Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mitől van az, hogy 10 éves...

Mitől van az, hogy 10 éves gyermek úgy tanul pl. verset vagy szöveget, hogy közben körbe-körbe jár a kanapé körül?

Figyelt kérdés

Mikor megtanulta, és kikérdezném tőle, akkor is körbe körbe rohangál a kanapé körül. Értelemszerűen a suliban sem rohangál körbe körbe mikor a tanítónéni kikérdezné. Tehát ott egy helyben kell állnia a suliban.

Sokszor már olyan zavaró, mert szabályosan én szédülök el, miközben kikérdezem a verset. Sőt mikor szépen megkérem, hogy egy kicsit lassítson le, álljon meg, és próbálja úgy elmondani a verset, akkor leblokkol, és elfelejti a verset. Amint újra elkezd mászkálni, máris tudja a verset. Aggódom, hogy nem lesz ebből baja a későbbiekben? pl. felső tagozatban már egyre több lesz a követelmény stb.


2012. jan. 31. 10:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Motorikus tanulási forma. Semmi baj nincs vele :)
2012. jan. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha ezt csak otthon csinálja vagy olyan helyen, ahol lehet és a suliban nem, akkor nem gond.

Nem lehet, hogy mozgáshiánya van? Mármint hogy nem mozog eleget?

2012. jan. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Valaki a karját lóbálja közben, vagy mást csinál, nincs vele semmi baj. A suliban nyugi, nem fogja csinálni. :)
2012. jan. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem totál unja a tanulást, így próbálja lekötni magát közbe.:)
2012. jan. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, sokat szaladgál a kértben, sokat járunk kirándulni, sétálni, sokat utazunk stb. Nem hinném, hogy mozgáshiányos lenne, ezt talán utolsó helyre tenném. Köszönöm
2012. jan. 31. 10:14
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én mikor verset tanultam akkor mászkáltam a könyvel a kezembe. És mikor mondtam fel a szüleimnek akkor is ugráltam, lóbáltam a lábam vagy valamit csináltam. A suliba meg csak álltam és tudtam! Ez volt általános iskolába.

Most csak leülök és megtanulom. Szerintem kinőttem. :D

Ő is kifogja biztos!

15/L

2012. jan. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Énse tudok nyugton maradni,vagy szol a zene vagy valamit csinálok...
2012. jan. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ezzel baj. Ha neki így jobban rögzül hát miért ne?

Az én szokásom meg az volt,hogy mindig kutyasétáltalás közben tanultam a verseket.. egy cetlin vittem magammal vagy felvettem és egész séta alatt hallgattam,mire hazaértem mindig tudtam már,de ez a szokásom már elmúlt. Most már buszon tudok verseket tanulni (bejárós vagyok)15l

2012. jan. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb gyereknek van egy ilyen verstanuló szokása. Én vagy zenét hallgatok közben, vagy járkálok, amikor pedig felmondom a verset, akkor is sétálgatok, mert a tanárnő mindig megy valahova, miközben verset mondanak neki, de amikor állunk, akkor is billegek egyik lábamról a másikra.
2012. jan. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Amióta csak az eszemet tudom, egy helyben nem tudok tanulni. Én is körözgetek a szobábman, járkálok össze-vissza.

Nincs gond.

2012. jan. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!