Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy mondjam el anyának, hogy...

Hogy mondjam el anyának, hogy sulit akarok váltani, mert rettegek?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdeném a 9.-et egy elég jó hírű gimiben.Kiskorom óta az az álmom,hogy oda járhassak.

De most már nem akarom...Az osztálytársaim eléggé nagymenők lesznek,páran azok,akik jelenleg is az osztálytársaim.A jelenlegi osztálytársaim (akik jövőre is azok lesznek) teljesen rám szálltak.Piszkálnak a suliban,ha meglátnak a városban egyedül és facebookon is.


Olyanokat csinálnak,hogy hoznak otthonról/vesznek száraz kenyeret és az összeset szétmorzsálják a padomon és a táskámba is raknak nem keveset.

Gilisztákat raknak a tolltartómba.

Direkt a nyakamba öntik a vizet,elkezdenek óra közepén mindennel dobálni.

Matekóra előtt kiveszik a matekcuccomat és kiradírozzák a házimat,hogy egyest kapjak.

Leeresztik a biciklim kerekét,a kosarát teletömik taknyos zsebkendőkkel.

Az osztálykiránduláson "véletlenül" beleborították a biciklimet a medencébe az összes ruhámmal együtt és ehhez hasonló dolgokat csinálnak.

A dogák alatt alám dobják a puskájukat,ezért már több egyesem is van,mert szólnak a tanárnak,hogy "gyanús papír" van a lábamnál.


A külsős barátaik pedig még ennél is rosszabbak,ahogy hallottam másoktól.


Nem tudom,hogy mit ártottam nekik,hogy ezt csinálják.Visszahúzódó vagyok,sosem szóltam be nekik,rajtuk kívül mindenkivel jó a kapcsolatom.

De én már nem bírom ezt tovább,el akarok tűnni a környékről,jó messzire.Nem bírnám,ha 4 évig még ehhez hasonló dolgokat kéne elviselnem minden nap.Ráadásul az egyikükbe szerelmes vagyok(tudom,hogy bírok szeretni olyat,aki ilyeneket csinál...) és ha ez kiderülne,akkor még jobban szekálnának.


Egy távoli suliba szeretnék menni,ahol még hírből sem ismerik őket.De akkor kolisnak kéne lennem,amibe szerintem anya belehalna(2 napot alig bír ki nélkülem).Ha viszont itt maradok,akkor abba én bolondulok bele,már így is gyógyszert szedek...:S



14/L



2012. jún. 10. 20:30
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
0%
nyugi gimiben nem csinálnak majd ilvet
2012. jún. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne, ha pontosan ugyanezt mondanád el neki? A legjobb az egyenes út, azután majd együtt megbeszélitek.
2012. jún. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
82%

Tollal írj házit, plusz, ha hozzáér a cuccodhoz szólj tanárnak, hidd el, azt komolyan veszi majd, és az illető valőszínűáleg ofőit/igazgatóit kap... Amúgy más suliban más a felállás, ha kicsit barátkozol lehetsz menő, mert velem is ez volt, hogy általánosban egy nyámnyila gyógyegérnek tartottak, itt meg (egom is lett közbe xd) a csajok bálvány vagyok.:PPP


14/F

2012. jún. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
88%

Nem igaz, hogy a gimiben jobbak lesznek. Aki 14 évesen ezt csinálja 15 évesen is ezt fogja. Nem változik meg minden hirtelen.

Szerintem ülj le anyuddal, meséld el neki azokat amiket ide leírtál nekünk. Biztos megért majd, és együtt majd döntést hoztok.

2012. jún. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Anyának már mondtam ezeket év elején,akkor beszélt a szüleikkel.2 hétig "csend" volt,utána újra kezdődött.

Anya akkor beszélt az osztályfőnökkel,aki elmondta az igazgatónak a dolgot.De mivel a srácok szülei elég befolyásosak,ezért behívtak velük együtt engem is a diri irodájába,ahol a fiúk azt mondták,hogy én bunkózok velük,ők nem értik,hogy miért nem barátkozom velük,amikor ők tök jófejek.Szóval semmi nem lett a dologból.

Anyát már nem akarom ezzel terhelni és nem is szeretném,hogy beleavatkozzon...Semmi értelme nincsen,következménye úgysem lesz.A matekházit meg nem írhatom tollal,mert matekórán ceruzával írhatunk csak.

2012. jún. 10. 20:49
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan nincs jobb dolguk ezeknek a srácoknak, mint hogy egy lányt szekálnak egész nap? Milyen fiúk ezek? Szerintem gimibe nem lesz baj, ha mind fiú, akkor garantálom h 1 barátjuk sem lesz, nagyon lenézik az ilyen kis k*csögöket.
2012. jún. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Fuhh...nem semmi tűrőképességed van. Én már biztos, olyat tettem volna, amit most nagyon bánnék.

Én is azt mondom, menj és beszélgess el anyukáddal erről. Remélem megérti.

Egyébként, tudod az én öcsém is pont olyan helyzetbe van mint te. Borzasztó tényleg. Az ilyen gyerekek akik másokat bántanak...nem is tudom milyen szavakkal lehetne őket illetni .Csak remélni tudom, hogy mind visszakapják ezt az élettől.

Légy erős!És minden jót kívánok!

2012. jún. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
75%

hát lehet hogy épp a visszahúzódó "fajtádat" nem szeretik. Én nem piszkálnék ilyen módon egy gyereket de én sem szimpatizálok azokkal az emberekkel akik nem túl közlékenyek vagy nem mernek nekem visszapofázni. Szerintem próbálj meg visszaszólni és mutasd meg hogy nem szöksz meg hanem szembe szállsz az ilyen kis görcsökkel .(amúgy gimiben szerintem sem fogják ezt csinálni ott más lesz a helyzet főleg ha nem lesz az egész "banda" ott) próbáld meg a jövő évet elkezdeni ott ahol tervezted. nézd meg hogy milyenek és ha nem változik a dolog még akár szerintem év közben is válthatsz sulit :) . És ne köpd be őket a tanárnak mert az csak olaj a tűzre :S


14/L

2012. jún. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
69%
3-ik vagyok (köszi a mínuszokat), még abban reménykedhetsz, hogy a többi osztálytársad értelmes lesz, és ezeket a kis taplókat kiközösítik, mert látják, hogy mit művelnek veled. Mindenesetre szerezz egy-két barátot, aki kiáll majd később melletted, jobb tanácsot nem tudok adni. Egyébként nem értem miért mondjátok, hogy nem változik semmi, mert igenis nagyon sok dolog változik a gimiben, arról nem is beszélve, hogy így még elkeseredettebb lesz szegény lány...
2012. jún. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
48%

Jajj, de kisfiúk!! Eszméletlen. Sokszor azok csinálják ezt, akiknek tetszel, "bevehetetlennek" éreznek, és ahelyett hogy nagyfiú módjára eléd állnának, így hívják fel magukra a figyelmedet. Nagyon kisfiúk még ők!!!

És elhiszem hogy szerelmes vagy egyikükbe, pont ugyanígy voltam én is, igaz velem nem "szemétkedtek" így, más módszer volt, de ugyanígy kisfiús. Ha felnőnek, nem csinálják ezt. Lehet hogy ez gimiben már, az idősebbek között nem lesz, mert ciki lesz, rá fognak jönni. Be akarnak majd vágódni a nagyobbaknál, és ha látják hogy előttük az ilyen ciki, nem fogják csinálni.

Mit csinálj? Nevess rajtuk, szállj be a játékukba. Meglepődnek és lehet abba is hagyják. Előzd meg őket, ha dobálják a puskát, szólj a tanárnak, hogy iderepült valami a székem alá. Házidat csináld már külön lapon is, ha kiradírozzák, meg tudod mutatni a tanárnak hogy kész van, és a füzetet is, és mond el hogy mi történt. A radírozás helye meglátszik, nyomd rá a ceruzát mikor írok, akkor tuti. A taknyos zsepiket tedd díszdobozba, és ajándékozd meg vele őket. Még szép szöveget is írhatsz. Vigyél egy kiürült tejfölös vödröt, tedd bele a kukacot, és kész. Ha nem szólt, azt látják, hogy nem is érdekel, abbahagyják, mert már nincs értelme.

2012. jún. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!