Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Talán valami baj lehet velem?

Talán valami baj lehet velem?

Figyelt kérdés

Van még valaki, aki nem tud mostanában vagy általában a hétköznapokban magával mit kezdeni?

Úgy alapból nincs túl sok barátom és akik vannak, rendszerint vidékiek vagy már pesten (ami elég messze van tőlünk) vagy máshol tanulnak.

Nem tudom, hogy ezmiatt vagy csak úgy alapból, de a közös programokat szinte mindig nekem kell megszerveznem. Szóval én keresem őket, nem ők engem. És még ekkor is csak néha hozunk össze egy találkozót.

Egyáltalán nem vagyok antiszociális, sőt: igen is nyitott vagyok a legtöbb dologra.

Ráadásul ilyenkor év vége fele csak fokozódik a dolog, amikor a legtöbben vagy az érettségik miatt vagy az egyetemi zh-k miatt nem érnek rá.

És tényleg nem tudom, hogy én vagyok ilyen szerencétlen vagy rossz helyeken barátkozok vagy velem van-e valami gond.

Nem azért írtam ide, hogy siránkozzak, hanem mert már belefáradtam, és kezdem emiatt magam rosszul érezni.

Nem tudom, hogy valaki erre tudna-e valami észrevételt rólam vagy tanácsot vagy bármit mondani.



2012. ápr. 30. 10:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha vannak barátaid, és tényleg barátok, nem csak "szívesség haverok", meg ilyenek, akkor velük akármikor elmehetsz valahova, ha ráértek.

Mondok egy példát: Tegnap felvetettem osztálytársamnak, menjünk el valahova. Mondta hogy ő is akart már hívni, csak nem jött össze neki. Szerintem ő arra várt, hogy én hívjam, pedig ő is akart volna menni. Ha most mindketten egymásra vártok, akkor a büdös életben nem fogtok kimozdulni. Inkább vesd fel te, hogy elmentek valahova, és majd mondd meg a kis szórakozás végén, hogy "legközelebb is eljövünk majd", és hátha legközelebb ő fog téged hívni. Ez van, az embereknek manapság nehéz kimozdulni a net és a facebook elől, kicsit unszolni kell őket, de egy feledhetetlen délutáni program megér ennyi kínlódást. :)

2012. ápr. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Általában így szokott menni. Mára is beterveztünk (természetesen én hoztam föl a dolgot) egy túrát. Ez volt tegnapelőtt. Mondta, hogy jelezni fog a mai napon, hogy összejön a dolog vagy sem. Hát nem nagyon jelzett. Mondta, hogy ma rokonoknál lesz, így talán ezért nem vette fel a mobilját, mikor hívtam, mert valszeg otthon hagyta. De felhívtam este 9-kor is. Nehezen hiszem el, hogy akkor sem értek haza.

A másikért a pesti haveromat nem hibáztatom ,hogy nem tud rá időt szakítani, mert ott vannak most a vizsgái. Mondjuk vele tuti bepótoljuk utána.

Most a legfőbb bajom, hogy itt ez a jó idő és nem tudok senkivel sem csinálni semmit.


De igazad van. Muszáj kezdeményezni (habár ez nálam nem új).

2012. ápr. 30. 10:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Na, mintha rólam beszélnél. Én is várakozós fajta vagyok. Csak várom, hogy felhívjon ez vagy az és akkor megyek. Igazából én magam nem keresem a társaságot, bár mikor ott vagyok, akkor nagyon jó. Már van más dolgom is, gyerekek, háztartás, esti film (öregszem?). Ha túl sokszor eljárok, az a családnak nem jön be. De mivel vannak anyukás barátok, nem anyukás barátok stb., tehát úgymond több, egymást nem ismerő baráti köröm van, ezért ritkán kerül sor arra, hogy bármelyikkel is találkozzak. Pl. ha anyukákkal beülünk pizzázni, akkor vagy 3 hétig nem annyira illik máshová menni. Aztán jön egy barátnőm, hogy mozizzunk. De aztán megint kell egy kis szünet, hogy ne az legyen, hogy folyton lógok. És így, mire elmegyek egy-egy helyre, addigra az első társasággal már régen voltunk együtt. Ott is egy lány van, aki ilyen szervezősebb típus és én hálás vagyok neki, hogy azt a jó kis borozgatós anyukás bulit mondjuk negyed-félévente összehozza helyettem is.

Szóval ha jól érzitek magatokat azokon az alkalmakkor, mikor te összehozol valamit, akkor legyél rá büszke, hogy ilyen vagy. Ha azt érzed, hogy terhükre vagy és csak nyaggatod őket, hogy találkozzatok, akkor állj le, ne legyél a terhükre és keress olyat, aki szívesen van veled.

2012. máj. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!