Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mindenki tehetséges valamiben...

Mindenki tehetséges valamiben vagy vannak kivételek?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok és úgy érzem,hogy nekem semmihez nincs tehetségem.Amióta az eszemet tudom mindennél jobban szeretek énekelni,de a hangom nem jó.és valójában ez az egyetlen dolog amit amit szeretek csinálni.persze kipróbáltam már mást is,de semmi nem megy nekem.
2012. febr. 5. 13:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem vagyok jó semmiben.Max csak a kosárban kicsit.A hangom szörnyű.A rajz tudásomról meg már ne is beszéljünk.De ettől függetlenül azt gondolom mindenki jó valamiben.

14/L

2012. febr. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom,hogy nincsenek kivételek. Felfogás kérdése.

Osztálytársam pl a sportról hallani sem akar,mert kétballábas/kezes, a rajzban úgyszintén, ének tudása olyan,hogy énekel és kitörik az ablaküveg stb.. még se tör le azt mondja,hogy ő az olvasásban tehetséges,de tényleg nagyon szépen tud olvasni és megy ilyen meseolvasó versenyre is stb.. De felfoghatná úgy is,hogy az olvasás nem számít tehetségnek.


Annyi minden van amibe jó lehetsz nem csak a táncban,sportban,éneklésben. Sok minden van.

A netezésben (honalpok,videók szerkesztése,képek,), fotózás,süti sütés,főzés,sminkelés,hajcsinálás, ruha tervezés,varrás,hajtogatás (origami),körömfestés,rekordok, kisállatok betanítása, növény gondozása-termesztése, vers írás-könyv írás, technikai kütyük soroljam még?

Annyi minden van a világon, szerintem felfogás kérdése.15l

2012. febr. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én gyurmából szeretek kis baba ételeket készíteni. Rajzaimról azt mondják hogy nagyon jók. De nézd, én például a sportban nem vagyok túl ügyes, de imádok táncolni, rajzolni, kézműveskedni, tervezni, írni, pedig hivatalosan szakember még nem mondta hogy van hozzá tehetségem. Énekelni csak otthon szeretek, különben meg irtó hamis hangom van. Gitározok, egyszer a tanárom azt mondta hogy inkább mást küld el versenyre, mert én még nem vagyok kész rá. Nagyon elkeseredtem. De azóta is folytatom, netről szedek le kottákat és tanulom meg őket.


Egyszóval próbálj ki sok mindent, mert igaz mindenkiben van valami olyan amiben tehetséges. 6 évig teniszeztem és abbahagytam mert gyenge vagyok. Sokan szekáltak már hogy "jaj te már 6 éve jársz és mégsem tudsz elütni egy labdát rendesen." Elegem volt már ebből, most meg azzal szekálnak hogy menjek vissza. Ezek után már nincs kedvem, időm, energiám. Ezt csak úgy elmondtam.


13/L

2012. febr. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki jó valamiben. Nekem a hangom szörnyű, a rajztudásomról ne beszéljünk. Egy normális esszét nem tudok megírni. Akkor még nem beszéltünk arról, hogy számomra sokszor érthetetlen egy kötelező olvasmány.

Sportban(főleg kosárban) jó vagyok, de ezt csak hobbiként szeretem. A kutyákkal nagyon jól kijövök, hallgatnak rám.

Elém rakhatsz egy nehéz matekfeladatot meg fogom oldani, akkor is, ha 2 órát ülök fölette. A kémiatanárom nagyon tehetségesnek tart kémiában és én is nagyon szeretem, ezzel is akarok továbbtanulni.

2012. febr. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

4. vagyok

Azt akartam ezzel mondani, hogy hiába vagy egyik dologban nagyon béna, biztos találsz olyat, amiben kitűnsz a többiek közül.

A keresztapám mindig azt mondta, hogy mindegy mit csinálsz, a lényeg az, hogy abban a dologban az élmezőnyben legyél. Ha ez egy szakma, akkor abban legyél profi, ha a NASA kutató vagy, akkor ott legyél a legjobb.

19/L

2012. febr. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek van valamihez tehetsége. Nekem például a hangom az, ami szörnyű, utálok énekelni is. A zenét viszont imádom. :)

Rajzolni szeretek, van is egy kevés tehetségem is hozzá, de profi művész biztos sosem leszek. Ez nálam ugyanolyan, mint veled. Imádok rajzolni, festeni, kreatív vagyok, csak amit elképzeltem nem tudom megcsinálni pont olyanra. :/

De például matekból nagyon jó vagyok. Sokszor nem is figyelek az órán, mégis megcsinálom a házit pár perc alatt hibátlanul. Szín ötös vagyok belőle, mindig járok versenyekre is. Ehhez képest a fizikát például egyáltalán nem értem. Csak a számolós részeket tudom megoldani. :D Sokak szerint a fizika teljesen olyan mint a matek. Hát egyáltalán nem..

Meg például az úszáshoz is van tehetségem, imádok és tudok is. Lehet hogy ez nem elég ahhoz, hogy azt mondjam tehetségem is van hozzá, de csomóan vannak akik csak csapkodnak a vízben, alig haladnak előre, én viszont pár rúgással ott vagyok a hossz végén. Hihetetlenül jó érzés, mintha repülnék. :))

Meg talán mondhatom, hogy a futáshoz is van tehetségem. Hosszúak a lábaim, szóval egy rövidebb távon szinte bárkit leelőzök, csak nem vagyok elég kitartó.

Mindenkinek van valamihez tehetsége, akár a legapróbb dolog is lehet az. Gondold végig, biztos hogy találsz valamit. :)

2012. febr. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek van tehetsége, csak nem mindenkié bontakozott ki. Az éneklést lehet gyakorolni, tanulni. (Pl. számítógéppel fel tudod venni amit énekelsz és vissza tudod játszani. Először nagyon furcsa lesz és nagyon idegesítő, de így tudod magadat is fejleszteni.) Valójában minden lehetőséged megvan rá, hogy jó hangú énekes legyél ha ezt szereted. 14 évesen ez még nem késő. ;)


Keress valamilyen megoldást arra hogy képezni tudd a hangodat. A különbség egy Muri Enikő és mondjuk köztem ( :D ) az, hogy az hangképző szerveit az agya jól vezérli meg, az enyémet meg nem. Ez az agyi vezérlés tanulható. Az elnyomott / ki nem bontakoztatott tehetség utolsó jele pl. ez: "szeretek énekelni". ;)


34F

2012. febr. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenki kivétel nélkül tehetséges valamiben. Persze lehet hogy én egy kicsit mást értek a tehetséges alatt mint te. Lehet hogy valaki nem tud szépen rajzolni vagy énekelni, az olyan tárgyak se mennek neki túl jól mint a matek, vagy a fizika, de közben lehet tehetséges. Lehet hogy különösen jól tud bánni a gyerekekkel, lehet, hogy a divatot szereti nagyon és ahhoz van érzéke, vagy fodrászkodásban jó, de az is lehet, hogy semmi ilyesmi. Lehet hogy nincs olyan dolog amiből mondjuk később meg tud élni, de ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy nem élhetne majd boldogan. Lehet, hogy csak eladó lesz egy boltban, (nem azért így írom, mert lenézném az eladókat, vagy ilyesmi), de attól még lehet, hogy ő sokkal sikeresebb lesz magánéletében, mint esetleg a példaként már egyszer felhozott NASA kutató, vagy a te példád alapján egy énekes.


Amit neked tanácsolnék: Énekelj. Ha szeretsz, akkor énekelj. Nem fontos, hogy tehetséges vagy-e vagy sem, ha örömödet leled benne csináld. Csak úgy otthon, magadban, ha nem akarod máshol. És ne érezd úgy, hogy nem vagy semmiben sem tehetséges, mert ez biztos nem igaz. De nem muszáj megkeresned azt, hogy mi ez, majd előjön magától.


14L

2012. febr. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
valaki pl. a szexben jó..
2012. márc. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

és azzal még keresni is lehet...

(bocs az azt hiszem nem hasznos válaszért, egyszer már írtam)

2012. márc. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!