Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit gondoltok erről a témáról?...

Mit gondoltok erről a témáról? Mi lehet most vajon a két lánnyal? Szülők és kamaszok is írjanak!

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=ZwaUDjAYzx8&feature=related


Ebben a videóban láthatjuk,hogy nehéz a gyereknevelés.Lehet többféleképpen gyereket nevelni.Lehet teljesen szabadon és teljesen szigorúan.Mindegyiknek van hátulütője.Ha valaki túl szigorúan neveli a gyerekét,akkor a gyerek mindent titokban fog csinálni,úgyis talál rá módot és nem fogja elmondani az anyukának,hogy mi az igazság vele kapcsolatban.Higiéniátlan helyeken fog szexelni a gyerek,csak mert a szülő nem engedi.Nagyobb esélyben kaphat el nemi betegségeket.Korlátokat azonban szabni kell.A túlzottan szabad nevelési módszer sem jó.Főleg nem azért,mert a lányok értéküket vesztik,engedik magukat kihasználni.Azonban pozitívnak találom,hogy a lány mindent elmondhat az anyukájának.Szerintem az aranyközépút mégis abban rejlene,hogy bizalomra és barátságra épüljön egy anya-lánya kapcsolat.Ha lesz gyerekem(lányt szeretnék),akkor megpróbálom úgy nevelni,hogy elmondhat mindent,megbízhat bennem és tanuljon a saját kárán.Viszont 14 éves koráig azért olyan sokszor nem engedném el az éjszakákba.Figyelmeztetném minden problémára,amivel az életben találkozhat.


Ti szülők mit gondoltok..közrejátszik-e az engedékenységben a szülő kora?Mennyivel engedékenyebb egy fiatal szülő,mint egy idősebb szülő?(idősebb szüleim vannak,meg hát a videóból is látható,hogy a fiatalabb anyuka az engedékenyebb).


Ti hogy nevelitek a gyerekeiteket?:)



2012. márc. 29. 20:48
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
A gyereknevelés valóban nem könnyű.Nekem 16 éves lányom van,én 36 vagyok nem érzem magam idősnek,szigorúnak viszont igen.A kapcsolatunk nagyon jó,ennek ellenére.Korlátokat valóban szabni kell,tiltani viszont főleg tini korban fölösleges.Én annak a híve vagyok hogy sokat kell beszélgetni a gyerekkel,sokkal kisebb korban,mihelyt adódik rá alkalom,kérdez vagy olyan téma van porondon.Például itt a dohányzás,az én lányomat a barátnők most éppen erre akarták rávenni(hiába).Soha nem tiltottam,csak elmeséltem neki hogy én is kipróbáltam,semmi jó nincsen benne,annál több a rossz.A szagát se bírja szerencsére,én sem dohányzom.Az alkoholnál sajnos van rossz családi példa(nagyszülők).Ünnepekkor én is megkínáltam csokilikőrrel,meg is kóstolta,és ennyi.A szexet se tiltottam neki,viszont elmondtam hogy fölösleges addig szexelni míg nem érett rá lelkileg,és nincs hozzá megfelelő partner.Nem engedtem például ismeretlen társasággal szilveszterezni,egy másik városban ahol még nem is járt.Egy embert ismert volna.Elmondtam miért nem szeretném,és megértette.Nem mindegy hogy azt mondjuk NEM,vagy azt is elmondjuk miért nem.Éjszakázni eddig nem engedtem,még most lesz 16.Volt már ottalvós buliban osztálytársnál,sőt nálunk is volt ilyen.Ebben a korban ez való neki még szerintem.Volt már barátja nem is egy,ismertem őket,mert bemutatta.Az más kérdés hogy azok a fiúk milyenek voltak.Én normálisan álltam mindegyikhez.Remélem hogy a lányom boldog ember lesz,és ehhez mi a szülei is hozzájárultunk a korlátainkkal,az esetleges harcainkkal,a hibáinkkal együtt.
2012. márc. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez abszolút reális módszer:)
2012. márc. 30. 14:24
 3/6 anonim ***** válasza:
64%
Retek kis kur.ák vagyis csak voltak kicsik, de a kur.aság biztos nem változott -.- Kemény lehetett ezt megélni a szülőnek :S Ezek után soha nem tudtam volna megbízni bennük. Isten mentsen ilyen lánytól. Ha megtudnám a leendő barátnőmről, hogy ilyen volt anno úgy leráznám mint a sz.rt!
2012. márc. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
én a kamasz-oldalt fogom képviselni. hát égett a bőr a képemről rendesen, ahogyan ezeket elnézegettem. nem tudom, mit képzelnek ezek magukról? így lesznek menők? "ki kell próbálni", pff. én júliusban töltöm a 16-ot és még csak randin sem voltam. elnézést, ez volt a kirohanás része. anyukám szabadabban nevel minket, és én is így fogom nevelni a gyerekeimet. persze ez nagyban gyerekfüggő is, de ha a szülő-gyerek viszony kiegyensúlyozott, nagyon jól tud szerintem működni. én nem piálok (csak néha születésnapokon egy fél pohár pezsgő max), nem drogozom, cigizni életemben egyszer cigiztem, és akkor sem tüdőztem le. anyukám is így csinálta: egyszer kipróbálta, és utána már nem érzett vágyat a továbbiakra. amúgy én bulizni sem járok, mert nem érzem ott túl jól magam, de tudom, hogy mehetnék. nincsenek "határaim", aminek azért örülök, mert így felállíthattam magamnak egy értékrendet. ráadásul a viszonyunk anyuval is nagyon jó: naponta órákat beszélgetünk, mindenn titkomat neki mondom el, együtt járunk vásárolni/moziba, és ezt nem cserélném el semmiért. szerintem a szülő kora nem sokban járul hozzá a dologhoz, inkább a mentalitása, vagy a neveltetése. anyukám 29 évesen szült engem, és mégis ilyen közvetlen. talán egy nagyon pici hatása ott lehet, hogy a fiatal szülő jobban megértheti a gyereke érzelemvilágát, hiszen nem telt el olyan sok idő azóta, hogy ő is benne volt. és talán rugalmasabb is.
2012. ápr. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ha már választani kéne akkor inkább a laza. Sokszor látni olyat hogy valakit azért szekálnak mert a szülei lejáratják vagy nem engednek meg neki természetes dolgokat. Amúgy csak így könnyű mondani hogy én ezt csinálnám vagy azt... A szülők legjobban attól félnek hogy rosszul nevelik a gyereket és valamelyik ág legeslegrosszabb végébe kerülnek. Vagy folyamatosan büntetik és nem hagyják társasági életet élni vagy szabadon hagyják hogy csináljon amit akar. Engem inkább szabadba neveltek, de mégis van eszem ahhoz hogy ne bedrogozva az árokban feküdjek. 17/F
2012. ápr. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akit szabadon neveltek és van esze az élethez...az a jól nevelt gyerek szerintem:) én is azért lettem jól nevelve..noha itt azért hibáztak pár dologba..
2012. ápr. 9. 00:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!