Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan kérjek zsebpénzt?

Hogyan kérjek zsebpénzt?

Figyelt kérdés

Sziasztok az lenne a problémám, hogy nincs zsebpénzem. Tudom, hogy ez így elég hülyén hangzik, de hogyan kérjek a szüleimtől ? Attól félek, hogy bunkónak fognak tartani, hogy pénzt kéregetek tőlük, de néha szükségem lenne rá. Az osztálytársaimnál már korábban kialakult valamilyen rendszer, hogy mi alapján kapják, de én nem tudok semmi ilyesmivel előállni. Az a véleményem, hogy ez nem csak úgy 'jár', hanem valamit csinálni is kell érte, de hozzánk naponta járnak takarítók, meg szerintem jegyek alapján elég gáz lenne, mert magamnak tanulok és nem nekik. Nincs különösebb ok amiért haragudhatnának rám ( nincs barátom, kitűnő lett a félévim, facebookom sincsen ), azt hittem egy idő után fel fogják ajánlani, ha segítek valamit. Nem nagy dolgokra kéne, csak például néha jólesne ha el tudnék menni valahova és venni magamnak egy fülbit, vagy elnennék moziba, mert minden délutánomat egyedül töltöm otthon.


- Hogyan kérdezzem meg tőlük ?

- Szülők, mennyi pénzt adtok a kamasz gyerekeiteknek ?


Köszönöm, hogy elolvastátok ! Értelmes válaszokat várok, bárki írhat, aki kap, vagy ad zsebpénzt. :)


15/L



2013. jan. 20. 14:12
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Figyelj.Nekem az a megállapodásom van,hogy havonta kapok x összeget.
2013. jan. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) Hogyan állapodtatok meg ? Ők hozták fel a témát ?
2013. jan. 20. 14:15
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem hozod fel a témát otthon? Kb. ugyanazt elmondhatnád mint amit itt leírtál nekünk.
2013. jan. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Félek ezt így elmondani, így is hülyének néznek. :(
2013. jan. 20. 14:40
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát nemtudom, én simán kérek pénzt, ha valamit szeretnék pl mozizni. Nincs rendes zsbepénzem, de így adnak, ha el szeretnék valahova menni. Egyébként jót mosolyogtam azon, hogy nem haragudnak rád, mert nincs facebookod...:DDD
2013. jan. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hát ezt a facebooktiltós hülyeséget ők találták ki, úghogy nem vitatkozhatok :D
2013. jan. 20. 15:11
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én 14 éves voltam, amikor apám közölte, hogy mostantól kapok ötezer forintot havonta. Mikor gimibe mentem, felemelte tízezerre. Előtte is volt pénzem, de akkor mindig kértem anyumtól erre-arra, fix összeg soha nem volt. Szerintem te is kezd úgy, hogy megmondod nekik, hogy kérsz x ezer forintot, hogy elmehess a töbiekkel moziba, aztán ha állandóan nyaggatod őket, hogy anyu/apu adnátok pénzt erre-arra, akkor talán belátják, hogy kell egy fix összeg.
2013. jan. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat ;)
2013. jan. 20. 15:20
 9/14 anonim ***** válasza:
Én reggel kapok kajára 500ft kb , nagymamáméktól havi szinten 4000-et apámtól meg néha néha 10et és összejön ünnepekről kisebb összeg amit arra költök amire akarok , plusz ha megyek valahova kapok még anyutól pénzt mozira, kajára stb .. :) szerintem is simán állj a szüleid elé és mond amit itt leírtál
2013. jan. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Szerintetek az gáz lenne ha megmutatnám nekik a kérdést, vagy csak simán így hagynám a gépnél ?
2013. jan. 20. 19:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!