Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek? 5. ostályos fiam...

Mit tegyek? 5. ostályos fiam nagyon sokat változott az utolsó 2 évben.

Figyelt kérdés
Azelött az osztály rémjei közé sorolták, tanulásban sem remekelt. Viszont ebben a tanévben elérte azt, hogy rengeteget tanul(kitünő tanuló!), példamutató az osztályban. A nagy problémánk az, hogy teljesen kihasználják a többiek, vele íratják a leckét... A leg durvább, hogy akik a haverjai voltak állandóan verik őt, nem bírják elviselni, hogy nem úgy viselkedik ahogy ők (cigi,koncsorgás,tanulás). Már ott tartunk, hogy könyörög vigyem el másik suliba, amit nem szertnék. Mondtam neki, hogy ne hagyja magát és üssön vissza, ha bántják. De ez is hülyeség, eddig az ellenkezőjét fújjtam neki. Tud valaki tanácsot adni?
2008. ápr. 23. 03:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt amit a fiad kért,vidd el másik suliba!Miért nem szeretnéd?Én is 2 ovi ba jártam,és két gimibe,hidd el,csak pokollá teszed a mindennapokat.Ha nagyon rossz a heéyzet,akár most azonnal is fogadják máshol.Ha az ém gyermekem lenne eben a helyzetben,szó nélkül megtenném,amit kér.Ez nem a probléák elöli elmenekülés,de nem lehet azt csinálni,hogy a "haverok" verik,meg leckét íratnak vele,mint egy csicskával!A tanároknak meg annyi fegyelmező erejük van,mint egy doboz szögnek,mert az oktatási tv. sorozatos átalakításával kivettek minden fegyelmező lehetőséget a kezükből.Tehát az sem megoldás,hogy naponta jársz az igazgató nyakára.Ha meg annyira jó tanuló lett,akkor akár egy másik,jobb iskola jobb megoldás...

Gondold már végig!

2008. ápr. 23. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
szerintem is boldognak kellenne lenned, hogy ilyen jó fiú lett.és ha kiakar szakadni ebből a kőrből segíteni kell neki ebben.irány egy másik suli!
2008. ápr. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal vidd el abból az iskolából!!! Én három különböző iskolában jártam ki az általánost. Az elsőben az osztályfőnököm nem hagyott élni, a másik kettőben az osztálytársaim (hasonló volt a helyzet: leírták rólam a leckét, cikiztek, strébereztek, leköpködték a kabátomat a szekrényben, elég sokszor megaláztak). Egy barátom sem volt! Aztán a negyedik iskolában minden máshogy alakult. Ugyanúgy jó tanuló voltam, viszont az osztálytársaim imádtak, és egy egész baráti társaság szerveződött körém! Szörnyű volt, amikor az érettséginél el kellett válnunk, most is hiányzik az az osztály! Ezt hagytam volna ki az életemből, ha belenyugszom, hogy "a sors nekem azt szánta, hogy mindenki utáljon". A leckét azért gyakran leírták rólam itt is, de ez nem zavart, mert imádtam őket, és cserébe sok szeretetet kaptam tőlük:)Hidd el, hogy a Te gyerekedet sem zavarná, ha imádnák és jópajtások lennének az osztálytársaival!


Amúgy vigyázz, mert nem biztos, hogy magasabb színvonalú iskolába kell vinni... Engem az ország egyik legnívósabb matematikatagozatos hatosztályos gimnáziumában (nevet nem írok inkább, rossz visszaemlékezni...) az akkori osztálytársaim vertek meg egy aluljáróban (mellesleg ott volt a tanár is tőlünk öt méterre, de "alig vette észre"). A feszültséget az okozta, hogy a nívósabb helyeken a tanárok csak az okos gyerekeket szeretik (Sajnos!!! Iszonyatosan nagy hiba, most pedagógusként tudom, hogy ilyet tilos csinálni!! De akkor is így van, mert a nívósabb helyeken versenylóként kezelik azt a gyereket, aki hírnevet hoz a sulinak, azt istápolni kell, a többi gyereket csak felesleges tanítandó "valaminek" tekintik!! Undorító!) Szóval a többieknek rosszul esett, hogy ők nem részesülnek annyi figyelemben, szeretetben, és persze, hogy rajtam, a jó tanulón vezették le a feszültséget! Én nem hibáztatom őket, inkább a versenyistállókat!


A középsuli, ahova mentem ezután, egy szakközépiskola volt. Egy szinte nevenincs, újonnan megalapított intézmény. Viszont rengeteget tanultam, és az ötödik év végére lett egy OKJ-s bizonyítványom, egy felsőfokú és két középfokú nyelvvizsgám és ami a legfontosabb, egy csomó barátom... Ezek közül egyet sem kaptam volna meg a nívós iskolában...

Szóval mindenképpen válts iskolát, ne habozz sokat, de csak óvatosan a "jó" iskolákkal... Az iskolaváltás azért lenne sürgető, mert nekem az egész személyiségemet nagyon negatívan befolyásolta a sok bántás. Beletelt 3-4 évbe, amíg visszajött az önbizalmam és ismét úgy éreztem, hogy engem is lehet szeretni, hogy teljes ember vagyok! De a gyerekkoromra azóta sem emlékszem vissza szívesen - elsősorban az iskolai élmények miatt! Ne akard, hogy ugyanezt a Te gyereked is átélje, lépj most!

2008. máj. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!!
2008. máj. 10. 08:07
 5/10 anonim válasza:
100%
Vidd el másik iskolába! Ha ő is ezt szeretné... Úgy látszik jó sokat változott az utóbbi időben,ami természetes ebben a korban,így nem baj ha a környezet is kicsit megújul körülötte.
2008. máj. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Az erőszak semmire sem lenne válasz, ugyanazt kapná vissza az osztálytársaitól. Hidd el nekem is vannak tapasztalataim (18 éves vagyok, frissen egyetemista), általános iskola felső tagozatban én sem voltam hajlandó betagozódni a cigizős, bandázós társaságba, ezért folyamatosan szekáltak. Mondjuk annyiban jól jártam hogy tűrtem (habár 8.-ra enyhén depressziós lettem), hogy bekerülve középiskolába, az ottani osztályom egyszerűen fergetegesen jó volt, rengeteg barátom lett, köztük a legjobb barátom is :).

Ha a fiad kéri, hogy vidd át másik iskolába, akkor tedd meg! Sokkal jobb lesz neki, mivel ez a fajta közösség eléggé tönkre teheti az önbizalmát is, ami pedig a mai világban már szinte elengedhetetlen. Nekem is újra kellett szereznem nagy részét gimiben, és jórészt sikerült is (szerencsére).

2008. okt. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én most amugy 7.es vagyok...És most évelejétől kezdtem egy másik suliban mert az osztályfőnök utált és így szívatott is ahol tudott...:(

Írasd át egy másik suliba mert addig pokol lesz minden napja a suliban...

2008. nov. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem szabad elvinni sehova!


Ami nem öl meg az megerősít....

2010. jan. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az előző kommentelő vagyok! sztem kicsit rövidre sikeredett.


Szóval: én egy mindjárt 15 éves fiú vok. Általánosban állandóan szekáltak,(főleg alsóbb osztályban) és utáltam oda menni. Aztán 8. félévre rájöttem, hogy csak hülyéskednek, és ha nem veszem komolyan, jobban járok. z uccsó fél évem uán azt mondtam, hogy kár, hogy eddig nem így volt. Aztán elkerültem középsuliba, ha lehet, ott még hülyébbek vannak, de még jól is érzem magam köztük:)

Tehát: Ha elmentem volna, nem nyerek tapasztalatot, és most is pokol lenne az életem. Tehát neked is csak azt tom tanácsolni, hogy ki kell bírnia a fiadnak:)

2010. jan. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem vidd el másik suliba.

Nekem a nővéremet megverték amikor 8.os volt, én meg 5-es, ez október elején volt, még kb 2 napot jártunk suliba, aztán már egy másik suliban folytattuk, 8osztályos gimiben, és most is ott vagyunk :)

én vagyok 8.-os a tesóm 11.-es:)

13/L

2010. szept. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!