Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szent István Gimnázium?...

Szent István Gimnázium? Írásbeli, szóbeli?!

Figyelt kérdés
Most szombaton írom a felvételit. Minimum mennyi pontot kell elérnem, hogy behívjanak szóbelire? És a szóbelin milyen jellegeű feladatok vannak? Mi az, amit értékelnek a tanárok? Egyé tippek? Nagyon izgulok :( Itthon mindig jól sikerülnek a feladatok...de félek, hogy élesben már nem fog menni. Előre is köszönöm a segítséget!

2013. jan. 16. 21:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem az iskolát, de ne izgulj. Ha otthon sikerül jóra megírni akkor biztos élesben is menni fog.

Amúgy a szóbelivel kapcsolatban kérdezősködj, hátha tudja valaki.

Mikor én felvételiztem csak két helyre kellett szóbeliznem. Az egyiken csak elbeszélgetés volt. Oda a szülőnek is kellett menni és olyan kérdéseket tettek fel,hogy milyen a családom és miért szeretnék odamenni. Ez egy egészségügyi suli volt.

A másik ahova jelentkeztem ott inkább az általános műveltséget nézték. Ez egy hmm asszem pedagógusi pályára felkészítő gimi volt.

Itt énekelni kellett, verset mondani és műtárgyakat/festményeket felismerni.


Így nem tudom mit fognak kérni,de egy rövidebb verset megtanulhatsz hátha szükséged lesz rá. Mondjuk Ady Fekete zongoráját :)


De tényleg kérdezd meg azokat akik még odajelentkeznek vagy figyeld a suli honlapját, esetleg oda is kiírhatják :)

2013. jan. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Melyik város?
2013. jan. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Melyik városban?

Nyílt napon nem mondták? Oldalukra nincs kiírva? Esetleg telefonon megérdeklődni? ;)

Én is holnap írom.. sok szerencsét.. :D

És én pont a SZIG-ben.. :')

2013. jan. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én két éve felvételiztem ide és nem, nem vettek fel.Kitűnő tanulmányi átlag nem volt elég , mondjuk az írásbelit eléggé elszúrtam (69 pont) .De a szóbelire még így is behívtak.Először adtak három matek feladatot , leültettek és meg kellett oldanom majd odamenni mikor kész voltam egy tanárhoz aki átnézte és adott még egyet , hogy előtte csináljam meg.Utána húztam egy szöveget , leültem és olvasgattam magamban majd hívtak és fel kellett olvasnom egy másik tanárnőnek.Ezek után egy verset kellett elmondanom, majd szimplán beszélgettünk . Ilyenekről például ,hogy "Mit sportolsz?" , "Milyen szakkörre jársz?" . Nagyjából ennyi volt , remélem tudtam segíteni :) És nem kell izgulni ( mondjuk nekem is ezt mondták mégis ezt tettem) , ha otthon megy akkor ott is fog , mindenki kicsit izgul és ezt a tanárok is tudják.
2013. jan. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 gyilok98 válasza:
Nincsen semmilyen szóbeli :D én is oda megyek és csak a felvételi van majd márciusba kiderül kb h fekvettek e vagy nem :D sok sikert :D
2013. febr. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!