Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha a fiatalokat, vagy már...

Ha a fiatalokat, vagy már felnőtteket szembesítenek a fiatalkori hibáikkal, semmittevéseikkel, családjukkal szemben, azok kihasználásával mért háborodnak fel annyira, ha valóban sok az igazság benne?

Figyelt kérdés
Mért keresnek buta indokokat arra hogy a semmittevésüket igazoláják,pl.xy úgyis megcsinálta helyettem?
2013. jan. 16. 19:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert senki sem szereti, ha szembesítik őt a hibáival. Pl. amikor anyának mondom, hogy miért veszi meg azt a sok leértékelt kaját a szupermarketben, amikor sokszor olyanokat is megvesz, amiket senki nem szeret a családban, de anyukám megrögzötten keresi az akciós dolgokat... Ilyenkor ő is hisztizik, mint egy gyerek, mert neki ez a hibája, és tudja is magáról, de nem szereti, ha ezzel piszkáljuk.
2013. jan. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Azon mért akadnak ki amikor a szemükbe mondják hogy nem segített a családjában semmiben,sőt kihasználta őket.Mért mentegetőzik hogy azért nem csináltam meg semmit mert te úgyis megcsináltad ez mégis milyen magyarázat?Mért nem tudja felvállanlni,igen lusta voltam,igen kihasználtalak...

Vagy csak annyi igen van benne igazság amit mondasz?Nem segítettem túl sok mindent.

2013. jan. 16. 19:51
 3/9 anonim ***** válasza:
HaHaHa
2013. jan. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésben én + a házimunka szerepel:D


Tudod, miért nem csináltam soha? Mert anyám nem nevelt rá! 10-13 éves korom között próbálkoztam, mégsem volt anyámnak sose olyan jó, mintha ő csinálta volna. Úgyhogy utána már nem próbálkoztam. Nem kihasználtam őt, hanem hagytam, hogy ő csinálja. Ő úgyis "jobban" tudta, mint én.. Hát akkor csinálja.

2013. jan. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

ugyanaz,mint a 20.20-as...Anyám soha semmiben nem engedett segíteni,mert majd ő jobban tudja,egy idő után már úgy voltam vele,hogy,akkor tudja jobban,ha csináltam valamit otthon,a kritikán kívül mást nem nagyon kaptam érte(jobb lett volna a semmi is..)

egy ideig lehet nevelni a gyereket,de utána már kár cs..sztetni,hogy ezt meg azt nem csinál meg..Ha sose kellett neki,sose volt jó,amit csinált,nem 15 évesen kell elkezdeni "nevelni".

Soha nem kértem anyámat,hogy csináljon meg helyettem dolgokat,mégis mindig ő volt a mártír,aki feláldozta magát értünk..

18évesen mikor kollégiumba kerültem, a csop.társam "tanított meg"mosni,főzni is magamtól tanultam meg,stbstb..

Szóval,ha te az anyuka vagy,akkor lehet végig kellene gondolnod,hogy vajon nem ilyen anya voltál-e te is...

2013. jan. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Neked jól esik, ha azt mondom, a helyesírásod pocsék, a fogalmazásod zagyva, és ha nem él valaki ilyen zanza körülmények között, mint te, akkor meg sem érti, miről hadoválsz? Na, látod. Ezért!
2013. jan. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Engem ez sosem zavart.
2013. jan. 19. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem anyuka vagyok,még fiatal vagyok és én mindig megcsináltam a saját dolgaimat,kérés nélkül,nálunk az volt hogy a te szobád,tartsd rendben stb.


Én akiket ismerek ott az anyuka nem cse szegette a gyerekét,gyerkeit,hogy amit csinál így vagy úgy nem jó, nem emiatt nem csináltak semmit otthon,hanem alapból ilyenek voltak,sőt könyörgött az anya hogy csináljanak is valamit,legalább a saját dolgait rendezzék el,még sem tették.Leto jták magasról.És amikor ezzel szembesítik őket felháborodnak,meg minden féle magyarázatot keresnek.


Több az olyan fiatal valljuk be,aki,akik nem azért nem csinált,csináltak szinte semmit mert csesz-egették volna,vagy ahogy ő,ők csinálta,csinálták volna az nem lett volna jó.Csak úgy voltak vele,velük,ha ott hagyja,hagyják más úgy is megcsinálja majd helyettük.


Meg azért valljuk be attól hogy ha valaki beleszól ez így nem jó,attól még meg lehet csinálni bizonyos dolgokat,attól még kivasalhat magára,vagy elmehet boltba,hogy kaját vegyen,csináljon magának.Egyszerűbb megmagyarázni azzal hogy neki úgy sem jó,majd úgyis megcsinálja helyettem.


De mért háborodik fel ha a megmondják az igazat,kényelmes egy fiatal voltál,dolgod semmi nem volt,volt aki megcsinálja helyetted.Ha ez igaz,mit háborodik fel.Vagy ez azért van mert az igazságot nehéz elviselni,elfogadni.

2013. jan. 20. 15:08
 9/9 A kérdező kommentje:

Ha nekem szántad hogy a helyesírásom pocsék,nem zavar,sajnos a helyesírásunk sokunknak nem jó,bár én iskolában is próbálkoztam a gyakorlással mégis rossz volt,marad a helyesírásom.Nem zavar mert próbáltam tenni ellene.


De a helyesírás az nem függ össze a semmittevéssel,vagy a lustasággal,vagy a másik kihasználásával.


AZ ZAVARNA, ha valami nem igaz rám,legyen az bármilyen téma,én a segítség nyújtásról,az önállóságról írtam most részben,hisz saját magunk ellátása is az/mert én sok házimunkát végeztem,/a szüleim mindig későn értek haza iskolás koromba/és mégis olyat vernének a fejemhez ami nem igaz.Ami igaz az nem zavarna,hanem idegesítene,de igaz mások előtt valószínűleg nem,de magamnak azért bevallanám,ill. be szoktam vallani ha van benne igazság,még ha más előtt tagadom is.

2013. jan. 20. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!