Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A Szent Margit kórházban ha...

A Szent Margit kórházban ha fogadott szülésznőm van, és hozzá fogok járni CTG-re is, akkor a CTG-k alkalmával is kell majd pénzt adni, vagy csak a szülés végén? És minden fogadott szülésznő esetében így van, vagy vannak kivételek?

Figyelt kérdés
Légyszi azt is írjátok meg, hogy ki volt a fogadott a szülésznőtök, és hogy mennyire voltatok elégedettek és hogy mennyi pénzt adtatok. Köszönöm.
2010. máj. 1. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! CTG alkalmával nem kell pénzt adni. Csak a szülés végén. Én Takács Bettynél szültem. Csak a szülés után adtunk neki 20 ezer forintot. Én nagyon-nagyon elégedett voltam vele. Közel 30 éves tapasztalata van, szerintem a legjobb szülésznő a Margitban. Ezen kívül eddig bárkinek ajánlottam, mindenki nagyon elégedett volt vele. Egy nagyon határozott, tapasztalt, lelkiismeretes, kedves hölgy.

Amikor "felfogadod" a szülésznőt érdemes rákérdezni, hogy mikor hívhatod, mennyit foglalkozik veled, (gondolok a szülés előtti hetekben gátvédelemre, homeopátiára stb)és persze van-e elképzelése, hogy mindezt mennyiért teszi vagy rátok bízza.

2010. máj. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia!


Igen rákérdeztünk, hogy mennyibe fog kerülni ez a "segítség" a részéről, hogy végigkíséri a terhességünket gyakorlatilag mostantól, mert felajánlott minden nemű segítséget. Viszont annyit mondott csak hogy amennyit gondolunk. És aztán jöttem rá, hogy hát ha megyek hozzá CTG-re akkor ott is kell-e fizetni vagy sem... Van egy lány ismerősöm aki szintén fogadott szülésznővel szült a Margitban és ő sem fizetett a CTG-k alkalmával csak a végén. Csak nem tudom hogy ezt minden szülésznő így csinálja vagy változó. Nekem Sámsonné Tóth Katalin a fogadott szülésznőm. :)

2010. máj. 1. 18:13
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Az egyetlen válaszoló vagyok:) Vigyél be nekik alkalmanként egy kis gyümölcsöt vagy csokit a lelked megnyugtatásáért. Meglátod majd mennyire örülnek neki. A CTG nem olyan nagy dolog szerintem, hogy fizetni kelljen, de ilyen apróságnak kollektíven örülnek. Én vittem néha, mert a végén már naponta kellett mennem, és mindig más kötözte fel a szalagot. A másik pedig, hogy ha túlhordod netalán, akkor csinos summát lehetne otthagyni. De az is jó, ha végén kapnak egy csemege kosarat ők is és a csecsemősök is. Kitartást és jó egészséget kívánok nektek.
2010. máj. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én 2-szer szültem ott, nem volt szülésznőm és nem adtam a ctg-n sem az orvosnak, se senkinek. A szülésznő szülés után kapott egy tizest.

nem tudom minek akarnál adni?

különben mag a ctg-t a lenti terhesgondozóban csinálják nem? (ahol avérvétel van)

Nekem csak akkor csinálták fent, a szülőszobán, amikor szombat-vasárnap be kellett mennem.

2010. máj. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
en 30ezret adtam szules utan.
2010. máj. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

19:14

Én a dokimnak is csak 20 ezret adtam.

2010. máj. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
11:05:ös Nekem van fogadott szülésznőm és ilyenkor máshogy történik a CTG, nem lent a terhesgondozáson, és nem kell a soromra várni, stb. És mivel ez így sokkal- de sokkal kényelmesebb ezért gondoltam azt hogy illik valamivel kompenzálni. :)
2010. máj. 4. 06:39
 8/8 anonim ***** válasza:

Te tudod, de szerintem felesleges bármit is adni ctg nél.

Én az orvosomnak sem adtam a kórhézban, az utolsó hónapban, csak a magánrendelésén fizettem neki, de oda se hívott be havonta, félhavonta csak apénzért.

Nem is értem minek adnál a szülésznőnek, gondolom szülés után úgyis adsz.

Mint írtam nekem nem volt szülésznőm egyszer sem és soha nem vártam órákta. Amúgy a szülőszobán csak 2 ctg van, lent meg 4.

Egyszer sem láttam hátrányát, hogy nem volt szülésznőm.

Mikor másodszor szültem, bent tartottak szülőszobán másnap reggelig (du 5 kor szültem) és állandóan jött valaki, hogy jól vagyok stb.

Alapjában véve normális szülésznők voltak 10 éves és 1 éve is.

11:05-ös

2010. máj. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!