Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérjek pénzt? Hárman vagyunk...

Kérjek pénzt? Hárman vagyunk testvérek, én már 10 éve nem lakom otthon a testvéreim is nagy korúak, de őket még eltartják a szüleink (egyik iskolás, másik nem talál munkát). Ilyenkor szoktak egy nagyobb összeget kapni.

Figyelt kérdés
Nem kapok semmit karácsonyra, születésnapomra, se semmire. Kellene egy kis pénz 40-50 ezer.Ez kb a 10% annak a pénzek amit kaptak az idén. Te mit tennél?? Félek az elutasítástól
2009. dec. 12. 17:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha te veszel ajándékot a szüleidnek, említs meg, hogy idén neked jobban jönne a pénz, mintha vennének valamit.

Különben meg ahogy a 15 éves lányom mondta a nagymamájának, attól, hogy nagybáttya (a nagyi fia) már elmúlt negyven, még a gyereke marad. Ha külön is élsz, te is a gyerekük vagy, és ha anyagilag megengedhetik, neked is adhatnak pénzt nemcsak amikor szükséged van rá, hanem "csak úgy" is)

2009. dec. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy úgy gondolják a szüleid, hogy már van önálló kereseted, abból megvagy. 40-50eFt nem kevés, de ha szükséged van rá mindenképpen kérjél. Mond meg nekik, hogy megszorultál, vagy tudom is én (az igazat). Lehet, hogy visszautasítanak, de nem hinném, max. megkérdezik, hogy mire kell, és azt mondják, hogy tudunk adni, de 40-50eFt-ot sajnos nem.

Viszont ha meg sem próbálod, akkor biztos, hogy nem fognak adni, legalábbis távolról sem ennyit. Egy próbát megér!

2009. dec. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
88%
Én kérnék a szüleimtől, úgy, hogy elmondom nekik, hogy bajban vagyok, mekkora összeg hiányzik. Lehet, hogy egyszerre nem ekkora összeget, de kérnék valamennyit. Mi meg szoktuk beszélni az anyagi problémákat is, és ha tudnak, belesegítenek a hiányzó összegbe. És ez fordítva is így szokott lenni nálunk. Nem tudom, tudtam-e segíteni, csak elmondtam, hogy nálunk hogy megy ez.
2009. dec. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!