Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A párom lánya nem akar testvér...

A párom lánya nem akar testvért. De mi szeretnénk. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A lány 14 éves, engem alapból utál. Velünk él, mert az anyja a pasijával lakik. Én szeretnék gyereket, mert már készen állnék rá, de a lány azt mondta, hogy ha testvére lesz, megöli magát. Nagyon megijedtem. Mondtam neki, hogy ettől még cseppet sem kapna kevesebb figyelmet. A barátom 32 éves, én 24 vagyok. Ha lenne testvér, akkor talán állandóak lennének a viták. Mondjak le róla? Mert ha ez kell a harmóniához, akkor megteszem.
2009. júl. 10. 13:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Semmi esetre se mondj le róla! A kislány majd megbékül a gondolattal. Szerintem ez csak puszta ijesztgetés a részéről.
2009. júl. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%

Nehogy már a kis takony döntse el!Neked is kell család!Ülj le vele és magyarázd el neki,hogy ezt nem ő fogja eldönteni!Legyen nyugodtan öngyilkos(nem lesz az...nincs olyan bátor)mert most nem fogtok ráhallgatni!

Nagyon el van kényeztetve!Ne add fel!Nem ő parancsol és nem ő irányítja az életedet!!!!

2009. júl. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igen, csak annyira félek, hogy valami hülyeséget csinál. Egyébként is utál, csomószor lehülyéz meg múltkor azt mondta, hogy "kitérdekel, te ribanc". Tök rosszul esik, nem akarom, hogy állandó feszültség legyen köztünk.
2009. júl. 10. 13:54
 4/15 anonim ***** válasza:
78%

bocsi de ha egy 14 éves csa diktálja h te mit tégy akk az úgy nem a legjobb dolog.tényleg borzasztó lehet így élni h megöli magát a párod gyereke ha te terhes leszel.sztem a kiscsajnak vmi baja van,vigyétek el pszichológushoz.v az anyjához menjen.

mást nem tok

de te erről meg ne mondj le.és ha jól számolom ő sem épp egy tervezett gyerkőc,mert az apja csak 18 volt mikor ő született,szal sztem ezt így nem ártana tudnia és most meg ő meg akarja mondani h nem lesz gyerek.ne mondj le róla,tom h egy gyerekkel laksz de akár a húgod is lehetne és egy saját baba semmit nem pótol.

irány a pszichológus a kislánynak!

szia

2009. júl. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
Ha alapból utál,akkor nem értem,miért foglalkozol vele. Nehogy máe a farok csóválja a kutyát. Nektek ugyanolyan jogotok van új családot alapítani,ahogy a leányka anyjának pasizni,és ott hagyni a gyerekét. Ha nem tetszik a lánykának,menjen anyucihoz,vagy családotthonba. Bár szerintem nevelni kellene. Első pont: Hol a helye a családban.Attól meg ne félj,hogy "megöli magát" ,ebben a korban imádnak így fenyegetőzni a kamaszok. Le kell vele ülni megbeszélni,nyugodtan,higgadtan. Határtalanul önző kislánynak tűnik leírásod alapján.A férjed melletted áll a babaprojektben?
2009. júl. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Soha nem úgy kezelem, mint egy kislányt, abszolút fontosnak tartom és érdekel a véleménye. A barátom is szeretne még egy gyereket, főleg egy fiút. Az anyja nem neveli a gyereket, mi próbálunk vele foglalkozni.
2009. júl. 10. 15:21
 7/15 anonim ***** válasza:
63%
Te tűröd,hogy 1 neveletlen kis zsebpiszok így beszéljen veled?A párod helyében olyat vágnék a szájára,hogy az utolsó tejfoga is kiesne!A férjednek kéne megbeszélni vele,hogy vagy leállítja magát és normálisan viselkedik vagy repül anyucihoz!Mivel ő nem foglalkozik vele onnan meg repül állami gondozásba!
2009. júl. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%
Nehéz egy ilyen kamaszkorban lévő kislánnyal. Szerintem a párod győzd meg, hogy beszéljen vele, mert így nem beszélhet veled, és nem irányíthat, és zsarolhat titeket. Ha nem megy vigyétek el pszichológushoz mert nem ártana egy kis elbeszélgetés, hogy miért is ilyen a viselkedése. Gondolom anyuci miatt is lehet - a háttérben belső nyugtalanító érzése - sajnos nem mindig a gyerekek a hibásak, csak ő most "rossz" korban is van. De ennek nem ihatod mind Te a levét. Meg kell oldani, mert később még jobban rátok nő majd. A fenyegetőzést nem kell komolyan venni, ha látja, hogy megijesztett ezzel benneteket, azért is fogja csinálni. Tehát mindenképp tegyetek valamit!!!
2009. júl. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%

ha nekem ilyet mondott volna,hogy "ribanc"..

engem különösen a baba-témában nem érdekelne a véleménye,mert igazából semmi köze hozzá,hogy ti szeretnétek babát.megölni biztos nem fogja magát.az ilyen kis csitrik mindig ilyenekkel fenyegetőznek..szóval ne foglalkozz vele.

a párodnak viszont szólj,hogy kezdjen valamit a kicsi lányával..

tudja,hogy leribancozott?

2009. júl. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem mondtam el neki, mert nem akartam, hogy összeszidja, mert akkor az lesz, hogy panaszkodom.. egyébként nem tudom, a pszichológus nem durva? nem akarom, hogy azt higgye, belekényszerítjük és tönkre tesszük az életét.
2009. júl. 11. 13:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!