Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan mondjam el anyunak nem...

Hogyan mondjam el anyunak nem akarok többé betétet használni? Olyan cikinek érzem, jó természetes dolog, de nem mondott semmit anyum a mensiről, csak mikor megjött és kértem segítséget akkor mondta h ez az, de ennyi. Várom a tippeket!

Figyelt kérdés

14 éves múltam,pont most lesz 3éve,hogy menstruálok.Eddig mindig betétet használtam,de nem jó,mert:

-kényelmetlen,

-hiába a szárny a bugyim széle mindig véres lesz(tudom,a szárnynál már nincs töltő anyag),

-mindig csak a bizonyos nacit/-kat veszem fel akkor,amibe tuti nem látszik át...

Tavasszal egyszer próbáltam erre terelni a témát,mikor láttam,hogy pont tampont vett.Ezt mondtam:"Tampont is vettél?Át kéne szokni arra,az biztos kényelmesebb mint a tampon."Hátha mondja,hogy jó,próbáld ki,de azt mondta,majd nyáron,mert azt nem szabad sokáig bent hagyni.Azt nem tudja,hogy én már előtte januártól próbálkoztam a tamponnal(nem minden hónapban),és egyszer sikerült is feltennem májusban.Nagyon jó volt,nem éreztem semmit,mint ha meg sem lenne.Azonban a nyáron még nem próbáltam,mert mind a kétszer úgy jött ki,hogy mentünk ide-oda és nem kísérleteztem,mert kitudja h tudtam volna wc-re menni.Nem tudom,hogy mondjam el anyunak,hogy elég a betétből,váltani akarok.Kérlek ne azt írjátok,hogy nem kell szólni,mert ő/együtt vesszük a betétet,és feltűnne neki,hogy ha a betét nem fogyna,de a tampon meg egyre jobban,szóval ez sem megoldás.Aki ilyesmi helyzetben volt azt is leírhatja,hogy ő hogy mondta anyukájának!

Előre is köszi a válaszokat!


2009. júl. 30. 17:05
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Nem tudom,lehet,hogy rossz kategóriába tettem,a kamaszok és a nők egészsége között gondolkoztam,de ez lett végülis:D

14/L

2009. júl. 30. 17:06
 2/18 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem így mond el, ahogy ide leírtad. Amúgy én nem vagyok nagy tampon párti, de azért néha használok. Viszont nem árt, ha az anyukád (és a szűkebb környezeted) tud róla, hogy tampont használsz. Mert főleg ebben a melegben, ha rosszul leszel, annak lehet a tampon is az oka. Pl ha elfelejted kicserélni. Szóval, sose lehet tudni, lehet elájulsz valahol,( mondjuk napszúrás miatt) és vizsgálgatnak ,hogy mi lehet a bajod, de arra senki nem fog gondolni, hogy a tampon is ott van! Szóval beszéld meg anyukáddal!

Engem lecseszett anyukám annak idején, hogy miért nem szóltam hamarabb, amikor éppen vonaton utaztunk és megemlítettem, hogy megyek cserélni. Ő nőgyógyászaton dolgozik és mondta, hogy sok olyan eset van tiniknél, hogy bentfelejtik, meg elszakad a zsinór. Mindig húzgáld meg előtte a zsinórt és csdak jó minőségűt vegyél.

2009. júl. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is 14 vagyok, és mi is mindig együtt vesszük anyával, csak nekem pont ő ajánlotta, hogy próbáljam ki a tampont. Szerintem mondd el anyukádnak is ugyanezt, amit itt leírtál, szerintem megérti, hiszen ő is azt használ. Ha mégsem érti meg, vegyél magadnak, lehet, hogy észre sem venné. (Az o.b. mini silk touch-ot ajánlom, azt könnyű felrakni.)
2009. júl. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem a legegyszerűbb, ha nem célozgatsz, hanem megmondod neki, nem szereted a betétet, és hogy tampont vegyetek, és kész. Javaslom a kölönböző OB-kat, 2 félét legalább, mondjuk egy csomag normál bevonatú normált és egy puhább bevonatú enyhe vérzésre valót, attól függően, mennyire erős a menzeszed. A normálnál sokkal nagyobbat ne vegyél, ha még szűz vagy. Az, hogy nem szabad, hogy sokat bent legyen a tampon, meg nem értem, miért gond, attól még lehet cserélgetni!! Az nem 1-2 órát jelent attól még! A betétet sem egész nap hordja az ember nyilván, csak az még "szagos" is lesz, én is utáltam világ életemben. Én anno mentem a szüleimmel vásárolni, és betettem, ami nekem kellett, ha nem luxuscikk volt, nem kérdezgettek, miért ez miért nem az... Tedd úgy, mintha mi sem lenne természetesebb. Sok sikert :)

30/L

2009. júl. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat,írhattok még nyugodtan.Beszélni fogok anyuval hétvégén.Azért mondta,hogy nyáron kipróbálhatom,mert hogy tavasszal a suliba,ha elfelejtem nehogy átázzak.Egyébként tampon van szerintem mindegyik,mert anyum és nővérem is azt használ általában.(O.B. mini,silk touch vagy mi,normál,super)
2009. júl. 30. 17:34
 6/18 anonim ***** válasza:
91%
szia én 14 és fél éves vok !én is ilyen helyzetbe kerültem mint te!úgy mondtam el anyukámnak hogy, bementünk a boltba és anya nézegette a betéteket meg kérdezte hogy ez jó ez a betét??azt mondtam erre hogy elég kényelmetlen! másikra mutatot, az is!!!aztén rámutattam a tamponokra és meg kérdeztem anyukámtól hogy ez kényelmes?? azt mndta hogy ha nagyon kíváncsivagy rá akkor vesszünk hogy ki próbáld! azóta szinte mindig ezt használom! de elsőnek tedd bele a fehérneműdbe a betétet és helyez fel tempont 1 hétig mennyen így utánna nem kell betétet használni!!:)
2009. júl. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm,na tényleg beszélek anyuval erről!

Igen,mikor kipróbáltam a tampont én is úgy gondoltam,hogy teszek alá eü-i betétet,hogy ha szivárog v vmi akkor ne a bugyim legyen olyan,így a suliba se lett volna gáz,mert így tuti nem áztam volna át.Anyum is így használja,mert az első 2nap sok van neki!

2009. júl. 30. 18:03
 8/18 anonim válasza:
100%
Szia! Én 16 éves lány vagyok. A nővérem meg anyum is tampont használt mikor anno megjött ..én csak az elsö mens-nélk használtam betétet de utána nem ..Mivel anyukád tampont használ eltudod olvasni a használati utmutatot(vagy miaz :)) és a felhelyezéssel már nem elsz bajod .. ugyan én sem mondtam el csak a növérem állandoan turkált és meglátta a tampont a fiokomban igy egyböl szekáltak mind2en h tudm e hogy kell ... Csak elmeséltem h nekem hogy volt. Egyébként ha egy szeretetreméltó anyukád van akkor biztosan segít ha csak mondod is neki a "nehéz napokon" beszólt... "De kényelmetlen már ez a betét" ... lehet reagálna rá vmit :)
2009. júl. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm,mindannyian kapjátok a zöld kezet:)

A tampont tudom hogy kell használni,elolvastam a papírt,meg már egyszer használtam is!:D

2009. júl. 31. 11:16
 10/18 anonim ***** válasza:
94%

Nekem ez tök fura, mert nálam pont fordítva volt. Anyu mindig mondta hogy használjak tampont (akkor voltam kb. 14-15 éves, már menstruáltam jó 3 éve), én meg nem mertem, mert féltem tőle. De én is utáltam a betétet, pont azért amiket leírtál, aztán egyszer tele lett a tököm hogy folyton véres volt mindenem, fogtam egy tampont és felnyomtam. Azóta csak azt használok, és sokkal könnyebb, egyszerűbb.

Nem hiszem hogy anyukád haragúdna, meg kell értenie hogy ez milyen kényelmetlen neked. Elég nagylány vagy már ehhez. Csak nyugi és szépen ülj le vele beszélni.

2009. aug. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!