Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg csak így tudják...

Tényleg csak így tudják maradásra bírni itthon a fiatalokat, ha röghöz kötik őket? Külföldön is van ilyen, vagy Hoffmann Rózsika egyedül találta ezt ki?

Figyelt kérdés
2012. jan. 25. 12:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én valakitől hallottam, hogy Németországban is van ilyen, de fogalmam sincs. Mindenesetre onnan nyilván nem akar elmenni senki.
2012. jan. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
Németországban nincs ilyen. Legalábbis az általános szakokon, orvosin lehet, hogy van.
2012. jan. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
48%

Hogyan máshogy lehetne a magyar valóság gazdasági feltételei mellett.


A vicc hogy a nyugat okozta ezt az egészet, miközben ők húzzák az agyelszíváson a hasznot is, sőt kárognak hogy nem demokratikus!


Mi mit is csinálunk e-közben?


SZO.NK mint a torkosborz!

2012. jan. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%

12.43, az egyáltalán nem igaz, hogy a Nyugat okozta ezt az egészet! Szlovákia miért fejlődik olyan rohamtempóban? Igaz, onnan is van Nyugatra való kivándorlás, de sokkal enyhébb, mint például itt.

Hazaszeretet ide, hazaszeretet oda, én augusztusban Dániában kezdem meg a felsőfokú tanulmányaim.

2012. jan. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
30%

Nem kell itthon maradni, csak akkor tessék kiperkálni a képzések költségét!

Nyugateuróapában, és USA-ban leginkább a költségtérítéses oktatás a divat, ha elég jó vagy, kapsz ösztöndíjat, vagy tanulmányi szerződést köthetsz.

2012. jan. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

""12.43, az egyáltalán nem igaz, hogy a Nyugat okozta ezt az egészet! Szlovákia miért fejlődik olyan rohamtempóban? Igaz, onnan is van Nyugatra való kivándorlás, de sokkal enyhébb, mint például itt.

Hazaszeretet ide, hazaszeretet oda, én augusztusban Dániában kezdem meg a felsőfokú tanulmányaim.



Szlovákia most készül térdreesni, az az nagyon nem jó a példa.


Akkor kivásárólta fel javarészben a magyar cégeket hogy kivonúljon keletre gyártani a piacokat meg átvegye?

A jóidő?


Nézz már szét és ne légy naiv, aki azt hiszi hogy a kapitalista nagytőke az a mikulás!

2012. jan. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%

Tudom, hogy népszerűtlen leszek a véleményemmel, de én nem tartom rossz dolognak, hogy az ingyenes képzésért cserébe elvárjuk, hogy a fiatalok legalább néhány évet itthon kamatoztassák a megszerzett tudásukat. Ha ezt nem vállalják, akkor fizessenek vissza legalább bizonyos részt a rájuk fordított költségekből.

Sok helyen létezik ilyen, pl az amerikai hadseregben, vagy itt Mo-on is sok cég vállalja a munkavállalóinak a továbbképzési költségeit, annak fejébe, hogy meghatározott évet a vállalatnál maradnak.

Szerintem az oktatás is egy befektetés és szomorúnak tartom, hogy az "adófizetők pénzén" több millió forintért kiképzett orvosok Angliában és Németországban dolgoznak, ameddig itthon szinte képtelenség egy hozzáértő és tisztességes orvost találni és még az alapvető ellátásokra is hosszú időt kell várni az orvoshiány miatt.

Más kérdés viszont a magyar fizetések szégyenletesen alacsony szintje, amit mindenképpen szükséges lenne megoldani.

2012. jan. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mexikóban volt ilyen pár évig, aztán visszamondták az egészet.
2012. jan. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Miért? Nem jött be? Szerintem itt se fog, főleg, ha titkon megy ki külföldre, elvileg nem mehetnek utána, hogy márpedig fizess:)
2012. jan. 25. 13:53
 10/15 Andizsuzsi ***** válasza:

"legalább néhány évet itthon kamatoztassák a megszerzett tudásukat"

Ha néhány évet kellene, nem lenne probléma. De a képzési idő kétszerese azért túlzás. Munkáltatóval kötött tanulmányi szerződésben is a képzési idő hosszára lehet megállapítani az utána ledolgozandó éveket. Amúgy akinek külföldön piacképes diplomája lesz, az ígyis-úgyis kimegy, az ottani fizetéséből visszafizeti a tandíjat. Akinek meg nem olyan a diplomája, az úgyis itthon maradt volna.

2012. jan. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!