Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért felejtek el mindent?...

Miért felejtek el mindent? Tizennégy éves vagyok, FONTOS!

Figyelt kérdés

Szóva,l, ha valamit megtanulok pl.: egy témazáró dolgozatra előző este, akkor abból reggelre már rengeteg mindent elfelejtek. Vannak bizonyos dolgok (Amiben nem találok semmi logikát, mint pl.: nyelvtanban a kötőszavak) amiket egyáltalán nem tudok megjegyezni. (Mondjuk a kötőszavakat pont tudom, de az ilyen toldalékokat nem...) Mindent elfelejtek pillanatokon belül. Muszáj vagyok mindent felírni a kezemre, mert ha nem teszem, csak úgy elrepül. Ha valamilyen tanagyagot nagy nehezen meg tudok jegyezni, akkor is, rengetegszer, de rengetegszer át kell ismételnem... Ha elmegyek a boltba vásárolni lista nélkül, és nem a szokásos dolgokat kell venni, akkor szinte biztos, hogy valami kimarad. Van olyan, ami több embernél előfordul, hogy bemegyek egy szobába, és elfelejtem, mit akartam ott csinálni, és ha mondani akarok valamit, akkor elfelejtem, hogy mi volt az. Névnapok, szülinapok nuku. Valami gyógyszert nem lehet kapni erre? Mert egyébként nem annyira zavarna, de a tanulás miatt nagyon idegesítő. Tudom, hogy kell a szorgalom, meg minden, de mit érek vele, hogyha tudom, hogy úgy is elfelejtem... Tudom, hogyha gyógyszert is szedek, nem legyek egy Einstein, mert abban durván benne van a genetika is, de azért szeretném, ha jobban megmaradnának a dolgok. Nagyon fontos lenne a válasz!!


14/lány



#feledékenység #feledékeny gyerek #feledékeny kamasz #mindent elfelejt #nem tud tanulni
2013. jan. 7. 14:09
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
A legviccesebb az, amikor összeveszek valakivel és másnap megyek oda hozzá, mintha misem történt volna... Ezen kívül már mentem iskolába táska nélkül, haza táska nélkül, fürdőbe fürdőruha nélkül, fürdőbe törölköző nélkül, hangszeres órára hangszer nélkül... Hangszeres órán, ha a tanár elmondta, hogy mit, hogy kell játszani, azt a következő eljátszásnál el is felejtettem..
2013. jan. 7. 14:19
 2/12 anonim válasza:
100%

Szia!


Tanulásnál segíthet, ha utánanézel különféle módszereknek. Én például, ha valamit csak elolvasok, akkor könnyen elfelejtem, viszont ha elolvasás után felidézem, jobban rögzül. Érdemes lehet ezeket egy papírra irogatni (amit utána nem is őrzöl meg, csak írsz rá) Például, fizikából kell sok képletet, definíciót tanulni. Elolvasod. Elmondod újra, fejben. Ha nem megy, elolvasod megint. Aztán leírod a papírra. Nem baj, ha rá kell nézni még egyszer. Utána megint leírod ugyanazt, de most már nem kell ránézni a könyvre.


Jöhet a következő képlet, ugyanezt eljátszod, aztán vissza az előzőre, azt is elismétled.


Igaz, időigényes, de egy fontos dolgozat előtt hasznos lehet.


Mindenféle tanulási módszertanos könyveket találni, akár interneten is.

2013. jan. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Így szoktam csinálni. Azaz hasonlóan. Ha meg kell tanulni valamit, akkor szépen kiírom egy füzetbe, de csak a jobb oldali lapokra írok, és a hátuljára pedig leírom, amit megtanultam. Szinte mindig egész jól le tudom írni, de mire végigtanultam az összeset, szépen kezdek mindent elfelejteni.
2013. jan. 7. 14:27
 4/12 anonim válasza:
100%
Most olvastam csak a kiegészítést. Úgy érzem, ez már egészen más kategória. Valószínűleg komolyabb oka is lehet. Több minden állhat a háttérben, csak két példa, B12 vitaminhiány, vagy rossz agyi vérellátás. Mindkettőre más gyógyszer használható, amik teljesen hatástalanok, ha más az oka, mint amire a gyógyszer, táplálékkiegészítő van.
2013. jan. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Bojár Fanni válasza:
100%
Én is ilyen vagyon,nyugi.de pl. az 1D-vel kapcsolatos dolgokat persze nem felejtem el..érdekes..én ezzel kapcsolatban arra jöttem rá h. ha valami fontos,és szeretem akkor azt megtanulom/megjegyzem..de aminek nem veszem majd hasznát az életben pl. nyelvtanból az a sok hülyeség azokat tök hamar elfelejtem..de biosz-ból is így voltam,h. szünetben nem is tudtam semmit aztán valamiért mégis emlékeztem rá..Én is 14 éves vagyok egyébként..
2013. jan. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

igen a 1D fontosabb mint a nyelvtan, bocs utolsó nem ítéllek el én is kattant vagyok a magam módján de ez így leírva vicces :D


és hogy a kérdezőnek is válaszoljak: szerintem kamaszkori szétszórtság, de ha tényleg olyan súlyos mint ahogy leírod talán megkérdezhetnéd a háziorvosod ő biztos tud tanácsot adni :)

egyébként pedig vegyél egy határidőnaplót vagy jegyzetfüzetet és amit csak tudsz firkants le :)

2013. jan. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
El tudnám viselni, ha a dolgozatnál is nézegethetném azt a naplót!! :D Én pedig a Dumaszínházas humoristákról tudok mindent... :D Kivéve azt, amit elfelejtettem.. :D
2013. jan. 7. 20:43
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

ez mind- mind hétköznapi probléma, de ha komoly gondot okoz, és rosszaboddik nem árt felkeresni egy szakembert.

Szedj B6 vitamint, étkezz egészségesen, hátha csak ebből kifolyólag vagy szétszórt.

Nyugi, én is igy vagyok, egyszer dolgozatra készültem, este mindent tudtam, szóról szóra, másnapra 2 szó jutott az eszembe... az a baj, hogy ha magolsz az csak átmenetileg marad meg benned, ha valami érdekel, az a temporális területbe kerül, igy az gyakrabban előjön.

2013. jan. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hello! Szerintem mindenkepp tegyel egy latogatast a haziorvosnal. Vezess naplot, hogy legalabb a sajat maganeleteddel legyel tisztaban. Egyel rendesen. iratkozz be sportolni barmit csak vedd komolyan. Van egy ismerosom, o is feledekeny es tipikusan az az ember aki egyszerre csak egy fel dologra tud koncentralni neha megorjit. Nagyon sok sikert kivanok! :D
2013. jan. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Szia,


ez egy fontos és jó kérdés, szépen összeszedted a problémáddal kapcsolatos dolgokat.


A történet egyik fele az, hogy az emberek nagy többsége azt gondolja, hogy az átlagnál rosszabb a memóriája.


A történet másik fele pedig az, hogy igen gyakran az okoz memóriaproblémákat vagy annak tűnő tüneteket a serdülőknél, ha a családi élet, méghozzá a szülők párkapcsolata feszültséggel teli. A serdülő gyerek gyakran maga nem is tud róla, hogy feszült és szorong, hanem például az iskolai teljesítménye kezd el romlani, majd eljutnak oda, hogy észreveszik a memóriaproblémákat. Azt pedig a szorongás okozza, ugyanis állandó "készenléti helyzetben" a szervezet nem azon dolgozik, hogy hosszú távon el tudjon az idegrendszered tárolni nagy mennyiségű információt, hanem csakis a rövidtávú túlélésen: menekülés, küzdelem és így tovább. Ha nem tudsz a szorongásodról, akkor tedd fel pl. a következő kérdéseket magadnak:


- milyen fontos életesemények voltak az életemben az elmúlt egy-két évben? (költözés, testvér születése, válás, iskolaváltás, apa/anya külföldi munkája, szülők veszekedése, nagyszülő halála)

- rágom-e a körmöm? tépem-e a saját hajam? vannak-e kényszeres viselkedéseim?

- mit csinálok, ha ideges vagyok?


Azt tudom javasolni, hogy az édesanyáddal beszélj a problémádról, és kérjetek időpontot a legközelebbi nevelési tanácsadónál pszichológushoz, aki segíteni fog feltárni a problémáidat. Természetesen első körben ő is az orvosi kivizsgálást fogja javasolni, azt nem szabad ilyen esetben kikerülni.

2013. júl. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!