Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszoktól kérdezem. Te...

Kamaszoktól kérdezem. Te különleges vagy? Miben? Szerinted érettebb vagy a korodnál? Úgy érzed téged kevesen, vagy senki nem ért meg?

Figyelt kérdés
2012. nov. 12. 16:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
23%

Én elég különlegesnek érzem magamat, és mindenki szerint az vagyok. Olyan az életem mint egy szappanopera főhősnőjé.

16 éves vagyok, de elmondhatom magamról hogy mindig jobb gyerek voltam az o.társaimnál. Én nem cigizek, nem iszok, nem bulizok, jól tanulok. Szépnek tartanak (én magamat nem tartom annak) viszont a divatot imádom, a jó ruhákat, mondhatni én vagyok anyuék egy szem lánykája akit óvnak mindentől, de megkap mindent. A tanáraim intelligensnek tartanak, a barátaim szeretnek, de rengeteg ellenségem is van. Na én most beleszerettem egy fiúba, akitől anyaék tiltanak és ellenem van ka. a világ. Mert a szüleink ellenségek. Rómeó és Júlia , de ez van. A tiltott gyümölcs mindig édesebb :/

2012. nov. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Úgy érzem, hogy érettebb vagyok a korombelieknél, de amúgy semmi extra. Viszont eléggé zavar, hogy a környezetembeli 13-15 évesek miatt le kell vigyem a szintet, hogy szót értsünk.


14/F

2012. nov. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Szinte ugyanaz mint az előzőnél.Csak engem még utálnak is emiatt.

14/l

2012. nov. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
63%

hát persze h az vagyok ;)) mindenben.jah ugyérzem, az osztálytály háromnegyede ovodás gyépé.dede megértenek

14/l ~SM~

2012. nov. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint elég beképzelt módon úgy érzem, hogy a legtöbb esetben nekem van a legnormálisabb, legésszerűbb gondolkodásmódom, az osztályom, a barátaim, a családom körében stb... Emiatt különlegesnek érzem magam. (persze lehet, hogy mindenki ezt gondolja magáról...)

Én szerintem nem vagyok érettebb a kortársaimnál, sokszor nagyon gyerekes tudok lenni. Viszont úgy érzem, szinte senki nem ért meg, mert nincs olyan (vagy még nem találkoztam olyannal), akinek teljesen azonos lenne a világnézete... Emiatt senki sem ért meg igazán. Talán a testvérem ért meg a legjobban, de ő sem teljesen.

16/L

2012. nov. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
77%

Nem, nem vagyok különleges. Teljesen átlagos vagyok, átlagos kinézettel, tulajdonságokkal és tervekkel.


Sokaknál érettebbnek tartom magam. Szvsz 17 évesen elég gáz, ha valaki a gangnm style-t hallgatja állandóan,énekli és tancol is rá. Ez csak egy példa.


Az éretlensègük miatt szinte senkivel sem tudok beszélni a környezetemben csak súlytalan, felületes témákró, akiket nem szeretek. Ezért nem is nagyon beszélek velük. A "fôokos" ezért kiközösítetett. :)) Szóval esélyem sincs a megértésre beszélgetés hiánya végett.



17F

2012. nov. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Különleges vagyok-e?

Inkább csak szeretem azt hinni magamról. Valójában csak nem vagyok átlagos. De a nem átlagos és a különleges között van különbség.

Miben? (már ha az vagyok)

Bizonyos dolgok jobban érdekelnek, mint a mai kamaszok többségét. De ugye nem látok bele mások fejébe, így nem tudhatom. Lehet mindenki mást is éppen annyira érdekelnek, mint engem, csak mindenki alkalmazkodni próbál a másikhoz. Valószínűleg csak abban vagyok más, hogy az érdeklődésemet sosem szégyelltem, nem hódoltam be soha olyan "normáknak", amik számomra nem voltak szimpatikusak és nem viselkedem a többi kamasz által elvárt módon, ha az számomra kényelmetlen. De ettől még nem leszek egyedibb, mint a többi tinédzser. Én is csak magamat keresem és próbálok minél több új dolgot kipróbálni, tapasztalatot szerezni. Szeretek beszélgetni a felnőttekkel. A szüleimmel is sokat beszélgetek.

Hogy érettebb vagyok-e...

Nos, a környezetem nagy része biztos annak lát. De valahogy ezek a dolgok sosem tudtak érdekelni. Ha érettebb is vagyok, az nem nekem fontos, hanem a beszélgető partneremnek. Neki kell úgymond kezelni, ő reagál a mondandómra. Ráadásul az a tapasztalatom, hogy az érettség, mint fogalom eltérő jelentéssel bír mindenkinél (ha nem is nagyon, de egy kicsit biztosan), így lehet, hogy valaki egy óvodás szintjére tesz, míg a másik már gyermek lelkű felnőttként tekint rám. Ez attól függ, hogy ki mennyire komoly és ki mennyire vevő a hülyeségeimre.

Megértés...

Ez nehéz... Megérteni bármit meglehet, csak akarni kell. Vannak akik túl makacsok ahhoz, hogy észrevegyék, mások vagyunk, másként kezeljük a problémáinkat és másmilyen támogatásra van szükségünk. De talán nem is a makacs a legjobb szó rá, hiszen az emberek többségének elég nehéz kibújnia a bőréből és egy másik ember szemszögéből szemlélni a dolgokat, ha annak természete (ha nem is gyökeresen, de) különbözik a sajátjától. Én például nagyon örülnék annak, ha a szüleim sokszor mondanák nekem, hogy okos vagyok. És nem azért, mert valóban annyira zseni lennék (bár nem vagyok rossz, de ez más téma), hanem mert erőt adna, érezném, hogy "igen, az vagyok és most a francba is, de hozok kétszáz ötöst matematikából!" De nem teszik, mert ők nem ilyenek. Nekik nem volt szükségük az efféle bátorításra, akkor nekem miért lenne? Pedig mondta, nem egyszer és mégsem fér a fejükbe. Ez van. Tovább kell lépni és keresni valakit, aki azt adja, amire szükségem van.

Na hát, dióhéjban ennyi, ha még valami érdekel, írj nyugodtan!

17L

2012. nov. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
84%

KÜLONLEGESSÉG

Mindenki külonleges a maga módján.


MIBEN?

Én szerintem abban, hogy az átlagnál jobban meg értek másokat. Sokan szoktak engem félrehívni, hogy elmondják a bajaikat. Megbíznak bennem, és ennek orülok.


ÉRETTSÉG

Igen, szerintem érettebb vagyok a tobbi korombeli lánynál. Még más lányoknak arról szól az élet, hogy berúgjanak, evvel versenyeznek, gáznak tarom.Nem fekszek ossze mindenkinek, mint a tobbi kis éretlen szaros, akiket nem érdekel ez a dolog, csak egy sima átlagos dolognak tartják. Egyébként kinézetben is idősebbnek tartanak. Tizennégy vagyok, de vagy négy évvel idősebbnek látszok.Jól tudok kezelni dolgokat, szeretem a

kihívásokat.


MEG ÉRTENEK-E?

Nem akarom, hogy megértsenek. Néha még én sem értem magam..........

Vannak páran akik meg értenek. De nem akarom h kiismerjenek, szerintem mindenkinek kell, hogy legyen egy kis úgymond titkos énje, amit csak az olyan személyek ismernek akikben maximálisan megbízok.

2012. nov. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Először is szögezzük le, hogy mindenki különlegesnek tartja magát, mert az is. Nincs két ugyanolyan ember, tehát a kérdésnek eleve nincs értelme. Hogy én miben vagyok különleges? Őszintén szólva nem tudom... Most próbálom kitalálni, de csak rájövök, hogy nincs hatalmas különbség köztem, és más emberek között, és nem is szeretek különbözni. Talán csak csendesebb vagyok az átlagosnál, nehezen nyílok meg, meg ilyenek... Okosabb is vagyok úgymond az átlagnál, már ami a tanulmányokat illeti. Nem gondolom magam érettebbnek senkinél, átlagos vagyok. És igazából az utolsó kérdésre nem tudok válaszolni mert nincs bennem mit megérteni. Úgy értem, nem tudom miben nem érthetnének meg mások. Szóval én még nem éreztem ilyet, de bármikor eljöhet a pillanat. :)
2012. nov. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
77%
Kort elfelejtettem írni: 15/L
2012. nov. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!