Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kezdem megunni, hogy anyáék...

Kezdem megunni, hogy anyáék orvosnak szánnak! Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés
Nagyon jó tanuló vagyok, soha nem volt gond a tanulással. Általánosban nagyon jól ment a kémia, így gimiben is folytattam. Most 11.-es vagyok biosz-kémia fakultáción. Anyáék, meg az egész család mindig mondja, hogy legyek orvos, meg hogy kár lenne elpazarolni az eszemet. Eddig érdekelt is a dolog, de most valahogy nagyon elvesztettem a hitemet, hogy orvos legyek. Kiskoromban is mindig alaprajzokat készítettem, és imádtam ilyen házátalakítós műsorokat nézni. Mit tegyek? Anyáék mindenáron az orvosit erőltetik... 17/L

2012. dec. 25. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Melyik suliba jársz?? Amúgy mond meg a szüleidnek,hogy ne haragudjanak,de te nem szeretnél orvosank menni és nem is szólhatnak bele,mert a te életed:) Amúgy te minek szeretnél menni szived szerint??
2012. dec. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
mikor erről az orvososdiról beszélnek jegyezd meg hogy óó igen alig várod, hogy orvos lehess és majd gyakorlaton a boncolás milyen izgi lesz és hogy reméled egyszer magadra hagynak egy finom 20as éveiben járó férfi holtest mellett hogy kedvedre vizsgálgathasd a hullamerev sápadt kis péniszét
2012. dec. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

2. válaszoló... xDDDD

Kérdező: én kicsivel fiatalabb vagyok nálad.. de engem is oda szántak.. jó eredmények.. könnyen tanulok stb.. de megmondtam hogy felejtős.. azóta olyan mértékben romlott a kémiám (sajnos..) hogy belátták hogy nem nekem való.. de a "leülünk és megbeszéljük" is bejöhet.. vagy esetleg ha felhozod az anyagiakat.. meg a keretszámokat.. hátha..

Sok sikert.. ! :)

14/L

2012. dec. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Mondd meg nekik hogy ez a te életed,és hogy nem fogsz azért orvosira menni hogy elhenceghessenek a szüleid vele...
2012. dec. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Világosítsd fel őket, hogy a gimis kémia-biosz anyag meg sem közelíti az egyetemi anyagot, és hogy hiába vagy középsuliban jó tanuló, nem feltétlen jelenti, hogy majd egyetemen akár harmadjára átmész kettessel a vizsgán.
2012. dec. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Már elég késő változtatni . de ha annyira tetszik a másik dolog akkor megéri. Bár manapság már meg kell gondolni hogy abból a munkából amit lehet hogy még nem is biztos hogy pontosan tudod mi lesz meg tudsz-e élni . Orvost sokan keresnek és elég jó a fizetés . Ha a másik dolog nem keres olyan jól és lehetne hobbi szerint is csinálni akkor megérni orvosira menni. d ha neked nincs gondod az anyagiakkal és annyira szeretnél mást csinálni akkor menj oda , de gondold jól át nehogy megbánd később . És ülj le a szüleiddel beszélni , mindenképp .
2013. jan. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem egy 16 éves lányom van, 10. osztályos tehát pont fakultáció választás előtt áll. Megértem a szüleidet mivel mi is ezt szajkóztuk a lányunknak, hogy mi az a pár terület ahol relatíve biztos állása lehet. Ő is nagyon jól tanul ..de ez a legkevesebb. Pont egy pár napja volt egy komoly beszélgetésünk a férjemmel. Legyen boldog ember és ez már fél siker. Ma leültettük a lányunkat és más irányból próbáltuk meg megközelíteni a dolgot. Egyszerűen mondtuk neki, hogy zárja ki azokat a területeket ami abszolút nem érdekli. Ne foglalkozzon azzal, hogy mi mit mondunk csak gondolja végig azt ami érdekelné. Felesleges valamit erőltetni és ezzel feszültté tenni a gyereket. Szerintem te még nem késtél le semmiről, hogy fakultációt válts mivel az orvosi az egyik legnehezebb a maga két kötelező emelt érettségijével. Bármely más egyetemre csak egy emelt kell. Gondold végig, hogy mit is szeretnél Te magad!! Ne félj leülni a szüleiddel és mondd el ezt nekik!
2013. jan. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja bocs előző vagyok.

A szomszéd lány is orvosira akart menni aztán meggondolta. Le is adta a faktos tárgyait pont 11.oszt-ban. Most a Corvinusra jár ami teljesen más szakirányt kívánt.

2013. jan. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!