Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egész kamaszkoromat végig...

Egész kamaszkoromat végig kíséri, hogy internet függő vagyok. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Nyáron leszek 18 éves. 11 éves koromban kezdődött,akkor csak lányos öltöztetős,sminkelős játékokkal játszottam az interneten. Valahogy sosem untam meg, minden mást viszont hanyagoltam a lányos netes játékaim miatt. 13 éves koromba komolyabbra fordult, sok oldalt néztem,virtuális szerepjátékokkal játszottam és fórumoztam is. 16 éves koromban szerelmes lettem és barátom lett. Innentől őt választottam a netezés helyett. Úgy tűnt teljesen leszoktam a függőségemről, naponta 1 óra bőven elég volt gépezésre.Sajnos ez csak egy évig tartott. Még mindig együtt vagyok a barátommal,de sajnos az internetezést újra izgalmasabbnak találom mindennél és mindenkinél. Most is, este 10-kor próbáltam elaludni azt hittem menni fog,mert nagyon fáradt vagyok. Mégis rám jött valami kényszer,hogy internetezzek és most látom,hogy háromnegyed egy van...
2012. márc. 23. 00:42
 1/9 anonim ***** válasza:
36%

miért akarsz tenni elleni bármit is?

netezni jó :D

2012. márc. 23. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

ez rabság. Ideges vagyok, ha nem nézhetem meg a szokásos oldalaimat a szokott időben. Abban reménykedem, hogy talán elmúlik. Ja, és kb. 10 éve tart, először csak mélezgettem, olvasgattam, most meg fórumozgatok, hát nem normális. Ráadásul a net felpörget, nem érzem, hogy múlik az idő.

Sajna az akaraterő segítene csak...a telefonom is netes.

2012. márc. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk tv-vel volt ez korábban. Megoldottuk. Nincs tv készülék a lakásban. Ha ezt érzed, köttesd ki a netet, vagy korlátozd a mennyiségét. Te magad vagy a saját életed irányítója! Tegyél arról, hogy meg tudd állni. Ennyire nem lehetsz gyenge! Szedd össze magad! Mások fizikai fájdalmat élnek meg és nagyon erős függésről is le tudnak szokni (alkohol, drogok). Ideje nem csak sajnálnod magad, ha már felismerted a problémát, akkor tegyél ellene!
2012. márc. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kapcsoltasd le az internetet a saját érdekedben és keress helyette mást, ami szórakoztat!
2012. márc. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mintha rólam írnál,csak én 16 éves vagyok.Tudod én kezdem unni már ezeket a primitív embereket facebookon is,a netes játékok meg azóta lettek unalmasak,miután ismerősöm kölcsönadta a simset(2.).Azzal is órákat tudtam játszani,nyár óta van meg,azóta vissza sem kéri.Most már azt is kezdem unni és úgy érzem,hogy 1 hétre hagynom kellene a netet teljesen.Sőt az egész gépet.Játszottam én is szerepjátékokkal,na azokat 1 hét alatt meguntam.Nem láttam mást,csak hülye vámpíros képeket a BiteFight-on,de ott megismerkedtem egy fiúval,na vele 3 hónapig jártam..ez volt 3 évvel ezelőtt körübelül.Aztán megtaláltam a régi képeimet és később mindig valami régiség után kutattam..mert régen blogokat írtam,és azokat újra és újra átolvastam.Nosztalgiázni tudtam az internettel.A barátságaim viszont emiatt mentek tönkre.Elhanyagoltam az egész világot..:( most meg mindennap mehetnékem lett hirtelen és láss csodát,csak elmesélem a csütörtöki napomat.

Szóval most a héten csütörtökön történt,hogy kiugrottunk a Rossmannba,a mekibe meg fagyizni meg a Duna partra.:D Néztem a vizet,ahogy lesüt rá gyönyörűen a Nap..ott vannak a kacsák és hápognak..és olyan aranyosak..én ott tudtam volna maradni egész estéig..aztán 4-kor indultunk vissza a vidékibe.Barátnőm elkísért az aluljáróig.Hazajöttem.Rettentően hiányzott az a hely.Nagyon szerettem ott lenni és megélni azt a pillanatot a természetbe az egyik osztálytársammal.Nélküle is jó lett volna,elgondolkodtam volna ott jó sokáig.Aztán hazajöttem és alig voltam egy percet itthon..átmentem a mamához,az egyik ismerősömhöz(5 éve ismerem és nagyon szeretem,második anyámként..barátként..)..aztán 8 óra volt és hazamentem.Negyed 9kor ültem nethez.Éjfélkor meg valami csoda folytán elkapott az álmosság..1 órakor le is feküdtem.Az sem kis idő a netezésre,tudom..de annyi azért valahogy kellett.

TALÁLJ ELFOGLALTSÁGOT,KERESD FEL A BARÁTAIDAT,LÁTOGASD A ROKONAIDAT,ISMERŐSEIDET,BESZÉLGESS!!!

16/L

2012. márc. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Rád férne egy jó katonás erőltetett menet, azt követően, pedig 2hetes túlélőtúra, de úgy hogy azt megemleges! Egy életre elmegy a kedved a kockázástól....:)


Sámándoktor meggyógyít téged.! :)


Örömmel segítettem!

2012. márc. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

én el bírom magam foglalni mással, de közben arra gondolok, hogy de jó lesz majd utána leülni a géphez, biztos csomó új cikk van a neten meg esetleg levelet is kaptam :)


Egyébként meg az a baj, hogy függő természet vagyok, mindig rákattanok valami mániára.

2012. márc. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
írd meg privátban a címed és egy héten belül egypár vandál cimborámmal elvágjuk a kábelt de úgy hogy a szakember se tudja megjavítani 2 héten belül. ha gondolod értesíts valami elektronikai cikkekre szakosodott betörő kollégát hogy de jó géped és telód van. vagy attól függ ha nem a földszinten laksz akkor dobd ki az egészet az ablakon. a másik ha régebbi a táp a gépedben akkor van egy kapcsoló a hátulján hogy 220/110 húzd ki a géped a konektorból azt a kapcsolót meg húzd át 110 állásba dugd be és kapcsold be . ja előtte rögzítsd a kismegszakítókat a felső állásban. de ott az iboga is ami minden szokást kiüt de nehéz beszerezni és szakavatott guide kell aki a 2 hét alatt életben tart amíg hat de utána nem dohányzol, nem iszol, nem gépezel,stb ha esetleg heroinoznál az iboga azt is kiformázza belőled . de újra rá kell szoknod az evésre is
2012. márc. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
ha tudod,hogy ez a problémád minek még telóra is net? mondd le a telós netet,ez is már valami. A netet pedig korlátozd, de jobb, ha inább barátokkal,barátoddal vagy, esetleg kutyasétáltatás,vásárlás, akármi.
2012. márc. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!