú, menj oda hozzá, segíts a többieknek. És hidd el, nem rólad beszélnek a többiek! Vagy ha igen, azt se vedd magadra, nem azért élsz, hogy megfelelj nekik! Keress olyan társaságot, amiben jól érzed magad. Nem muszáj az osztályból, kereshetsz olyan évfolyamtársakat is, akik szimpatikusak neked. Először biztos nehéz lesz ismerkedni, de ezekből születnek életre szóló barátságok! :) A külső. Ezen könnyebb változtatni! Ha megteheted, menj el kozmetikushoz, ahol kitisztítják az arcodat. Sminkelni nem is kell magad ennyi idősen, úgy vagy szép, ahogy! Ha gondolod, menjetek el fodrászhoz, vágass valami klassz frizurát. Ha nem vagy megelégedve a ruhatáraddal, menjetek el vásárolni. Válogasd ki azokat a ruhákat, amiket már nem hordasz. Ezeket sem kell kidobni, adjátok oda valakinek, esetleg szeretetszolgálatnak, ahogy az előző válaszoló mondta. A kiegészítők feldobják a külsődet! Ha megtehetitek, menjetek el vásárolni. Itt nem a drága boltokra gondolok, egyedi, márkás ruhákat lehet találni angolboltokban, turkálókban is. A lényeg, hogy olyanokat válassz, amikben jól érzed magad, magabiztos vagy! Mint mondtam, ehhez türelem kell, de látni fogod a különbséget! Remélem segítettem, ha bármilyen kérdésed van, szívesen válaszolok! :)
2012. jan. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%

Mintha csak magamat olvasnám, bár mondjuk 14 évesen engem nem érdekelt az, hogy hogyan jelenjek meg. Kicsit duci voltam, meg alacsony, ez rontotta az önbizalmam, mindig összefogtam a hajam. Középiskolába mikor bekerültem elég sokan csúfoltak... volt egy lány, aki mindig kihúzta a hajamból a hajgumimat és ez idegesített. Aztán egy idő után kiengedtem a hajamat és sokkal jobb lett... meg elkezdtem fogyókúrázni. Aztán a csaj meg a barátnője mindig mondta h mi jó és mi nem. És én hallgattam rájuk... ma már ott tartok, hogy vékony vagyok (igaz, izmosítani kéne a combomat, meg a hasamat is formázni kéne), van fogszabályzóm is, meg divatosabb ruhákba járok. Mondjuk ez nem úgy megy, hogy egyből lecseréltem az összes cuccomat 5000 forintos pólókra, hanem nagyon ritkán veszek egy-egy szép felsőt... és nem hagyom, hogy anyáék döntsenek! Ez a legfontosabb! Inkább barátnővel menj el vásárolni, mint szülőkkel, mert a szülők divatérzéke..:/ Van 3 csodaszép pólóm, amit mindenki dicsér, azokhoz hasonlót vásárolok mindig... aztán szalagavatóra a hajamat is levágattam, Kleopátra stílusúra. Majd megint mondták azok a lányok, hogy jól áll a hajam, csak a frufrumat hátrasimíthatnám és egy csattal odacsatolhatnám mert úgy jobban kiemeli az arcom.. :) Lehet hétfőn úgy megyek suliba, csak sok gyakorlás kérdése az egész. Látod? Ilyen egyszerű. Fokozatosan kell csinálni. Nem kell elkapkodnod semmit, nem egy nap alatt fogod megváltani a világot. Én is most pl. azt tanulgatom, hogy hogyan varázsoljak az én egyszerűen kleopátrás hajamból fantasztikusan nagyszerű kleopátrás hajat, ill. sminkelni szeretnék megtanulni. Ahhoz viszont előbb el kell mennem kozmetikushoz. Te is menj el! Előbb a külső, utána a belső és nem árt ha vannak barátnőid, akik jártasak ebben, ők megmondják a frankót. A belső az már nehézkesebb... nálam is van, hogy mondják barátnőim, hogy jó ez a felső, jó ez a haj, meg randiztam is már, meg fogok is holnap, meg mondták már férfiak is, hogy szép vagyok stb.. csak van pár bunkó egyén, aki inkább a cicababákat kedveli, nulla ésszel megáldva és ők akkor sem látnák meg a változást ha akarnák, ők leragadnak egy szinten. És ilyenkor visszaesik az ember önbizalma, aztán megint el kell telnie egy kis időnek, hogy magabiztos legyél. 18 éves korodig kikupálódsz! (:

Sok sikert!

18/N

2012. jan. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
csak ne izgasd magad emiatt. régen én is sokat törődtem azzal hogy ki mit gondol rólam.. és rossz volt, de ezt észre sem vettem. viszont volt egy idő amikor megváltoztam ebben, és sokkal jobban érzem magam azóta...:) most komolyan. kit érdekel hogy rólad beszélnek-e?!..ne törődj vele..ha a külsődön változtatni szeretnél akkor változtass. mi tart vissza? nézz ki magadnak valami jó frizurát amivel magabiztosabb lehetsz és menj el fodrászhoz. :) Ha változtatni akarsz a ruháidon változtass. Nézz magadnak olyan ruhákat amik neked tetszenek. Merj nyugodtan változtatni... találd meg a saját stílusod, amilyen te szeretnél lenni, és legyél olyan. Ha azt szeretnéd hogy jobban észre vegyenek akkor öltözz merészebben, a hajad is legyen merészebb és akkor te magad is olyan leszel... és ne olyan próbálj lenni mint a "menő lányok" a suliban, mert attól csak beleolvadsz a tömegbe.. légy önmagad, és le félj megmutatni hogy milyen vagy!:)Úgy lehetsz a legmenőbb:) bocsi hogy ilyen hosszú:D..14/L
2012. jan. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!