Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Engedjem meg a 15 éves lányomn...

Engedjem meg a 15 éves lányomnak, hogy változtasson a hajszínén?

Figyelt kérdés
A most 9. osztályos lányom a minap előállt azzal a kéréssel, hogy hagy használjon hajszínezőt. Mondtam neki, hogy erről szó sincs, a hajszíne nagyon szép (barna), de azt mondja, hogy "túl unalmas". Meg is haragudott rám emiatt, de nem értem, miért akarja ennyire befestetni. Ti megengednétek a hasonló korú lányotoknak?
2012. okt. 9. 16:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
75%

Nekem anyukám engedékenyebb volt tini koromban, apám volt a szigorúbb, viszont ebbe nem szóltak bele. 8. osztály kijárása után melíroztattam ki a hajam, majd 1-2 év múlva befestettem, de nem szóltak érte.

A hajszínező amúgy jobb, mint a hajfesték szerintem, ha nem papagáj frizurát szeretne csináltatni, hanem valamit ami jól áll neki és nem túlzás, akkor én megengedném neki.

2012. okt. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
83%

persze nálunk az általánosban (20 éves vagyok) is festették már a hajukat a lányok.. mondjuk azt kikötném hogy ne lilára vagy kékre fesse... a hajszínező meg előbb is kimosódik a hajból, nem?

és inkább elmondanám hogy az ilyen festékek nem túl egészségesek a hajnak (én pl ezért nem festettem be soha, szőkésbarna vagyok és szőkébbet akartam, de a fodrász mondta, hogy nem "egészséges", inkább melíroztassak, ha annyira akarom).

2012. okt. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
85%
Jó minőségű hajszínezőt engednék, ami a természetestől nem üt el, pl. csak pár árnyalattal másabb, esetleg csupán kis fényt ad a hajának. S persze ha az iskolai rendtartás is engedi.
2012. okt. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
66%
én 14 vagyok és a nyáron anya szó nélkul megengedte,persze sokat nem változott a hajam szine sajnos,de a rendes festéket már o sem engedi.ha a suliban lehet akkor miért ne? nem lessz baja a hajának,én is azért festettem mert már unom a barnát.
2012. okt. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
79%

Szia!


Én most 32 éves vagyok. 15 évesen már színeztem a hajamat. Eredetileg barna, vöröses színezőt használtam. 17 évesen már festettem. Ha jól emlékszem már fekete hajjal ballagtam. Most már szeretem az unalmas eredetit is.

Semmi hátrány nem ért emiatt. Kitünő tanuló voltam, egyetemet végeztem. Szerintem ez a mai világban már nem nagy kérés.

2012. okt. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem extrém színűre akarja, akkor hagynám.
2012. okt. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
86%
Én engedném. Nekem is volt színezve 15 évesen, festve 16 évesen. Ennyi idősen szerintem már fontos, hogy úgy nézzen ki valaki, ahogy szeretne. Ha ő jobban érzi magát más hajszínnel, miért ne lehetne neki.
2012. okt. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
80%
Nekem nem engedte anya anno, és így a tudta nélkül magam festettem be (vörösre).
2012. okt. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
84%
Én megengedném Neki,de csak abban az esetben ha nem valami extrém színre akarja festeni.
2012. okt. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
44%
Én nem megmondanám neki,hogy majd nyáron kipróbálhatja,hogy 1 tincset befest,de suliba nem.
2012. okt. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!