Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Van itt olyan anyuka, aki...

Van itt olyan anyuka, aki soha nem volt bizalmas viszonyban az anyjával, de a gyermekével sikerült kialakítania?

Figyelt kérdés

Én anyummal jóban vagyok, de soha nem beszélgettünk, soha nem mondtam el neki az érzéseimet, ő sem nekem. Az én lányom még kicsi, de én szeretném, ha "baráti viszony" is lenne köztünk. Szerintetek sikerülhet majd kialakítanom? Vagy itt is igaz, hogy azt a példát tudom követni, amit láttam?

Mit tehetnék, mire figyeljek?


2012. júl. 16. 17:18
 1/5 A kérdező kommentje:
Azért tettem itt fel a kérdést, mert akinek kamasz gyereke van, talán jobban van tapasztalata ebben. :)
2012. júl. 16. 17:19
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én anyum sosem mondta, hogy szeretlek. Mndig csak az anyukám akart lenni, sosem a bartnőm. Sosem ölelt meg, puszit sem adott. Csak megmondta hogy mit csináljak és mit ne. A Lányom, igaz nem kamasz. De mindig ölelem, puszilom, este lefekvéskor kap jóéjt puszit és mondom neki, hogy szeretlek. Az a legszebb, hogy ő is ölel, amikor hazajövök az az első, hogy szalad, megölel és puszit ad. És mondta már hogy szeretlek! :) Szerintem az a titok nyitja, hogy úgy kell vele viselkedni, ahogy elvárod tőle majd, hogy veled viselkedjen. Hogyha bizalmasnak fogadod őt, akkor ezt megérzi, és ő is beavat majd a titkaiba.
2012. júl. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

egyvalamire figyelj nagyon oda: ha baráti viszonyt alakítasz ki a lányoddal, főleg kamaszkorában, akkor ez kötelezettséggel is jár. úgy értem, azt nem lehet olykor "visszavonni", és anyaként előlépni a tekintéllyel meg a fegyelmezéssel. érted? kicsit vagy-vagy helyzet ez. ha már elnyerted a lányod baráti bizalmát, és mondjuk megosztja veled a titkait, akkor eme titkok tudatában továbbra is barátnőként kell viselkedned, szóval nincs "én vagyok az anyád, majd megmondom, mit szabad és mit nem" szöveg v hasonlók, max. jótanács, de azt is megértéssel, másképp akkora csalódást okozol, és úgy elveszíted a bizalmát, h jobb lett volna, ha sosem nyered meg.


anyám itt csúszott el a banánhéjon. ő is barátnőm kart lenni, beudvarolta magát, mert úgy hallotta, így kell, mert így könnyebb kezelni a kamaszkort. még most is fülemben csengenek a behízelgő szavai, h ő így meg úgy megérti és mellettem áll. amint elmondtam, legrosszabb esetben azonnal, jobb esetben 1-2 nap múlva teljesen más arcát mutatta, keménykedni kezdett szigorú lett, és visszaélt a bizalmammal (fejemhez vágta a dolgokat,mint érveit, amiket én bizalmasan mondtam neki, pl. "tudom,h csak azért akarsz a buliba elmenni, mert ott van az a fiú, aki szerintem nem hozzád való". ilyenek. ez azt eredményezte, h úgy megharagudtam anyámra, h azóta sem bírtam megbocsátani, és soha nem is fogok, és legfőképpen nem tudok bízni benne (a jóindulatában, soha többé), max. ismerem a határait. emberként szerepelt le előttem.

ne kövesd el ezt a hibát. még az elején válassz, mi (ki) akarsz lenni a gyereked szemében, és légy nagyon következetes.

nekem is kicsi lányom van, és biztosan tudom, mit nem fogok elkövetni vele szemben.


előző: a szeretet kimutatásának semmi köze ehhez. vagyis lehet puszilgatni akkor is, ha tekintélyes anya vagy. sajnálom, h ezt nem kapod meg anyukádtól. ez nagy hiba. pedig olyan elementáris, mint az etetés.

2012. júl. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem a szüleimmel sosem volt ilyen viszonyom! Sosem kérdezte mi van velem, mindig is úgy bántak velem mint egy kölyökkel akinek az a lényeg hogy evett, ivott más baja nem lehet.

Én a 16 éves lányommal már egész kicsi kora óta beszélgetek :-)

Ma már mindent elmond , és jól mondja a második , ilyenkor már nincs az hogy : "de igenis ez van, mert én vagyok az anyád"

Talán jobb is hogy így van , én ezt szerettem volna !

És sosem kell kiabálnom vele, ha megkérem hogy vigyázzon a húgára vigyáz, ha szólok hogy kicsit kezd kupis lenni a szobája akkor rendet rak.

A LEGFONTOSABB AZ , hogy engedd hogy bízzon benned! Figyelj rá mindig , ha kicsit unalmasnak tartod már hogy huszonhatodszorra mesél a "Petiről" akkor is hallgasd meg őt :-)

2012. júl. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt bensőséges kapcsolatom anyámmal. Mindig irigyeltem a barátnőimet, akik mindent meg tudtak beszélni az anyjukkal. Nálunk minden tabu volt, igaziból csak a gondoskodás merítette ki az anyai tevékenységet. Tudatosan csináltam másképp a saját lányommal, eddig bevált, őszinte a kapcsolatunk. Nagyon sokat vagyok vele, sokat beszéltünk és beszélünk most is mindenről (nyilván mindig a megfelelő értelmi szinten), ezért nem érzi úgy, hogy titkolóznia kell előttem. Már 11 éves, és eddig úgy látom jól ment:) Nem is estem át a ló túlsó oldalára, mert attól, hogy szinte baráti a kapcsolatunk, még szót fogad, sőt érdekli a véleményem. Remélem, ezt a kamaszkor sem rontja el.
2012. júl. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!