Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elengedjem egyedül?

Elengedjem egyedül?

Figyelt kérdés

A fiam (14 éves) gyalog akar az iskolába menni.Nem lakunk messze az iskólájától. DE , nagyon féltem hogy valami rossz történik vele. ˇˇEddig még a boltba se mertél elengedniˇˇ.mondta ma délután. Sajnos ebben igaza van...

Hogy csináljam?


2012. márc. 10. 19:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
55%
Nyugi 14-éves és fiú ha lány lenne kicsit más lenne de még úgy is nyugodtan enged el tudom most lehet hogy ez sértő lesz de nem tesz jót a gyerekeknek egy paranoiás anyuka tudom nem vagy az de ne is válj azzá kamasz hagy egy kicsit önállósodni vagy lázadni fog egy idő után...
2012. márc. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
14 évesen nem engeded egyedül iskolába menni??? Ennyi idősen ennyi önállóságot sem engedsz neki? Már ne haragudj, de valami nincs rendben veled. Mindig fogni akarod a kezét? 15 éves korában is? 20 éves korában is? Tulajdonképpen mikor engeded meg neki, hogy felnőhessen? Soha?
2012. márc. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a fiadnak ártasz vele csak őt sajnálom...
2012. márc. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%

Úristen.. :O

Basszus én már elsőbe is egyedül jártam.. a szomszéd faluba járok minden nap iskolába busszal anyu nélkül..

ne haragudj kedves anyuka de te beteg vagy..

14/l

2012. márc. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
mit gondolsz ha majd a fiad felno tud majd magárol gondolkodni onálloan,mert szerintem nem fog tudni
2012. márc. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
21%
na azért ne nevezzünk már valakit betegnek mert ebben a beteg világban félti a gyerekét. Azzal segítesz neki a legtöbbet ha megbízol benne,hogy képes egyedül is helyt állni az életben,szépen lassan el lehet engedni a kezét.Aztán ha ez megnyugtat,jöhetnek óvintézkedések:gázspray,egy haverja hogy ne menjen egyedül,pénzzel feltöltött mobil,önvédelmi tanfolyam,stb. Speciel barna öves karatésként nem szívesen sétálnék végig még egyszer a 8.kerületen naplemente után,ami most kb 18óra.Nem kell rémeket látni (főleg ijesztgetni a gyereket) ,de fő az óvatosság.De szerintem is itt az ideje hogy elengedd. 30N
2012. márc. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is elsős korom óta egyedül járok suliba,ráadásul a szomszéd városba (faluba lakok) és van,hogy este 9-re érek haza edzésről. Szerintem van egy bizonyos pont ,de ne vidd túlzásba az aggódást..mert csak neki ártasz vele.
2012. márc. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
szerencsétlen... na ilyenekből lesznek a 40 éves korukig otthon élő 0 életű anyuka kedvencei... igenis paranoiás vagy.
2012. márc. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Én már kb. az utolsó 1 (az is lehet, hogy másfél) ovis éveimbe is egyedül jártam oviba, pedig kb. 1 km-re volt tőlünk (oké faluba lakunk de akkor is). Utána iskolába is, majd kb.9-10 évesen elkezdtem úszni, oda a szomszéd városba egyedül, vagy NÉHA a velem egyidős barátaimmal mentem, úgy hogy este fél 7-kor jött az utolsó busz télen sötétbe is. Oké, hogy félted, de ez már nagyon beteges. Még ha most elengeded akkor is lehet,hogy sokat ártottál neki ezzel. Arról meg ne is beszéljünk, hogy szegényt hogy csúfolhatták ez miatt. Volt egy gyerek általánosba, ugyanez volt a szitu nála csak őt max 10 éves koráig kísérte az anyja. Őt is rengetegen piszkálták a többiek ez miatt, most akkor gondolj bele, hogy a fiad mit élhet át 14 évesen...

Ne haragudj, hogy ilyet mondok, de ezt nagyon elrontottad. Reméljük később ebből nem lesz problémája.

2012. márc. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
80%

Én csak 2.-os korom óta :DD

Biztosan burokban nevelted kedves kérdező...

Ha így van(kamu szagot érzek egy kicsit) akkor soha sem lesz önnálló..

2012. márc. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!