Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mik azok a témák, amik foglalk...

Mik azok a témák, amik foglalkoztatják a mai fiatalokat?

Figyelt kérdés
Olyan témákra gondolok, amiről el lehet beszélgetni egy kisebb csoporttal, és tényleg érdekli őket. Pl. testbeszéd, párkapcsolat, szerelem...stb.
2012. febr. 19. 18:35
 1/6 anonim ***** válasza:
37%
A szakmunkásság, kevesen vannak , és kirekesztve érzik magukat, a gimnazisták miatt.
2012. febr. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Ha kicsit konkrétabban megfogalmazod a kisebb csoportot , akkor egyszerübb válaszolni a kérdésedre.
2012. febr. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
15-18 éves gyerekekre gondoltam.
2012. febr. 19. 19:25
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ,hogy mennyi ideig kell.. Mi az osztályban vagyunk 18-an és ilyesmikről szoktunk osztályfőnökin beszélni:

- szerelem (bár ezt mindenki elvicceli,szóval én ezt nem nagyon ajánlom)

-arról is beszéltünk,hogy ki mi akar majd lenni,milyen álmai-elképzelései vannak (ekkor mindenki figyelt a másikra,mert erre így nem szokott terelődni a téma és mindenkit érdekelt a másik elképzelése)

-mesék,filmek (erre is képes volt mindenki figyelni,mindenki elmondta,hogy milyen meséket,filmeket szeret és kiveséztük őket)

-bulizás (ez sem volt valami komoly téma,mert sokan hencegtek közbe,mikor feljött a szó a drogokról,cigizésről meg az alkoholról,szerintem ha ezt is normálisan hozta volna fel a tanár akkor egy jó téma lett volna)

-ki mennyit tanult-hogyan (erre úgy ahogy figyeltünk)

- ki mit csinál szabadidejében (erre is képes volt mindenki figyelni)


Hát így a lényeg szerintem,hogy mindenki hozzá tudjon szólni a témához (szóval a kvantumfizikáról kell beszélni,mert nyilván ehhez kevés ember tudna hozzászólni)


Engem például ez a testbeszéd érdekelne,szerintem izgalmas lehet és egem minden olyan érdekel ami ilyen érdekesség

Például:

-horoszkópok

-nevek alapján az emberek jellemzése

-jóslás (tenyér,kártya stb)

-függőségek (mindenféle függőség,mik válthatják ki stb)

-szellemidézés (következményei,veszélyei)

-históriák

-'kutyvasztások' (olyanokra gondolok,hogy pl a kamillától világosodik a haj meg ilyen kis praktikák bár erről olyan sokat nem lehet beszélni)


Még ami szerintem fontos,hogy gondolom lányok-fiús vegyesen így nem ajánlatos kocsikról,fociról vagy éppen körömfestésről beszélni.


A párkapcsolat is jó téma,de függ attól,hogy milyen a csoport hozzáállása és,hogy te hogy tudod előadni a témát,ha nem jössz zavarba és letudod kötni velük a figyelmét akkor jó téma lehet..lehet ilyen kicsit viccesebbeket is belevinni (pl miket ne csinálj egy randin ami ciki)


Hát sok sikert.15l

2012. febr. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
utolsó válaszoló szépen összeszedte! sok mindentől függ a fiataloknak az érdeklődési köre.
2012. febr. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
66%

nálunk az animék és az 1AÉ meg mindenféle cucc xDDD


12/L

2012. febr. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!