Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak a fiammal?

Mit csináljak a fiammal?

Figyelt kérdés
A fiam egy 17 éves kamasz ,aki imád pókerezni.Kétség se fér hozzá ,hogy nagyon jól jáccik.Interneten szokott játszani. Egyszer benevezett egy versenyre,ahol 700 ember közül 10.dik lett. A fiam amint felkel az ágyból egyből póker,könyveket olvas pókerről,TV-be azt nézi,már minden ez körül forog.Már betiltottam neki többször is,de akkor pedig előveszi a pakliját,és azzal kezd játszani,egyedul,ugy hogy valamilyen esélyeket számol,vagy micsodát.Elivittem a paklit.Elment a barátokhoz és ott játszottak.Szobafogságot nem akarok neki adni,hiszen ez az élete---ő ezt mondja.Az iskolában is voltak már problémák hogy hazárdozott,meg jöttem a gyerekek szülei hogy a fiam adja nekik vissza a pénzt. Mit csináljak vele?
2009. aug. 2. 00:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%

Még mindig jobb, mintha drogozna.

Beszéld meg vele, hogy vannak szabályok pl suliban nem lehet kártyázni stb...

Nem tilthatod meg neki, butaság lenne.

Ha meg ilyen jó benne, akkor pláne hagyd!

Mondom bizonyos keretek között.

2009. aug. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Sztem is hagyd érvényesülni abban amiben jó, de persze csak mértékell.
2009. aug. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
ha tiltod annál inkább csinálja!Hagyd,h azt csinálja mit szeret és amiben jó,de állits fel szabályokat és olyan feltételeket amik mindenkinek kedvezőek!persze a suliban ne szerencsejátékozzon helyette adj neki egy olyan napot ami erről szól!Én a helyedben megkérném,h tanitson meg,hadd lássa,h igenis érdekel az ami őt is,játsz vele....és ha ennyire jó benne akkor nem ártana komolyabban venni....
2009. aug. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
50%

nem, nem jobb mintha drogozna

ez már megszállottság és kényszeres dolog

a fiad jó esllylel szenvedélybeteg

mennyire megy ez minden más rovására? tanulás, csajozás, barátkozás, de akár az étkezés, mosakodás szintjén is. ergo érdekli a kártyán kivül más is

ha nem nagyon, pszichológus

kényszerbeteg önmagától nem fog meggyógyulni

ellenebn pl. a kártyával elveszítheti mindenét (anyagi értelemben)

2009. aug. 2. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Hát a fiam normálisan viselkedik,semmilyen külsőség nem jelentkezik,eszik,segit a kertben,valamint a házimunkában,és kitüntetett tanuló,valamint matematikából országos szinten nyert.Adjam psichológushoz?
2009. aug. 2. 14:02
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Semmi baja a fiadnak,talált magának egy hobbit és ennyi.Miért olyan rossz ez,ha a kártyázás mellett ráadásul jól tanul,versenyeket nyer,és segítőkész mindenben?Ugyanmár!

Ilyenkor kicsit mérges leszek,mert nem értem,hogy miért kreál valaki problémát,ha nincs is?!

Nem kell orvoshoz mennetek,inkább támogatsd őt és ne tiltsd el a kedvtelésétől,mert annál ellenállóbb lesz.Szerintem jó ez így,egyelőre szeret pókerezni,de lehetséges,hogy pár év múlva már más irány érdekli majd.

2009. aug. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Szia.

Először is gratulálok a fiad eredményeihez,gondolom te is büszke vagy rá.Nem?

Akkor miért nevelnéd ki belőle a pszichológussal azt amit már megtanult?

ha ez leköti akkor még szerencséd is van.Több okból:okosodik,művelődik.

És nem a diszkókat,a kocsmákat, a bárokat járja..ahol a töménytelen alkohol és a drog van a főszerepben..

ha most neki a póker a minden,akkor az.

én is ittvagyok 16 évesen és már 4 éve hip-hop-ozok...előtte meg nem találtam a nekem való hobbit..egyik után jött a másik..

hidd el ha divatba jön egy uj játék vagy valami akkor előbb-utóbb arra is "rákattan" és már nem csak a póker lesz neki..

remélem mondtam valamit

szia

2009. aug. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha kártyázás nem megy minden más rovására, és csinál mást is azon kivül, akkor nem kell pszichológushoz vinned
2009. aug. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Értem,perszehogy büszke vagyok rá!Csak már kényelmetlenül éreztem magam mert az első kommentek arról szoltak hogy ez már megszálottság meg irány a psichológus.Akkor jó hagyom őt. Ja és ma mit csinált: Leült hozott egy kártya paklit. Azt mondta válasszak ki 5 lapot ,hat kiválasztottam.Majd azt mondta hogy válasszak gondolotba 1 lapot a még megmaradt pakliban lévő lapokból.Kiválasztottam a pikk 7est.Majd 1 perc mulva mondta hogy mennyi az esélyem arra hogyha most osztana nekem 2 lapot kézbe ,akkor hogy a pikk7 kijönne.Megdöbbentő!

És ezt eljátsza otthon egyedül akár egy óráig is,persze csak ha nem adok neki valamilyen feladatot. Az IQ-ja 138 ,nekem azt mondták.

2009. aug. 2. 22:34
 10/24 anonim válasza:

szerintem is hagyd,pláne.ha nem megy semmi rovására.

dokihoz meg minek vinnéd?max felír valami gyógyszert pókerezés ellen...mert felír,ebben biztos lehetsz!

2009. aug. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!