Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Van még itt olyan, aki olyan...

Van még itt olyan, aki olyan nehezen tanul, mint én? Hogyan tudnék gyorsabban, hatékonyabban tanulni? 15/L

Figyelt kérdés
Most kezdek majd el tanulni, de már most tudom, hogy 6-ig biztosan nem leszek kész. Miért? Miért van az, hogy itt gyakorin azt olvasom, hogy szinte mindenki max. 2 óráig tanul, én meg még 6 ÓRA!!! alatt sem tudok mindent megtanulni??? :( Egész napom ezzel negy el... Hogyan tudnék én is max. 2 óra alatt felkészülni holnapra? Tudnátok adni tanulási tippeket? Nem akarok rontani, mert már így is majdnem 1 jeggyel lement az átlagom 4,1 most), de nem szeretnék ennyit tanulni!! 15/L
2012. jan. 22. 12:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Sajnos én is így tanulok, múlt hétvégén csak a földrajz volt 4 óra azt megírtam a dogát hármasra. Én most fogok elkezdeni tanulni de az már biztos hogy 7-8-ig :S . Nálam ez azért van mert mindent magolok, tehát a fizikát, földrajzt, kémiát...stb magolom mint egy verset és én máshogy nem is tudok tanulni. Tehát ha elolvasom 50-szer az anyagot kb tudom kettesre.
2012. jan. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
érdekes én elolvasom 2-3x az anyagot és négyest vagy ötöst felelek mindig. sőt ami könnyebb tárgy nekem mondjuk az angol azt soha nem is tanulom mert elég, hogy órán odafigyelek.
2012. jan. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én kitapasztaltam,hogy melyik időpontban fog a legjobban az agyam,kicsit érdekesen hangzik,de tényleg. Mikor nem fog az agyam akkor házikat megcsinálom. Én 4-6 között tudok a legjobban tanulni meg olyan hajnal 5 óra fele..

Ezt kicsit időbe telt kitapasztalni,de gyorsan rálehet jönni. Lehet ez nálad is beválna+órán odafigyelés.. házikat megcsinálni és máris nem nehéz ügy.15l

2012. jan. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Haat.Pontosan ebben a helyzetben vagyok en is.Nehezen tanulok,de mar nem zavar.Regebben midnig arra torkedtem h minnel hamarabb keszen legyek tanulassal.Mostanabn mar nem erdekel.Legfontosabb h minnel minosegibb munkat vegezzek , hogy sokat gyarkorlatozzak.Hidd el ezen nem kell ragodni.Tanulas ideje van, nem amssal kel foglalkozni.En legtobbszor soksozr atolvasom a levket es megyeget is.Matekbol sokat gyakorlatozz;) Sok szerencset:* 14/l
2012. jan. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Na dettó. Én viszont rájöttem, hogy sza*t sem ér hogyha figyelek órán. Ez persze nem azt jelenti, hogy rossz lennék órán. Csak nem figyelek annyira (kivéve matek, fizika, kémia). És miért? Mert nem emlékszem semmire. Rossz a memóriám.

Eléggé elkeseredett vagyok. Nem tudom mit tudnék csinálni. :S

Gondoltam agykontrollra. Hátha segítene.

Mondjuk nekem az átlagom is rosszabb.

2012. jan. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én is borzasztó nehezen tanulok, de akaraterővel össze tudtam hozni 4.7-re a félévimet. Leírom, hogy hogyan tanulok:


Hétvégén:

Szombaton kezdem a tanulást. Korán kelek fel (legkésőbb kilenckor), hogy legyen időm gépezni. Még délelőtt összeírom, hogy milyen tantárgyakra kell készülni. Kb. délben megírom az írásbelit - természetesen a gép be van kapcsolva, és eközben zenét hallgatok. Úgy két óra fele elkezdem tanulni a többi tantárgyat is. Maximum egy órát ülök egy-egy tananyag fölött. Egy óra leteltével hagyok 15 perc szünetet. Ez alatt az idő alatt kb. 10 percet gépezem, 5 percet meg "mozgással" töltök (kimegyek inni, levegőzöm az ablaknál stb.).

Általában úgy tanulok, hogy kinyitom a könyvet, majd sima rajzlapra csinálok egy vázlatot (különféle betűtípusokkal, színekkel írok, hogy érdekes legyen). Azt megpróbálom elmondani magamtól, majd leírom a vázlatot még egy lapra, de azt már úgy, hogy néha pislantok csak rá az első vázlatomra. Újra elmondom, majd magamtól leírom az iskolai füzetembe. Ugye írtam, hogy egy óránál többet nem ülök egy tananyag fölött. Ha még az alatt az idő alatt sem tanultam meg, akkor ha végeztem mindennel, újra előveszem.

Vasárnap pedig átnézem azt, amit szombaton tanultam. Ja, és hétvégén megtanulok mindent az egész hétre.


Hétköznap:

Hazaérek, megebédelek, és átöltözöm. Picit megmosakszom, hogy felfrissüljek (arcmosás). Ha fél kettőkor érek haza akkor kb. négyig gépezem, és úgy állok neki tanulni.


De nagyon fontos, hogy legyen célotok, ami motivál!

2012. jan. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Próbáld úgy,hogy színes post it-ekre írod az információkat.Pédául töriből leckénként egy név egy évszám.

Vagy vegyél kiemelő filceket,bekezdésenként más színnel.

Nekünk pl. biológiából a lecke végén vannak kérdések és kérdésenként kiírom a válaszokat más-más színnel(pl. tűfilccel)

Jegyzeteld ki a könyvet.Ne próbáld olyanra,amilyet a tanárok diktálnak,hanem egy saját módszerrel.Mindig saját jegyzetből tanulj,soha ne kérd el másét,mert az neked enm átlátható.

Ne magolj,próbáld elképzelni.Egyik prátnőm sehogy se bírta elképzelni-->elkezdett rajzolgatni a témáról.Sikerült megtanulnia.

Próbáld a tankönyvi ábrákat lerajzolni.

Vagy nézd meg a könyvben a lecke címét,de a leckét még ne olvasd el.Vegyél elő egy lapot és az eddigi ismereteidet írd össze a témáról.Ezt lehet jegyzetben,szósünivel,vagy csak össze vissza.

Próbáld meg úgy megközelíteni az összes tárgyat ami téged érdekel.Ha a divat,akkor nézz utána pl.fizika:műszálas anyagú pulcsit leveszed-->föláll a hajad(miért?)vagy megint csak töri:milyen ruhát viseltek az adott időben,testfestés,haj...

Vagy olvasd el a leckét először egybe,aztán bekezdésenként és utána megint egybe.Írd le mire emlékszek a leckéből.Ne azon járjon az agyad,hogy mire nem emlékszel,de tudod a helyét,hanem,hogy mire igen.

Nézz utána jobban a dolgoknak.Ásd bele maagd az infók rengetegébe.Pl. kémia- nézz utána az elemnek/vegyületnek,mire használják,hol van a természetben.

Próbálj meg kicsit elszakadni a tankönyvtől.

Földrajzból csinálj valtérképet,a neetn vannak animációk a lemezmozgásról meg ilyenekről.

Ha olvasod a tankönyvet mindig hangosan olvasd.

A zavarótényezőket tüntesd el(tv,sz.gép,teelfon,rádió,stb...)

Tapasztald ki mikor fog az agyad(én a hajnali órákban tudok a legjobban tanlni)

Menj sportolni rendszeresen,így az agyad kikapcsol és nem lesz annyi időd tanulni,de a tananyag mennyisége megmarad.

Óránként tarts 10 perc szünetet.Egy te/kávé/süti/gyümölcs,vagy séta,beszélgess családtagjaiddal,hívd fel barátnődet.

Olvass szépirodalmat.Ne csak a kötelezőket,és ne úgy állj hozzá hogy csak azért olvasol mert kötelező.

2012. jan. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

15.32-es vagyok.

Még az segített nagyon sokat nekem, hogy nem úgy állok neki a mateknak, meg a kémiának (ez az a két tantárgy, amit rühellek), hogy mondjuk "a f@szom,úgy utálom a matekot" stb, hanem "jajj de jó, végre matekozhatok" :P :D

2012. jan. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Tanulás előtt mindig kapcsolj ki egy kicsit,de en gépezzél.Aludj,olvass,sétálj,halgass zenét,vagy csak úgy legyél.A gépezés leszívja az agyadat.Járj könyvtárba,írj könyvet,rajzolj,süss,segíts a házimunkában. De semmiképpen se stresszelj azon,hogy még mennyit kell tanulni,a suliról meg ne is beszélj.Ne gondolj rá,legyen minden nap 1,5-2 óra ami rólad szól.
2012. jan. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Mateknál:szerkesztéseknél belefér más is nem csak a kötelező.Legyen egy külön füzeted,ha nem érted oldd meg az órai példákat.

Magyarból írj dupladolgozatot,mint Szabó Magda Abigél-jében.Legyen egy szalonképes meg egy nemszalonképes.Írd át a verseket viccesre.

2012. jan. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!