Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők ti mikor engeditek,...

Szülők ti mikor engeditek, hogy iskolás gyermeketek otthon maradjon?

Figyelt kérdés
Ha megfázik? És honnan tudjátok,ha színlel?
2012. febr. 4. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon beteg (lázas,hány vagy ilyesmi) akkor itthon marad addig amíg az orvos kiírta.

Meg van, hogy színleli a lázat, hogy milyen forrónak érzi a homlokát közben meg jég hideg. Olyankor megengedem neki, hogy otthon maradjon aznap mert leigazolom neki.

Bár nagyon ritkán színlel. Múlt éven csak egyszer volt ilyen. :-)

2012. febr. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Bár csak 14 éves vagyok szerintem van oka amiért színlel..Egyszer kétszer otthon maradhat,de ha többször fordulna elő a színlelés akkor küldeném suliba.
2012. febr. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem szülő vagyok,de iskolás. Én akkor maradok itthon ha beteg vagyok. Azt pedig tudom,hogy mikor van. Ha már az iskolapadban is csak kínlódok és zavarom a többieket is (folytonos köhögés,tüsszögős,taknyolás) akkor elmegyek dokihoz.. vagy ha nagyon fáj a hasam.

Nem színlelek,mert ha otthon akarok maradni akkor megpróbálom megbeszélni anyuval aztán vagy bejön vagy nem:D

De ha anyun múlna már az első orrfújás után orvoshoz küldene.15l

2012. febr. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! és jöhetnek mástól is nem csak szülőktől :)
2012. febr. 4. 20:44
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is diák vagyok még, de azért leírom nálunk, hogy megy...:)

Ahogy már írták, ha valaki folyton köhög, folyik az orra stb akkor inkább jobb orvoshoz menni mert a tanárok is szóvá teszik, hogy ne terjessze...

De a három szülői igazolást mindig elhasználom, pl ha nincs kedvem menni iskolába a hideg miatt vagy valami doga van és nem tudtam rá eléggé készülni. De van olyan is, hogy csak úgy otthon maradok mert nem szoktam lógni, késni stb... ilyenkor elmegyünk fagyizni, vagy a plázába csavarogni egy kicsit a tesómékkal vagy anyuval.:)

Szóval vannak ilyen kivételes napok is...:D

2012. febr. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha pedig színlel, akkor szeretetre vágyik. Néha megengedhető kicsit hogy megkapja, amennyire hivatalosan belefér. Persze nem kell színlelned hogy bevetted a színlelést, mert akkor (azt hiszi) megtanult manipulálni, de szembe lehet nézni azzal, hogy esetleg veled akar lenni, egy kis kivételezést igényel, és akkor ez megbeszélhető.
2012. febr. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
én szülő vagyok a lányom 13 nagy ritkán előfordul hogy fejfájásra ilyesmire hivatkozva kérdi nem-e lehetne-e simán megengedem hogy ithon maradjon 1 napot nem is érdekel hogy szimulál e én is voltam tanuló lehet egyszerüen besokalt attol mert szülövagyok nem szabad elfelejteni hogy én is voltam diák és néha bizony jó lett volna 1 lazitós nap de sajna az én szüleim nem voltak ilyen rugalmasak
2012. márc. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!