Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Van olyan köztetek...

Szülők! Van olyan köztetek aki nem ad zsebpénzt az iskolás gyerekének soha? Miért?

Figyelt kérdés
Tudom vannak ilyenek, csak azt nem értem miért? Szegény családban nőttem fel, de én is kaptam egy kevés zsebpénzt mindig. Aki nem ad a gyerekének, az miért nem ad?

2012. aug. 14. 23:47
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
73%

Én sosem adtam a fiamnak. Egyrészt azért mert sosem kért. Másrészt azért,mert ha szüksége volt pénzre akkor szólt és kapott.

Amíg kisgyerek volt örültünk,hogy kajára tellett. Most hogy nagyobb lett, már tudnék adni,de már várja el... Ha bulizni akar,akkor adok akár 10 ezret is. Mindent megveszek neki amire szüksége van legyen az ruha,vagy parfüm..Valahogy így alakult--

2012. aug. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
66%
lemaradt a "nem" szó ..
2012. aug. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:
És mondjuk mi van ajándékozáskor? A gyerek csak nem kérhet hogy "anya adjál már pénzt hogy vegyek a szülinapodra ajándékot", hogy nézne már ki, vagy karácsonykor.
2012. aug. 15. 00:31
 4/44 anonim ***** válasza:
51%
16 vagyok, én soha az életben nem kaptam zsebpénzt, mert a szüleim azt tanítják, hogy azért meg kell dolgozni, nem csak úgy kapod. Ez olyan, hogy a friss érettségis csávónak 5milliós kocsit vesznek a szülei, úgy, hogy a gyerek, soha egy fillért nem adott bele. Persze szülinapra, névnapra, húsvétra, karácsonyra mindig pénzt kértem, mert abból azt vettem, amit akartam. Ezért is van 8 éves korom óta bankszámlám. Én nem hiszek a zsebpénzben , mert arra tanítja a gyereket, hogy csak húzd le anyádékat, úgyis pénzből vana bőrük. Gimis vagyok és ráadásul koleszos, ettől függetlenül, amennyire szükségem van, annyit kapok. Sokan azért nem adnak úgynevezett zsebpénzt, mert akkor a gyerek, még 60 évesen is bisszafut pénzért anyucikához... És soha sem tanulja meg értékelni. 16/F
2012. aug. 15. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
80%

Én sem kaptam soha se zsebpénzt,szóval nincs ez ,hog havonta kapok 5ezret..

Úgy van egy kis spórolt pénzem mindig (anyuéktól,rokonoktól,munka..) ,de ha elszeretnék menni,pl moziba és kikell pótolni akkor kérek apától,ami meg megmarada azt nem kell visszaadnom hanem megtarthatom így mindig lesz egy pici.

Vagy ha valami nagyobbat,drágábbat szeretnék venni akkor apa eldönti,hogy megérdemlem-e vagy esetleg csináljak még érte pluszba valamit (fűnyírás,felmosás,porszívó,gyomlálás stb)


Suliidőben meg kapok kajapénzt és van,hogy add mellé még 500ftot inni és azokat is elteszem.

Karácsonykor meg a többi ünnepkor az összespórolt pénzből veszek nekik valamit.

2012. aug. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
89%
utolsó vagyok azt elfelejtettem írni,hogy 16 lány éves vagyok
2012. aug. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
68%
Bár még csak kicsik a gyerekeim,de nem adok nekik havi zsebpénzt. Megkapják amire szükségük van,és meg fogják kapni ha nagyok lesznek akkor is. 3 és 5 évesek, de van ismerősöm aki már most pénzeli az ilyen kis gyerekét. Szóval anno én sem kaptam iskolásként,ha kellett kértem és kaptam. Jövőre iskolás lesz a nagyobb, nem fogok adni neki. Ha kell valami vagy valamire,majd szól és kap.
2012. aug. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 slora ***** válasza:
77%

Én 13 éves vagyok,lány.Nem szoktam kapni zsebpénzt havonta,mert ha kérek(mondjuk mozira)akkor mindig adnak a szüleim,csak kérnem kell,és még a visszajárót is megtarthatom(általában).Ha a rokonok adtak nekem pénzt karácsonyra vagy szülinapomra akkor azt anya mindig eltette.Na ez mondjuk nem igazán tetszett,mert azt nekem adták és mondták is,hogy azt veszek belőle amit akarok.De anya eltette és ránk költötte(remélem mindig).Ez azóta változott meg,hogy elkezdtem laptopra gyűjteni,azóta anyu mindig nekem adja a rokonoktól kapott pénzt.Így anyáéknak már csak ki kell egy kicsit pótolniuk,de a nagy részét én gyűjtöttem.

Ajándékot nem szoktam venni a szüleimnek,csak karácsonyra.Szülinapra sütök nekik sütit és elmosogatok magam után,de nagy ajándékokat nem várnak el tőlem,mert nem szeretik ha emlékeztetem őket a korukra :) Azt azért hozzáteszem,hogy jó módú családból származom,és most nem érzem szükségét a zsebpénznek.

2012. aug. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
78%

Mi sem kaptunk soha (6-an vagyunk testvérek), ha kellett akkor sem adtak. A nagyszüleim vettek meg mindent, tusfürdő, ruha, kaja stb, néha kis pénz szülinapra, karácsonyra...

A szüleim milliomosok voltak, de nyomorban éltünk, hogy miért azt máig nem tudom.

Egyszer bevezették hogy kéthetente kapunk 200ft-ot ha egy hétig fözünk, mosunk, takaritunk. De aztán vissza vette minden pénzünket, még azt is amit a nagyszülőktől kaptunk.


Ha lesz gyerekem, nem adok neki zsebpénzt mivel örülünk hogy enni tudunk, de mindent megkap amire szüksége lesz, és ha nagyobb lesz el akar menni buliba, természetesen adok neki egy kicsit. megtanítom arra hogyan kell a pénzzel bánni, stb. stb.

20L

2012. aug. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
67%

9.es vagyok

Ajándékot mi mindig saját kezűleg készítettünk a szülőknek, rokonoknak.

A leendő gyerekeimtől nem fogom elvárni hogy megajándékozzanak drága holmikkal, vagy amiért pénzt kell adni, tökéletes amit ők csinálnak majd, de az sem baj ha nem kapok tőlük semmit, elég h ők vannak/lesznek :)

2012. aug. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!