Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi a véleményed arról, hogy...

Mi a véleményed arról, hogy 16 éves gyereknek saját magát kell eltartania?

Figyelt kérdés

alapvető dolgokra nem kap pénzt a legjobb haverom.Gyerek tehetséges, meg nyáron dolgozik.

bkv bérlet, ebédbefizetés, vívó ezdés, taneszközök, könyvek, rezsi stb.

néha elmegy venni kaját mert nincs otthon.

kérdem én mi értelme van a szüleivel élnie? ("nincs túl jóban az apjával")


2012. okt. 18. 20:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Gáz. Én 15 éves korom óta tartom el magam, nem önszántamból. Italra mindig volt otthon pénz, kajára nem biztos. De legalább tudom értékelni (minden rosszban van valami jó :))


Legalább albérletet nem kell fizetnie még, annyi értelme van talán az otthon lakásnak.

2012. okt. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
:SS sajnállak :/
2012. okt. 18. 20:30
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az elsőnek. Legalább megtanulja értékelni a pénzt.

Nekem dem vettek a szüleim rám még egy pár zoknit sem 6.-os korom óta. Betöltöttem a 14-et és elkezdtem dolgozni. Közben versenyszerűen sportoltam is.

Viszont én az ilyen szülőt megkövezném, már elnézést.

Nem mindenkinek egyforma a zeherbíró képessége. Ki tudja, lehetmh sokkal sikeresebb lenne mindenben és persze boldogabb is. Ha nem az alapvető szükségletekért dolgozna, hanem mondjuk nyaranta, v hétvégente, egy kis buli pénzért, vagy valami egyéb extra dologért. (sportszer kiegészítő, telefon, egyéb szórakozási cuccok, külön hobbi, vagy nyári tábor)

Akkor is megtanulná értékelni a pénzt.

Nekem is magasabb végzettségem lenne, ha bírtam volna energiával.

Én tuti nem csinálnék ilyet a gyerekemmel.

A véleményem pedig az, hogy ezek nem szülők. Majdnem minden ember fogadkozik amikor kicsi a gyereke, h mindent meg fog adni neki ami csak szükséges. Aztán meg még is fontosabb a cigije pl. mint a bérlet v a cipő a gyerekre.

2012. okt. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 14 éves korom óta kell(ett volna) eltartanom magam, mondjuk én nem is velük éltem. A probléma ott kezdődik, hogy 14 évesen erre az ember nem képes se jogilag, se máshogy. 17 vagyok, most már a saját értékeim szerint rendben vagyok, de csodaként tartom számon, hogy túléltem.
2012. okt. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Szomorú, hogy milyen sok gyereket elhanyagolnak :(((


Nem is értem, hogy minek vállalnak gyereket az ilyen szülők? Nekem már van egy Kisfiam, remélem, hogy semmit nem fog viszontlátni abból, amit "otthonról" hozok!


Vigyázzatok magatokra!

2012. okt. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!