Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan mondjam el anyunak nem...

Hogyan mondjam el anyunak nem akarok többé betétet használni? Olyan cikinek érzem, jó természetes dolog, de nem mondott semmit anyum a mensiről, csak mikor megjött és kértem segítséget akkor mondta h ez az, de ennyi. Várom a tippeket!

Figyelt kérdés

14 éves múltam,pont most lesz 3éve,hogy menstruálok.Eddig mindig betétet használtam,de nem jó,mert:

-kényelmetlen,

-hiába a szárny a bugyim széle mindig véres lesz(tudom,a szárnynál már nincs töltő anyag),

-mindig csak a bizonyos nacit/-kat veszem fel akkor,amibe tuti nem látszik át...

Tavasszal egyszer próbáltam erre terelni a témát,mikor láttam,hogy pont tampont vett.Ezt mondtam:"Tampont is vettél?Át kéne szokni arra,az biztos kényelmesebb mint a tampon."Hátha mondja,hogy jó,próbáld ki,de azt mondta,majd nyáron,mert azt nem szabad sokáig bent hagyni.Azt nem tudja,hogy én már előtte januártól próbálkoztam a tamponnal(nem minden hónapban),és egyszer sikerült is feltennem májusban.Nagyon jó volt,nem éreztem semmit,mint ha meg sem lenne.Azonban a nyáron még nem próbáltam,mert mind a kétszer úgy jött ki,hogy mentünk ide-oda és nem kísérleteztem,mert kitudja h tudtam volna wc-re menni.Nem tudom,hogy mondjam el anyunak,hogy elég a betétből,váltani akarok.Kérlek ne azt írjátok,hogy nem kell szólni,mert ő/együtt vesszük a betétet,és feltűnne neki,hogy ha a betét nem fogyna,de a tampon meg egyre jobban,szóval ez sem megoldás.Aki ilyesmi helyzetben volt azt is leírhatja,hogy ő hogy mondta anyukájának!

Előre is köszi a válaszokat!


2009. júl. 30. 17:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Én 13,5 voltam amikor jött a nyári szünidő. Mentünk táborba és pont megjött. Nem akartaam leégni h csak napozok a parton és ott dekoolok, míg atöbbiek lubickolnak, ezért felvettem anyunak aggályaimat, aki még tanácsokkal is ellátott hogyan rakjam fel. Emlékszem bementem a WC.nkbe és próbálkoztam míg a család a konyhában izgulta végig az eseményt :-)

Hivatkozz a nyárra, standidő vaan, nem akarsz megsülni a parton, fürdeni szeretnél és erre tökéletes megoldás a taampon...

Ez ilyen egyszerű! Ne bonyolítsd túl! Légy határozott, különben még érettségire is betétben mész. :)

Ez a Te tested a Te kényelmed.. áll a sarkadra! :-) Hajrá!

2009. aug. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha van nővéred kérdezd meg tőle nála hogy volt nem kell elmondanod, hogy stikába kipróbáltad, hadd higyje csak ő tanított meg rá. Halklgasd meg figyelmesen amit mondanak, tegyél fel abszolút nyilvánvaló kérdéseket. Meddig szoktad benn tartani? szakadt már el zsinór, miért azt a márát aszereted? miért nem használsz betétet, mióta. anyud mesélhetne a vattás korszakáról, biztos volt neki ilyen. Én könnyű helyzetben voltam, kollégistaként sok csajos dolgot tanul az ember. barátnőm úgy szoktt rá, hogy elmentünk bevásárolni és ő is lekapott egyet a polcról.Megsem beszéltük akkor mert a pasija is ott volt. vicces szitu. anyud sem fog veled vitázni, ha magadnak véálsztasz a boltban. Bizonyára ők is tisztában vannak a kellemetlenségekkel. Ja és mondhatod, hogy suliban felvilágosításkor javasolták, vagy mindenki azt használ!Sok sikert!!
2009. aug. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Az OB nem ázik át. Minivel kezd!
2009. aug. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
98%

Szia! Nem tudom beszéltél-e már anyuddal de nyugodtan mond meg neki az okokat, miért szeretnél tampont használni:

- a betét kényelmetlen és zörög

- nyár van, nem vehetsz fel feszülős rövidnacit, szoknyát mert átázik

- korodbeliek már majdnem minde tampont használ

és szeretnéd Te is kipróbálni. Biztosan megérti! Sok sikert!

2009. aug. 2. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!Majd ma délután beszélek anyuval,mert tegnap dolgozott délután meg vendégek jöttek.:D
2009. aug. 2. 08:39
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Nah,hogy ment? Mit mondott anyukád? :))
2009. aug. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

akkor nem volt alkalmam beszélni vele,de mikor megjött és épp sütött akkor akartam megkérdezni h használhatom-e.Indultam ki és pont jött be anyum mondta h ha úgyis megvan próbáljam ki a tampont,mert az jobb az új suli miatt meg a torna órák miatt is...Úgyhogy kipróbáltam és sokkal jobb mint a betét:D Úgyhogy mostantól ha megyek vhova tampon,éjszaka meg ha itthon vok betét:D

köszi mindenkinek a tanácsot:D

2009. aug. 9. 12:22
 18/18 anonim ***** válasza:
59%
Lehetőleg ne a tamponon vagy a betéten spóroljatok pénzt, ez hasznos tanács egy fiútól :p
2009. aug. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!