Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ez mitől lehet? Talán önbizalo...

Ez mitől lehet? Talán önbizalomhiány? Félek az emberektől?

Figyelt kérdés

Félek végigmenni az utcán..ha jön velem szembe valaki,akkor rá se merek nézni,így legtöbbször a telefonomat csesztetem,másfele nézegetek,vagy éppen telefonálok...

Félek idegenekkel beszélgetni,mert mivan ha valami hülyeséget mondok és hülyének néz..így legtöbben nagyképűnek és bunkónak titulálnak el,ami végtelenül idegesít,mert nagyon érdekel h mások mit gondolnak rólam.

Félek végigmenni a lépcsőházba,mert hátha találkozok valakivel,és akkor köszönnöm kell,viszont azt nemtudom h mit.(a csókolom az ennyi idősen már elég hülyén hangzik, a jónapot az olyan furi,letegezni meg azért nemkéne mindenkit..)

Amíg suli volt,addig rendszeren a 2x hosszabb úton jöttem haza,mert a rövidebbik tele van gimisekkel:|

Ha elmegyünk valahova barátokkal,barátnőkkel,és vannak új emberek a társaságban akkor megse szólalok egész este,és tök hülyén érzem magam..pl szombaton lementünk a Balcsipartra barátnőmmel,és az ismerősei odajöttek hozzánk beszélgetni.Tök zavarba éreztem magam,és alig szólaltam meg párszor,de persze akkor is hülyeségeket mondtam.


Tudom,hogy nincs mitől félnem,és hogy nemfognak megenni,de akkorsem tudok önmagam lenni idegenek előtt:(


Félek az emberektől,vagy mi?? Ez vajon mitől van?? Mit lehet ellene tenni??:/

15L


2012. jún. 26. 12:06
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
Tudom, mit élsz át, én a suliban még felelés közben sem tudtam rendesen beszélni, mert mindenki engem nézett, és még sorolhatnám. Egyetlen megoldás van erre a problémára! Az erőltetés! Elébe menni, elvállani minden olyan feladatot, ahol idegenekkel kell beszélni (postára járás,boltban vásárlás) stb. És mindenkire erőltetve ránézni az utcán, igenis csinálni, csinálni, csinálni. Olyan ez, mint a horrorfilmek. Az első talán megvisel, a 10. is, ha kemény, de egy idő után már nem kapsz frászt a gumiszörnyektől. Ha nem mész szembe a félelemmel, életed végéig elkísér (ismerek ilyen érzésű felnőttet, az egész életében nyomot hagy ez a gát). Győzd le a félelmeid, és hirtelen az egész világ ki fog nyílni! Csak légy bátrabb! :) Menni fog! Menni fog! Csak ezt mondogasd, és jutalmazd magad minden sikeres, apró lépés után! A nyár erre tökéletes alkalom! Beszélj, és ahogy csökken a zavarod, úgy leszel "egyre jobb fej" a társaságban is! Meglátod működik! :))
2012. jún. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az első válaszolóhoz. Igaza lehet. Eröltetni kéne, hogy megszokjuk a nehéz helyzeteket. Nekem is vannak hasonló félelmeim. Pl: Nem megyek nagy bevásárlóközpontba, mert ha bemegyek mindenki engem fog nézni. Nem szeretek társaságba menni, mert, ha engem kérdez valaki, akkor mindenki előtt válaszolnom kell és akkor megint mindenki engem néz, rám figyel. Én is ki fogom próbálni. Sok sikert Neked is!
2012. jún. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

Alapból az a gond, azt hiszed minden embert te érdekelsz és veled fog foglalkozni, pl. tele arövidebb út gimisekkel, szerintem vastagon lesajnálják, hogy TE ott mész el. Nem te állsz a világ közepében, senkit nem érdekel ilyen szinen, mit gondolsz vagy mondasz. Ők se tökéletesek, sőt. Senki se az.

Amúgy menj el iskolapszichológushoz beszélni erről.

2012. jún. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy mindenki magasról lesz.rja,hogy ott megyek el,nem azt mondtam,hogy bárkit is érdekelne...annyi,hogy kellemetlenül érzem magam. Csak tudnám miért.

pedig szeptemberig muszáj lesz megváltoznom,így nemmehetek gimibe.

2012. jún. 26. 13:20
 5/9 anonim válasza:

én is ilyen vagyok de azért nem félek az emberektől, csak

kerülöm őket én is pedig én 25/ F vagyok...

2012. jún. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, de nekem jó így, kerülöm az embereket.

16/L

2012. jún. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
én is ilyen esetben voltam és az volt még a leg nagyobb bajom hogy nem mertem felvenni semilyen picit kirivobb szinű ruhát mint a kék, zöld piros stb... mindig csak farmer barna felső vagy fehér aztán egyszer el mentünk barátnömel plázába vásárolni ruhát olyan gyönyörü ruha volt és nem volt csicsás se meg egy csomó gyönyörű ruhát vetünk és után hajamat is mindig ki vasaltam meg nagyon csinos voltam és ez önbizalmat adott miotta csinos vagyok többen meg néznek és önbizalmat adot és ezért már szivesen el megyek bárhova könnyen ismerkedek meg ilyesmi de neked hogy nem ilyesmi a problémád.
2012. júl. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
de neked lehet hogy nem ilyesmi a problémás*
2012. júl. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Én hasonló problémával küzdök. Az emberek többsége furának vagy beképzeltnek tart. Nem félek az emberektől, de nem szeretem őket. Olyan munkát is vállaltam ahol naponta akár 2000emberrel is találkoztam, akikhez beszélnem kellett. Minden esetre ez se változtatott meg. Szeretnék én is közvetlen és barátságos lenni, de egyszerűen nem vagyok ilyen. Néha 2-3 napig ki se megyek a házból, utána ha ki kell mennem rendesen rosszul érzem magam. Szerintem a gond a magabiztosság hiánya...
2012. júl. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!