Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A húgom üti magát! Mit csinálj...

A húgom üti magát! Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Amikor ideges mindent földhöz vág, csapkod, szétzúz, és üti a fejét, tépi a haját, vagy bármi. Nagyon könnyen dühbe gurul. Nyilván éri stressz, de ez nem normális. Vagy igen? 14 éves.

16/L


2012. júl. 21. 21:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
35%
én is ilyen vagyok,nagyon hamar ideges leszel,még aproságoktol is és akkor tépem a hajam,vagy pl az ágyban magamra húzom a paplant és szorítom,hog ne kapjak levegot,vagy fogok egy ollot vagy egy kést és megvágom magam.én csak így tudok megnyugodni,próbátam már mást,de nem segített
2012. júl. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
36%

én is ilyen vagyok.. csak a dolgainkat sajnálom,ezért inkább magamat bántom.. túl sok a baj. :S


14/L

2012. júl. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
82%
Nos,én most kipróbáltam milyen ütni a fejem,de annyira nem fájdalmas.Mindenki másképp vezeti le a dühét.Van olyan aki úgy,mint a tesód,van aki magába folytja és még számtalan eshetőség.Esetleg a türelmét próbáld növelni.
2012. júl. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem nem teljesen normális ez a viselkedés .

Én is 14 éves lány vagyok , nem vagyok az a hamar dühbe guruló tipus de mikor kijövök a sodromból akkor én csak nagyon csunyán beszélek, nem verem le dolgaimat mert mindig arra tanítottak ,hogy vigyázzak a cuccaimra és becsüljem meg őket. Magamba sem tettem ilyen dolog miatt kárt, maximum összeszorítom a számat ,hogy ne káromkodjak tovább és ,hogy ne mondjak rosszat vagy bántsak meg valakit, annyira összeszorítom néha és a fogaimmal is h időnként ömlik a vér...

2012. júl. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem mindenképpen pszichológushoz kéne vinni a Húgod nehogy rosszabb legyen!
2012. júl. 22. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
95%

Hát,ha üti magát meg tépi a haját,akkor szeribtem nem is pszichològus,habem pszichiáter kell!

Ez vagy kényszeresség vagy személyiségzavar vagy komplex,amit nen tudok,mert nem vagyok szakember csak olvasott a témában.

17/L

2012. júl. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
*szerintem,hanem,nem
2012. júl. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

nem normális, de nem is beteg, van ilyen. rá fog jönni, h egyrészt fölösleges, másrészt fájdalmas, harmadrészt ciki, ha ezt társaságban csinálja. amúgy az nem baj, ha levezeti a dühét,pl. földhöz vág egy tárgyat, lehetőleg olyat, ami nem törékeny, mert az megnyugtatja, és vannak emberek, akik nem tudnak olyan könnyen maguktól megnyugodni, míg mások könnyebben..

mondd el neki, bár bizonyára tudja, h az emberek az ilyen reakcióktól rendszerint tartanak, és inkább szokjon le róla még otthon, mint ilyet csináljon mondjuk a fiúja előtt, mert az egyből ott is hagyta, az szent.

2012. júl. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

6-os: ez nem az az eset.ami(k)ről te olvastál. ez ártalmatlan dühkitörés, nem személyiségzavar. sokszor pont azért üti magát az ember, mert vagy a tárgyait vagy más embert nem akar bántani.

stressz + agresszió kell hozzá, mindkettő nagyon is normális emberi tényező.

2012. júl. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, figyelni fogok rá, hogy romlik-e a helyzet. Mondjuk most így visszagondolva én is ilyen voltam az ő korában. Földhöz vágtam homokórát is, és egyszer meg is vágtam magamat. Persze anya és ő mivel féltettek megígértették velem, hogy nem csinálom többet. Ki is nőttem, azóta nincsenek dührohamaim. Bár stressz is lényegesen kevesebb ér. A húgom alapjába véve stresszesebb, ráadásul a korosztályában mindenki öli egymást, így elég nehéz neki, aki a békességet szereti.
2012. júl. 22. 17:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!