Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 18 éves korátol a gyermeknek...

18 éves korátol a gyermeknek teljes joga van eldönteni, hogy melyik szülővel éljen? Persze, ha mindkét szülő alkalmas erre.

Figyelt kérdés

16 éves srác vagyok, gimis, 3-4-es tanuló. Apukám mindig ideges velem, kiabál, ha néha hozok 1-1 rosszabb jegyet, alig takarít,inkább hétvégi apunak jó.

2 éve kellett hozzá költöznöm, ìgy döntöttek a szülők, de anyumnál rendeződött a kisebb anyagi gond,stb.

Vissza akarok menni hozzá, de ha apum megtudná ordibálna, hogy nem,minek... Szerintetek? :)



#fiatal #Gyámügy #gyermekjog #gyerek elhelyezése
2012. nov. 18. 19:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
18 évesen azt csinálsz amit akarsz.
2012. nov. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Visszamehetsz az anyukádhoz, de nem biztos, hogy ö is ezt akarná, másrészt meg akkortól apukád nem köteles utánad fizetni.


Mellékesen nem hiszem, hogy anyukád ne lenne kiadakdva, ha rossz jegyeket hozol - hidd el, az a szülö, akivel mindig együtt vagy, sokkal többet fegyelmez, mint a "hétvégi"

2012. nov. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Mikor anyummal laktam,feloldotta bennem a stresszt,s jó jegyeket kaptam.

Ő is szeretné, hogy vele lakjak.

2012. nov. 18. 19:46
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindketten ezt akarjátok, akkor lehet már most kérni a gyerekelhelyezés megváltoztatását.

Ilyen idösen már megkérdeznek, hogy kivel akarsz élni, és - hacsak nincs valami komoly akadálya - eszerint döntenek. Tehát nem kell megvárnod, mire nagykorú leszel.

2012. nov. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
60%
Én úgy tudom,hogy 14 évesen csak megkérdezik,de 16 évesen már el lehet dönteni.
2012. dec. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Rosszul tudod. 14 eves kor felett meg kérdezhetik, de meg hallgatniuk nem kell, 16 felett kérheti, hogy hallgassak meg. A biróság viszont nem köteles figyelembe venni a véleményét, dönthet a gyerek kívánságának ellentétesen is. 18 évesen mar nagykorú, azt csinál amit akar, el is költözhet.
2012. dec. 3. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!