Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szulok! Mit szolnatok, ha a...

Szulok! Mit szolnatok, ha a 15 eves lanyotok bevallja hogy cigizik?

Figyelt kérdés

2012. szept. 5. 15:13
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
18%
jól szájonvágnám és onnantól nem kapna zsebpénzt h ne cigire költse
2012. szept. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 Bence_ ***** válasza:
90%
Megdicsérném, hogy őszinte. Meg köszönném. Meg kérdezném, hogy miért és mióta. Szerinte ez jó, helyes?
2012. szept. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
93%
15-16 éves voltam, mikor anyu megtudta, hogy cigizek. Mindig utáltam és mindig "nyávogtam", ha mellettem ő cigizett. De a barátnőim addig nem hagytak békém, míg én is rá nem gyújtottam. Így mikor megtudta, hogy én is szívom, annyit mondott, hogy még egyszer meg ne hallja, hogy "fúj cigifüst". Tudta jól, hogy hiába tiltja, ha akarom, úgyis szívni fogom... Persze ennek már 15 éve. Sajnos többet te sem tehetsz, mint elmondani neki, hogy ez milyen káros (bár szerintem tudja ő magától). Ha tiltod erőszakkal, annál jobban fogja csinálni. Max. a lelkére beszélhetsz, hogy pl. "ennél több eszűnek gondoltad". Én amúgy azt veszem észre, hogy manapság már az inkább menő, ha valaki nem cigizik, de lehet, hogy rosszul gondolom. A barátai is szívják? Mert az sokat jelent. Vagy vázolhatod milyen sokba kerül, mennyi jó ruhát, ékszert, parfümöt, stb. tudna venni, ha nem szívná.
2012. szept. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
89%

Első válaszoló,sajnálom a gyereked,ha van.

Én mindenképp leültetném,megbeszélném vele,megkérdezném mióta cigizik és mennyit szív. Mivel megtiltani úgysem tudom,így megvonnám a zsebpénzt,ha szívni akarja menjen el dolgozni.

2012. szept. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
28%

Azt hogy ez érdekes. Örülnék hogy bevallotta.

Bár én szülő nem vagyok, csak egy cigiző 15 éves lány :D

Sose mondanám meg anyáméknak, de szerintem apám már rájött, neki félig-meddig bevallottam, azt mondta: Ennyi idősen én is ezt csináltam. Lázadás eszköze. Aztán megkérdezte, hogy milyen cigit szívunk. Jól tudja, hogy a tiltással csak ront a helyzeten. Ő egyébként leszokott a cigiről, miután kinőtte a bulis korszakát (35 évesen).

Én is így szeretnék majd valahogy. Csak azért szívom mert most menő, laza, jelképezi a lázadást és a társaságot. Egyébként nem esik jól.

2012. szept. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
34%

5-ös vagyok. Amúgy nem cigizek rendszeresen, és egyedül sem(ezt megfogadtam) sosem. Zsebpénzt sem kapok így havonta, ha gondolják a szüleim adnak, az én dolgom, hogy mire költöm (ha pl parfümöt akarok venni, akkor hoppá nincs, mert elköltöttem cigire) és kész.

A lelkére beszélés meg nálam (de szerintem másnál se) nem hat, egyik fülemen be, másikon ki.

2012. szept. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
88%

Én nem lepődnék meg, mert tisztában vagyok azzal, hogy a mai tizenévesek, ha nem is rendszeresen, de alkalmanként rágyújtanak, isznak, és ha "csak" ennyi, az még a jobbik eset.

Nagyon remélem, hogy ha ennyi idősek lesznek a gyerekeim (még törpék), akkor őszintén be merik majd vallani ezt is vagy egyéb dolgaikat is, és nem fognak előttem titkolózni. Próbálok velük megfelelő bizalmi kapcsolatot kialakítani.

Ha a saját példámból indulok ki, akkor úgyis rá fognak jönni, hogy hülyeség, és nem fognak komolyabban rászokni. Persze annak örülnék a legjobban, ha már tiniként is lennének olyan okosak, hogy nem gyújtanak rá, de nem vagyok naiv, és tudom, hogy a baráti kör ebben a korban meghatározó hatású.

2012. szept. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
95%
én 13 éves voltam sajnos... azóta leszoktam, sajnos 10 évig szívtam. rossz társaság...stb, rá lehet fogni bármire. anyám mindig azt mondta, hogy inkább otthon szívjam, mint csavarogjak, ne menjek haza, titkolózzak. még meg is vette nekem. nem állítom, hogy ahogyan ő csinálta az jó. de az biztos, hogy sosem voltam csavargós gyerek, megbízható voltam és egy éve az eszem is megjött, már nem szívom. az biztos, hogy semmiképp ne patáliázz, mert akkor soha semmit nem fog elmondani. mondd el a véleményed a cigiről(persze ha te is dohányzol,elég képmutató dolog lesz ellene beszélni), tájékoztasd a káros oldaláról, nézzetek meg együtt néhány dohányos tüdőt a neten, kérdezd meg, nincs e esetleg olyan dolog, amire azt a sok pénzt esetleg szívesebben elköltené. mert ugye egy doboz cigi kb 600 ft. ha egy héten egy doboz is megy el, akkor is, havonta 2400 ft. pl egy nagyon menő felsője lehetne minden hónapban. de biztos tudsz ellene érvelni! hajrá :)
2012. szept. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
56%
Hosszú beszélgetés lenne, az fix. Nem vagyok sem kiabálós sem verekedős ember. Csak józan és reális. Ha meg tudja indokolni, mi értelme annak, hogy már 15 évesen hazavágja a szervezetét, amit majd 25-30 évesen, amikor gyereket akar, sajnálni fog, meghallgatnám. Nem tiltok én semmit sem. De ez a legnagyobb baromság a világon. Nem szorul rá, mgéis csinálja. Aztán meg nem tudja, mi baja van, amikor sárgul a foga, hullik a haja, köhög minden reggel, mint egy gusztustalan kocsis, ... ennyi erővel gyorsabb pusztítást is választhatna, és túlesne rajta hamarabb. Azért mert valaki tini, még nem kell, hogy hülye is legyen!
2012. szept. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
66%

Jé, egy antidohányos.

Nem kevés embert ismerek, akiről 30-40 évesen meg nem mondanám hogy cigizik, az egészségi állapota alapján. 60 évest esetleg. Egyénfüggő, hogy kire milyen hatással van a dohányzás és legfőképp nem lesz senki attól undorító, vagy rossz ember, hogy cigizik. Persze, ha mellette ad magára.

Itt többségben nagyon jó válaszokat írtak, az egyetlen, ami visszatart a pénz.

2012. szept. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!