Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi a bajom? Tényleg képtelen...

Mi a bajom? Tényleg képtelen vagyok a szeretetre? Vagy szociopata lennék?

Figyelt kérdés

Kérlek vegyetek komolyan, és a sértegetős kommenteket mellőzzétek lécci!

Túl vagyok már a kamaszkoron, fiatal felnőtt vagyok szóval erre sem lehet fogni.

Kezdjük a legelején. Még sosem voltam szerelmes. Ezzel nincs is nagy baj. Mindig ha buliban voltam, szemet vetettem egy fiúra , akkor elkapott az az érzés, hogy azonnal meg kell szereznem, de abban a pillanatban, hogy rájöttem én is bejövök neki (sőt!) kiderül, hogy komolyabban is érdeklem, szinte megundorodom tőle, és lerázom, azonnal menekülnöm kell. Szép lány vagyok, a barátaim mondogatják, hogy bárkit megkaphatok, és csodálkoznak azon , hogy mégsincs barátom.


Ezzel el is érkeztünk a 2. problémához: a barátok.

Sok emberrel vagyok körülvéve, akik normális értelemben barátoknak tekinthetők, mégsem kötődöm egyikükhöz sem. Nem szeretem őket, nem tennék meg értük semmit, ami segítene rajtuk, és ha akadna olyan alkalom az életüket sem menteném meg.

Elmondok egy esetet, ami nemrég történt meg, bár nem tudom, hogy emiatt bajba kerülhetek-e, ezért nem írom le részletesen. A lényeg, hogy a barátaimmal táboroztunk és tüzet gyújtottunk, annyira megbabonázott a tűz , hogy amikor ők nyugovóra tértek én még ott maradtam és néztem a tüzet. Aztán felgyújtottam a lakókocsit, és éppen hogy elkezdett égni. Ha várok 10 percet benn égtek volna, de aztán azt súgta valami, hogy ha hirtelen felindulásból követsz el valamit, annak sosem lesz jó vége, ezért eloltottam. Senki nem vett észre semmit, nem esett bajuk. De mégis, nem azért oltottam el a tüzet, mert meghaltak volna, hanem azért, mert mindenki tudta volna , hogy én csináltam, és irány a börtön.


A 3. baj: nemcsak, hogy a barátaimat nem szeretem, de nincs a földön olyan ember, akihez kötődnék, esetleg szeretnék. Még a szüleim se.


Jó családból származom, nincsenek olyan hatalmas méretű gondjaink, csak átlagosak, mint bárki másnál.


Mégis, mi vagyok én?


2009. aug. 21. 16:55
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
87%
Elmebajos vagy,nem sértésképpen irom.Kress fel egy pszihiátert,mert amint látom még tudsz uralkodni magadon,ne várd meg mig kárt teszel valakiben
2009. aug. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
95%
Menj el pszichiáterhez SÜRGŐSEN, amíg baj nem lesz!
2009. aug. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez megerősít, tényleg menj pszichiáterhez, mert ez nem játék!!Valakiben még kárt teszel!!!
2009. aug. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
25%
lehet,hogy ez természetes..
2009. aug. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
könnyen mondjátok a pszichiátert, az is pénzbe kerül, nem is kevésbe. Mellesleg képtelen lennék rendesen kitálalni egy embernek a titkaimat, a teljes személyiségemet. Itt se írtam le mindent, és nem hiszem, hogy tudnátok segíteni rajtam. Csak kíváncsi voltam...
2009. aug. 21. 17:44
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg mit akarsz? Mi nem tudunk segíetni... Csak azért írtad le hogy mindenki megtudja itt?
2009. aug. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

mondtam, hogy kíváncsiságból. mert ha megszakad(t)ok akkor sem tudtok segíteni

csak érdekelt, hogy mit gondoltok, keressek egy hobbit és kinövöm az egészet, vagy tényleg szükségem van vkire...stb

2009. aug. 21. 17:57
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lehetnek neked barátaid?Ők tudnak az ilyen dolgaidról?Mert érezniük kell,hogy egyáltalán nem szereted őket!Senki sem bántásból írta a pszichológust!Ha háziorvostól kérsz beutalót akkor ingyenes és nem kell vele megbeszélned a problémádat!De tényleg fontos lenne,ha nem akarod esetleg a szüleidet vagy a barátaidat is megölni!Mert onnantól kezdve már nem beszélget veled senki!Nem fog senkit érdekelni,hogy te esetleg (sőt tuti) beteg vagy,hanem mész a börtönbe életfogytiglanra!És ez most ne legyen neked hihetetlen!lehet csak tudatzavar is valami betegségtől és akkor te is élhetnél érzelmekkel,meggyógyulhatnál!A szüleid sosem vettek észre semmit?Kérdezd meg tőlük,hogy gyermekkorodban nem voltál-e furcsa!Nem bújós gyermek,hanem rideg ember!

Persze ha így akarsz élni és meg sem próbálsz változtatni akkor tényleg szociopata leszel és akkor már nincs menekvés!Ha mástól nem is riadsz vissza (se attól,hogy baja eshet a szüleidnek vagy megölnél 1 vagy akár több embert is)akkor legalább a börtöntől tarts!

2009. aug. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

köszi, írtad, hogy a háziorvos beutal pszichiáterhez, akivel nem kell beszélnem. akkor hogyan segít? teletöm gyógyszerekkel?

nagyon érdekelne még valami: miért törődtök másokkal? miért akartok v. akarnak az emberek másokon segíteni?

2009. aug. 21. 18:25
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarunk segíteni?Mert emberek vagyunk!És ez a dolgunk!Írtam neked üzenetet,remélem elolvasod!És legyen ahogy akarod!Ha csak ennyit mesélsz el egy pszichiáternek akkor már tudja mi a baj!Ha akarod elmesélném privát üzenetben és akkor úgy dönthetnél ahogy akarsz!
2009. aug. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!