Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit lehet egy 13 éves fiunak...

Mit lehet egy 13 éves fiunak megengedni?

Figyelt kérdés
Fiam most 13,nem tudom hogy mik azok a dolgok amiket megengedhetek neki,és mi az amit nem! Olyan anyukákat keresek,akiknek azonos koru a fiuk!
2012. márc. 7. 13:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%

Mire gondolsz pontosan? Eljárásokra, vagy csak simán, hogy meddig nézhet tévét, vagy gépezhet?


Én mondjuk 13 évesen nem engedném különösebben sehova, csak iskolai bálokra (már ha bulizásról van szó). Hétvégén meg találkozhat pár órát délután a haverokkal, hogy focizzon, vagy ha suli után maradni szeretne az iskolában ugyanígy sportolni, akkor maradhat (persze csak ha nincs sok lecke, vagy nem lesz másnap dolgozat).

Az viszont biztos, hogy nagyon figyelni kell erre a korosztályra, mert sajnos azt látom, hogy nagyon sokat ott verik át a szülőket, ahol csak tudják, elkezdenek lázadozni, lógni, parkban cigizni.

Gondolom említenem sem kell, hogy piercinget, tetoválást, fülbevalót, botrányos frizurákat nem engednék és megkövetelném a normális öltözködést.


Tévénézést, gépezést mindenki döntse el maga, nyilván függ a gyerek tanulmányaitól, magaviseletétől.

2012. márc. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy mi kulfoldon,angliaban elunk,sokkal nagyobb veszelynek vannak kiteve a gyerekeink mint otthon.Akar merre megyunk,mindenhol fuveznek,kiabalnak,egyszoval nem bizom az itteni gyerekekben.Persze vannak kivetelek,az osztalytarsak,akikkel szivesen engedem fiamat,de szeretnem ha masokkal is ismerkedne,nagyobb latokore legyen! Nagyon szereny,nagyon jo,szotfogado fiam van,csak nagyon feltem az elet dogaitol,csalodasoktol! Lehet nagyon szigoru vagyok?Sokszor tulzasba viszem az aggodast!!!
2012. márc. 7. 18:32
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom magadnak kéne tudnod,hogyan karod nevelni.De egy 13 sőt egy 15 éves ha lány ha fiú nem engednék el bulikba,este,kocsmákba.Sötétedés előtt haza kéne érnie,iskolaidőben nincs a barátoknál alvás(természetesen nem mint szerelmére gondolok,mert azt 18 alatt nem engedném),se barátokkal elmenés sehova.Tanuljon rendesen,nem kell színötösnek lennie,de ne bugdácsoljon.Segítsen be a házimunkában,Számítógépezés csak hétvégén van max 2 órát,az interneten letiltanék egy csomó olyan oldalt ami nem való neki.Tv nézést sem engedném nem akarnám hogy nézze a sok mocskot a tvben pl való világ meg egyéb baromságok,filmnézést engednék neki,le kéne feküdni 9ig hétköznap,hétvégén fél 10 ig fent lehet.Igyekeznék mindenképp jó bizalmi kapcsolatot építeni,hogy mindent elmondjon.Áthívhatja a barátait,de persze csak ha előre megbeszéli velem.Elengedném osztálybuliba,de max 9-10ig és mennék érte.Nem engedném hogy igyon,cigizzen.Rávenném hogy sportoljon. kb ennyit tudok összeszedni.
2012. márc. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%

Komolyan ezeket olvasom és olyan mint egy börtön. egy 13 éves 9kor lefeküdjön???? könyörgöm ez nem egy kollégium, de még ott is később van lámpaoltás!!!!!


Igazából a legjobb elv ilyenkor, ha nem tiltasz meg neki semmit. Mindent megengedsz neki hogy eldöntsön maga. Inkább megbeszéled vele, tanácsot adsz, megmondod miért nem, kezeld egyenlő partenrként. Ha tiltod, akkor azt a gyerek jobban akarja majd,mintha lehetne. például próbáld ki: önts egy pohár vizet rakd le magad elé, és gondold azt hogy tilos meginnod, nem ihatod meg! és majd meg akarod inni. Aztán gondold azt h akkor iszod meg amikor csak akarod. Má nem is kell annyira igaz? Ez általános emberi tulajdonság, szóval a tiltással semmire sem mész, de mondjuk nem akard otthon tartani mert az borzalmas.

2012. márc. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
utolsó látszik,hogy te egy gyerek vagy abszolút nem értesz a neveléshez...mindent megengedni?? na persze
2012. márc. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A fiam nagyon szerény gyerek! Mindent megkrdez hogy szabad-e/ net,tv, kimehet-e az udvarra,stb./ este fl 9kor fekszenek le a többi testvreivel,mert msnap iskola! Nem n mondom-mondtam hogy krdezze meg szabad-e ezt?szabad-e azt,valahogy ez igy alakult nluk,mert mindegyik gyerekem ilyen! Mindent krdeznek! Nagyon fltem a gyerekem a kamaszkor rtalmaitl! Flek hogy csaldik!
2012. márc. 7. 22:17
 7/13 anonim ***** válasza:
67%
hát engem így nevelnek a szüleim, és nem mondom hogy elengednének egy drogos buliba sőt ilyen helyre alapból nem is akarok menni de pl simán megkérdezi apum kérsz bort? és nem kérek, tudja hogy utálom, azt mondta azért kérdezi meg h megadja nekem a lehetőséget hogy azt mondhassam "nem", és ne ők döntsenek helyettem
2012. márc. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
*a negyedik voltam akit lehurrogtatott
2012. márc. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
**lehurrogtatok
2012. márc. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
s nem rzed magad sokszor bekasznizva? Vagy egyenlötlenül a veled egykoruakkal szemben? J neked igy hogy ilyen nevelst kaptl?
2012. márc. 8. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!