Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek miért nem ragaszko...

Szerintetek miért nem ragaszkodik annyira hozzám a babám? Talán nem szeret velem lenni? Vagy ez csak "jó"?

Figyelt kérdés

1 éves múlt és nagymamánál tök könnyen elmarad..nem is sír utánunk ha elmegyünk(pár óra pl tescos bevásárlás stb..)

Hetente járunk a nagyihoz amúgy uh jól ismeri na de más 1 éves is hagyja hogy az anyukája csak úgy elmenjen?

Talán elrontottam valamit? nem ragaszkodik hozzám túlzottan szerintem :((


Ha valaki jön mindig nagyon örül...ha én jövök meg mintha csak azt mondaná hogy jah...csak anya az!!!


Lehet ezek miatt nem ragaszkodó annyira?? :

-külön szobába alszik kicsi kora óta

-úgy alszik el hogy este betesszük a kiságyába és nemsokára ő magától elalszik----(régen sokat ringattam, sétáltam vele, de ahogy nagyobb lett rátértünk erre...nem szokott sírni alvásnál, ha sír megyek és megvigasztalom de amúgy egyedül szundizik)

-néha a fáradságtól úgy érzem nem vok jó társaság nem tudunk bohóckodni.


Nagyon önálló, talpraesett és kiegyensúlyozott baba. Egyedül azt hiányolom h érezzem h tényleg szeret és kicsit anyásabb legyen...már mint így érezném azt h jól csinálom a dolgom...nem tudom h értitek e??

Amúgy itthon mindig a nyomomban van, meg Wc-re is jön velem..de szerintem inkább csak kiváncsi és nem miattam van:)


Csak irigykedek mikor látom h más kisgyerek ki sem bújik anya karjai közül...

Néha azt érzem talán anyu és a nővéremé ezért nem is tartanak jó anyának....vhogy nem értik a dolgot szerintem...

Szóvá csak nővérem tette h milyen furi h haza jöttél és nem örül neked.

Mi a véleményetek?


2011. márc. 2. 14:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát, értem mi a gondod. Ma mikor haza jöttem a 15 hónapos lányom is éppen hogy tudomást vett rólam, hogy megérkeztem. Én is egyből azt gondoltam, hogy mi van már nem is szeret. Pedig ez biztos nincs így. Itthon utánam is jön állandóan, engem is vár a wc ajtóban és sokat foglalkozom vele. Ő velünk alszik, még szopik is, és bohóckodni is szoktunk, szóval nem itt lett elrontva. Pontosabban nem lett elrontva sehol. Biztos normális ez így, de nekem is furcsa volt.
2011. márc. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Miért nem lehet a fentieknek örülni? Miért van az, hogy ha nincs gond és minden tökéletes, akkor a jóból csinálunk problémát? :)
2011. márc. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

remélem utolsó tényleg igazad van!!!! :)


arra is gondolok hogy lehet ő ennyire kis önálló, talpra esett kiscsaj...de néha "anyázhatna" is :))

2011. márc. 2. 14:44
 4/7 anonim ***** válasza:

szia, ragaszkodik, nyugi. ennek semmi köze az önálló szobához, meg semmhez. minden gyerek más, más szinten mutatja ki a ragaszkodást. az egyik baba anyásabb, a másik kevésbé, de a kötődés mértékét nem ez mutatja.

egyébként az hogy nem volt még szeparációs szorongásos időszakotok, nem jelenti, hogy nem is lesz. a barátnőméknél 15 hósan jelentkezett. addig nem volt semi. ezzel egyidőben nagyon hisztis is lett a kisfiú. nálunk 4 hósan jelentkeztt a szeparációs szorongás, ami extrémen korai, és kb. másfél éves korg tartott. viszotn azóta nincs, továbbra is anyás, de már nem szeparált, és különösebben nem is hisztis. ez nem azon múlt, hogy ő így nevelte, én meg úgy, nagyjából hasonló elveket vallunk, mégis teljesen különböző típusúak a gyerekeink.

2011. márc. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Gondoljatok már bele, hogy mekkora hibát kell elkövetnie egy anyának ahhoz, hogy ne szeresse őt a gyereke. Még nem találkoztam olyan gyerekkel a játszótéren aki miután megütötte magát a szomszéd néni nevét üvöltötte volna fájdalmában. Ösztönösen mind azt mondja, hogy "ANYA". Figyeljétek meg, mindegy ki vitte le a játszóra.
2011. márc. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Szeret és ragaszkodik is! Hasonló érzések kavarogtak bennem, amikor a kisfiam ekkora volt. Csak nálunk még hozzájött, hogy vissza kellett menjek dolgozni és emiatt is rossz anyának éreztem magam. Egy ideig apa volta szent én meg le voltam ejtve. Mire 2 éves lett megváltozott minden és sokszor magától bújik, átölel, megpuszil. Utólag azt mondom, örülj, hogy elvan mással is, mert látok a környezetemben olyan 3 és fél évest, aki bújuk az anyja fenekébe és nincs el egy percig sem nélküle. Ha belegondolsz, ez azért rosszabb!
2011. márc. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Mi van Veletek azóta? Hasonlóan érzek...7 hónapos a kislányom.
2016. jan. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!