Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit dolgozhatnék 12 évesen?

Mit dolgozhatnék 12 évesen?

Figyelt kérdés
Augusztus 6-án leszek 13 éves. És szeretnék keresni egy kis zsebpénzt! De nem ilyen kukoricaizélgetésre gondoltam meg szórólapozásra hanem valami normális dologra! Lécci segítsetek! Köszönöm!
2009. jún. 13. 18:44
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent a normális dolog nálad? A szórólapozás pl. miért nem az?

Amúgy 12 évesen semmit, ha jól tudom 14 alatt nem dolgozhatsz, még diákszövetkezetnél sem.

2009. jún. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
El kell keserítselek, de 16 éves kor alatt nem vállalhatsz munkát. Hacsak nem vmi rokon, v. családi barát ad valamit.
2009. jún. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
96%
Ennyi idősen eperszedés, szórólapozás és a rokonoknál dolgozás. Illetve az illegális munka, de ugye az illegális. Amúgy 15 éves korodtól mehetsz dolgozni, szülői engedéllyel! 16-tól azt hiszem már az sem kell! A tanácsom, viszont: 13 évesen inkább strandolj :))
2009. jún. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
15 éves kórtól vállalhatsz munkát NYÁRON szülői beleegyezéssel. 16 éves kortól már nem kell a szülő jóváhagyása és nem csak nyáron lehet. Addig kérdezd meg a szüleidet hogy például milyen dolgokat csinálj némi zsebpénzért... pl kertésztedés, stb...
2009. jún. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: egyik szomszéd kislány pl sétáltatja a szomszéd neni kutyusat, heti 3000FT-ert [5*napi3]. Hajrá!
2009. jún. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
71%
Strandoljon??? De miből ha nincs pénze? Ha hasonló helyzetbe van mint én akkor a szülei nem adnak neki ilyen hülyeségre. Van nekik épp elég gondjuk!
2009. jún. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kamasz..

én kérdeztem,vannak hasznos válaszok,csak el kell olvasni:)

Egyébként 15év felett szülői engedéllyel,16év felett szülői engedély nélkül is lehet dolgozni....:) addig marad a rokonok,család ismerősöknek való kis segítőmunka:D

14/L

2009. jún. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Hát én 17 évesen szórólapoztam,egész tanév alatt,még érettségi előtti nap is.Nem értem mi a gáz ebben,mondjuk nálunk azért házról házra kellett menni és a 10 kg-os csomit a hátamon húzva 3 órán keresztül -20 és +40 fokban olykor lázasan mászkálni nem volt kellemes:)

Egyébként helyesen írták a többiek,16 tól mehetsz.Felvenni sem legálisan sem illegálisan nem fog senki,mert mindneki fél a büntetéstől,arra ne számíts.Amit tudsz tenni az az,hogy szomszédoknak vagy ismerősöknek segítesz pénzért,vagy kutyát sétáltasz,esetleg vigyázol már nagyobbacska gyerekekre,bár még nem láttam szülőt aki 12-13 évesre bízta volna a gyerekét.esetleg időseknél takarítást vállalhatzs,kérdés beengednek e,mosthatsz kocsit,kertészkedhetsz ilyenek.Mire 16 leszel talán könnyebb lesz a helyzet is és több lesz a diákmunka,addig csináld ezeket.

2009. jún. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
11%

Én 13 éves vagyok és nem értem hogy te mér akarsz dolgozni én ilyenre nem is gondolnék értem hogy plussz zsebpénzt akarsz de mér nem kérsz egy kis pénzt a szüleidtől én hetente kapok zsebpénzt de ha nem elég egyszerüen mondom a szüleimnek hogy kell még egy kis pénz a mozira és akkor adnak de 12évesen szerintem nem kapsz munkát sehol de próbálkozz.

Regina

2009. jún. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
85%
Regina, amikor az írásjeleket tanultátok, hiányoztál? Tudod, vessző, pont...:) Bocs, csak nagyon nehéz úgy olvasni, hogy 5 sorban sehol egy vessző.
2009. jún. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!