Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Van még itt olyan, aki olyan...

Van még itt olyan, aki olyan nehezen tanul, mint én? Hogyan tudnék gyorsabban, hatékonyabban tanulni? 15/L

Figyelt kérdés
Most kezdek majd el tanulni, de már most tudom, hogy 6-ig biztosan nem leszek kész. Miért? Miért van az, hogy itt gyakorin azt olvasom, hogy szinte mindenki max. 2 óráig tanul, én meg még 6 ÓRA!!! alatt sem tudok mindent megtanulni??? :( Egész napom ezzel negy el... Hogyan tudnék én is max. 2 óra alatt felkészülni holnapra? Tudnátok adni tanulási tippeket? Nem akarok rontani, mert már így is majdnem 1 jeggyel lement az átlagom 4,1 most), de nem szeretnék ennyit tanulni!! 15/L
2012. jan. 22. 12:03
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Húú, köszönöm a sok jó választ! Most a legnagyobb gondom a matek, holnap TZ-t írunk algebrából, de semmit nem értek... A legutóbbi dogánál 4 órát gyakoroltam, az eredmények jó részben hibátlnaok voltak, erre a dogám 1-es lett. Ez nagyon rossz, pedig egész este tanultam, gyakoroltam! Már elõre félek, milyen lesz ez a dogám! :/
2012. jan. 22. 15:58
 12/15 anonim ***** válasza:
Ne görcsölj ezen.Kérj segítséget szüleidtől,a tanárodtól,hogy lássa,hogy próbálkozol de nem tehetsz róla hogy nem érted.
2012. jan. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
nekem az a legjobb, ha előre eltervezek mindent. hogy melyiket melyik után, először az írásbelit, satöbbi. a tananyagokat pedig úgy tanulom meg hogy: átolvasom a szöveget. átolvasom a kiemelt részt. kihúzom stiftel a szöveg lényegét. átolvasom a kiemelt szöveget. a kiemelt szöveget LEÍROM. és itt a hangsúly: le kell írni!! kézzel. és miután már 3-4-szer leírtad, menni fog. biztos. ez megvan -egy anyag- kb. 3/4 óra alatt. és még azt javaslom, hogy a könnyebbeket vedd először, az úgymond ,selejteket' -ezek nekem kb. megvannak negyed óra alatt-, majd a nehezebb házikkal folytasd. ha sok írásbeli van, vagy még van tanulnivaló, ez meg van szűk 3 órán belül. remélem segítettem:)
2012. jan. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
13/13 Ha stifttel húzod ki,akkor jól összeragadhattak a könyved lapjai. ;)
2012. jan. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Eszembe jutott még valami.Olvasd el előre a leckét.Ha kétszer elolvastad az órán már nem teljesen lesz az anyag új számodra,így könnyebben megérted,tehát nem fogod azt mondani,hogy én ezt nem értem és ezért nem is figyelek.
2012. jan. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!