Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nem olvasnak mai fiatalo...

Miért nem olvasnak mai fiatalok? (főleg a fiúk)

Figyelt kérdés
16 éves középiskolás lány vagyok, és mostanában azt tapasztalom, hogy a 12-18 évesek többsége semmit nem olvas, sőt, megvetik azokat, akik ezt teszik... Akik meg úgymond, olvasnak, azok is csak ezeket a semmitmondó ponyvaregényeket(Twilight és társai). Tényleg ennyire nincs komolyság, művelődni akarás a mai fiatalokban? Szinte senkivel nem tudok beszélgetni komolyabb témájú könyvekről(pl. Állatfarm, A per, stb.), versekről meg pláne nem. Vannak még kivételek ebben a gépiesedett világban?
2012. febr. 7. 18:54
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

én 14 éves lány vagyok és kimondottan szeretek olvasni,és nem,nem ponyvaregényeket,hanem a világirodalom remekeit,de ezen kívül olvasok krimiket,novellákat,és verseket is.

Hidd el,nem vagy egyedül.

2012. febr. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim válasza:
100%
Én sokat olvastam, főleg ezós könyveket. És elég komoly témákat. Az állatfarmnál az 1984 jóval durvább..
2012. febr. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Vannak. Keress egy jó közösséget.
2012. febr. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:
100%
az előző vagyok, 24/F, de akkoriban is olvasgattam!
2012. febr. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
91%

az engem is nagyon kiborít amikor azt mondják hogy ők mennyit olvasnak stb. persze csak twilightot meg ilyenek

azok akik utálják az olvasást azok egyszerűen nem állnak szóba velem (!!!)

és a versek

imádom a verseket

megmutattam a legjobb(??) barátnőmnek a kedvenc versemet és azt mondta, hogy az egész idiótaság és mér nem tudok jobb dolgokkal foglalkozni (mondta ezt amikor 100x elmondtam neki h költő és író akarok lenni,bár erről már letettem)

egy igen elkeseredett és még csak 13 L

2012. febr. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
91%

Arról mi nem tehetünk, hogy rossz közegben vagy. Én nem hiszem, hogy ha a közegedben nem olvasnak, akkor abból egyenesen lehet következtetni arra, hogy senki nem vesz kezébe könyvet a "mai fiatalok" közül.

És különben is. Azért mert nem olvas, nem kevesebb, mint te, aki olvasol. Lehet, hogy ő meg pont mást szeret, és más irányban érzi azt, hogy ezt senki nem csinálja, neki milyen rossz és egyebek. Úgy beszélsz a korodról, mintha valami idegen civilizációból jöttél volna.

Ja, ezeket a sorokat úgy írtam, hogy én bizony olvasok. Sokat.

17/l

2012. febr. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
78%

Az én környezetemben meg senki se fotóz mégse szidom itt őket..pedig jó lenne valakivel megosztani a képeimet akik értékelik meg ilyesmi.

Én pl nem szeretek olvasni,vagyis inkább azt mondanám,hogy időm sincs rá..bár ha akarnék akkor ügye tudnék rá szakítani.

De én inkább táncolok,fotózok,need for speedezek meg rajzolok.. ezek jobban lekötnek,mint az olvasás. és akkor mivan?

És ha valaki a Twilight olvassa akkor olvassa azt..

Figyelj,te leszólod őket,hogy ch ti a Twilight olvassátok.. akkor ne csodálkozz ha ők leoltanak,mert te A per c. könyvet olvasod.


Érdekes én nem oltogatok senkit a környezetemben és engem sem oltanak. Ez ilyen egyszerű. Amúgy meg valaki anélkül is lehet komoly ember ha nem olvassa el az Állatfarm című könyvet.15l

2012. febr. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
95%

Én 22 éves vagyok,de tizenévesen is imádtam olvasni!Engem soha nem cikiztek miatta,de az tény,hogy kevés olyan korombelit ismerek,aki szeret olvasni.

A múltkor teljesen kiakadtam egy hasonló dolog miatt!Beszélgettünk egy ismerősömmel és meséltem neki,hogy találtam egy cikket a neten a fekete szemű emberekről,persze tudom,hogy ez badarság,de azért elolvastam.Az ismerősöm 13 éves lánya hallota,amit meséltem az anyjának,felkeltette az érdeklődését és kérdezte,hogy hol olvastam ezt.Megmondtam neki,ő megkereste a cikket a neten,aztán csalódottan rámnézett és mondta,hogy ebben nincsenek képek,túl sok a szöveg és neki nincs türelme ennyit olvasni.Tudom,hogy ez egy buta kis cikk,de ha arra nem képes rávenni magát,hogy egy oldalnyi szöveget elolvasson,akkor hogy olvasna ki egy 500 oldalas könyvet??

Elszomorító,hogy ennyire nem érdekli a gyerekeket az olvasás és sajnos ez meg is látszik rajtuk!

2012. febr. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
52%

Szánalmas, hogy ennyire fennhordod az orrodat a nagy semmire. És ha valaki nem olvas? Akkor mi van? Te ez alapján ítéled meg az embereket? Nem csodálom, hogy nincsenek barátaid!

Azt is nagyon szánalmasnak tartom, hogy te saját magadat nagyon komoly, művelt fiatalnak tartod magad. Tényleg úgy beszélsz a mai fiatalokról, mintha te nem is ebben a világban élnél (ha jól emlékszem, valami ilyesmit az egyik válaszoló, akinek szintén minden szavával egyetértek).


Vegyél vissza az arcodból, mert nem az olvasástól függ az, hogy valaki milyen ember.


Hozzáteszem, hogy komoly és művelt lány vagyok, de utálok olvasni. Nincs türelmem leülni és elolvasni egy pl 600 oldalas könyvet. Hozzáteszem, hogy időm se lenne rá, de ez már más kérdés.


További szép estét Miss Komoly, Művelt Nőszemély!


16/L

2012. febr. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

A Twilight egyáltalán nem ponyvaregény! Tudod mi a ponyvaregény? Az egyik legrosszabb, amit olvastam_? A postás kétszer csenget.. észre se vettem h szól-e valamiről...

Az olvasást rosszul tanítják az iskolában.. A régi könyveket persze h nem olvasssák sokan, ha az az egyetlen élményük hogy "előkészítés, bonyodalom, megoldás", írj jellemzést, stb.

természetesen vannak kivételek, a többség az egész világon olvas, néhány példából nem lehet általánosítni.

2012. febr. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!