Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Valóban Horthy a hadüzenetről...

Valóban Horthy a hadüzenetről nem is tudott, csak másnap reggel, mert nem ébresztették fel. Az igazság az, hogy nem a 2. vh. Ban dőlt el Magyarország sorsa, hanem jóval előbb?

Figyelt kérdés

Amikor Mátyás uralta Közép Európát s a Fekete Sereg volt az

úr.Ezt nekünk soha nem fogják meg bocsájtani.A történelmet

meg meg hamisítsák?


2011. márc. 11. 16:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%

"Amikor Mátyás uralta Közép Európát s a Fekete Sereg volt az

úr"


Ez mikor volt? Mert én ilyenről nem tudok.

2011. márc. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
no komment!
2011. márc. 11. 16:17
 3/15 A kérdező kommentje:
Ha nem ismered a történelmet akkor kérlek vedd elő a középiskolai történelmi könyvet és olvasd el.
2011. márc. 11. 16:20
 4/15 anonim ***** válasza:
42%

Ha ilyenek írogatnak a középiskolai könyvekben akkor már értem miért van a béka segge alatt a magyar oktatás.

Erős túlzás hogy a Fekete sereg volt az "úr".

Másrészt mint nagymagyarkodó, tanulj először magyarul írni, aztán nagymagyarkodj.


Mátyás király vitte csődbe az országot, az emberek utálták, hatalmas adókat vetett ki és vasszigora volt.

Másrészt nem értem mitől lett volna Közép-Európa ura, mikor Nagy-magyarországon kívül elfoglalta Bécset és pár tartományt még.

ÉS nem járta az országot álruhában.

2011. márc. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
64%
és nem volt igazságos sem
2011. márc. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 valakiakitnemismersz ***** válasza:
74%
és nagy volt az orra xd
2011. márc. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kérdőjelezném meg Mátyás jelentőségét, mivel a törököt sikerült visszatartania, de az engem is érdekel, hogy hogyan jutunk Mátyástól Horthyig.
2011. márc. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Remélem,hogy egyetlen középiskolai történelemkönyvben sincs ekkor hülyeség! Ha neked ilyen van,akkor sürgősen dobd el,és keress olyant,amit nem hamisítottak meg.
2011. márc. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"hogyan jutunk Mátyástól Horthyig"

- Hát hogy ugrottunk egy kicsit. A kettő között voltak a Habsburgok - Hopsz, átugrottuk... :-D


Pedro

2011. márc. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 bumbi02 ***** válasza:
89%
Mátyás a Fekete Sereggel minden volt csak úr nem, elég erős és ütöképes hadseregnek számitott, viszont zsoldos haderő. Ergo hosszú távon - hogy a hatalmat megtartsa - nem tudta volna fenn tartani, így is nyomorgatta a jobbágyokat, (rendkivüli hadiadó) , számold ki hogy egy lovas katona zsoldja 3 arany, egy gyalogosé 2 havonta, számoljunk csak 20 000 emberrel, a királynak évente volt átlagosan 600-650 ezer arany a bevétele (nagyon jó évben 900 ezer) nehezen volt fenn tartható az a sereg. Amugy az aszociációt én se értem hogy elöször Horthy hirtelen meg Mátyás...
2011. márc. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!